Житло для ВПО. На Прикарпатті 20 переселенців скористалися грантами на безкоштовне помешкання (ВІДЕО)

Двадцять переселенців, які живуть в Коломиї скористалися грантами на житло, які надає благодійна організація "Карітас Коломия".

Усім людям, які долучилися до грантової програми, вже вдалося знайти оселі, розповіла Суспільному керівниця проєкту Наталія Григорчук, передає Фіртка.

Впродовж трьох місяців організація надає гроші для оплати помешкання переселенцям. Найбільша сума — 7 тисяч гривень для однієї сім’ї, каже Наталія Григорчук.

З її слів, люди самі знаходять бажане житло. Далі зі всіма орендодавцями укладають договори оренди. Людина, яка готова здавати свій будинок чи квартиру, повинна підтвердити право власності на помешкання.

"Ми надаємо допомогу вимушено переселеним людям, які входять в категорію вразливості.

Це — самотні матері або опікуни, люди похилого віку за 60 років, люди з інвалідністю, переселенці, які, на жаль, не мають куди повернутися додому", — пояснює керівниця проєкту.

Ірина Шарамок з родиною оселилася в Коломиї наприкінці червня 2022. В будинку в них є спальня, вітальня, а також кухня та ванна кімната. Жінка — родом із Криму, понад 30 років жила в Попасній, що на Донеччині.

На Прикарпаття разом із дочкою та онуком переїхала в березні. З квітня сім’я жила у селі Виноград. Там вони мали безкоштовне житло, проте, пригадує жінка, умови були погані.

"Нам безоплатно дали будинок. Були ліжка, на яких спали. Щоб ви розуміли, умов ніяких. Там такий будинок стояв без фундаменту.

Тобто ми спали, а коли прокидалися, то після дощу по ліжку лазили хробаки. Я вперше бачила, щоб були такі равлики", — каже Ірина Шарамок.

З її слів, через захворювання дочки сім’я хотіла жити в місті, де б поблизу була лікарня, а також дитячий садок, який би міг відвідувати онук Богдан. Коломия, каже жінка, дуже нагадувала їй рідну Попасну, тому вирішили переїхати сюди.

"По-перше, тут — лікарня, садочки, цивілізація. У дочки моєї є специфічне захворювання, тому ми повинні бути постійно під наглядом лікаря.

І дитина повинна, за рекомендаціями лікарів, менше перебувати з мамою, коли в неї є загострення. Вона повинна бути в садочку.

Мені дуже сподобалася Коломия. Вона — маленька, компактна, люди привітні, є все під боком", — розповідає Ірина Шарамок.

Жінка із сім’єю живе разом із власником будинку Василем Бабинським. Чоловік каже, що його син із сім’єю виїхали за кордон. Коли він залишився сам у великому будинку, вирішив здавати частину в оренду.

"Мені прислали цих людей, і ми, не довго думаючи, одразу згодилися.

Вони розповіли свою історію, що нелегко було", — ділиться Василь Бабинський.

Керівниця проєкту Наталія Григорчук розповідає, що впродовж місяця люди подали 20 заявок, щоб отримати гранти від "Карітасу".

Для всіх вдалося знайти житло, частина людей вже заїхала в орендовані помешкання, інші чекають заселення.

Надалі, каже Наталія Григорчук, волонтери чекають ще більше заявок. За її словами, отримати допомогу та консультацію люди можуть, звернувшись в коломийський осередок "Карітасу".


Коментарі ()

29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

869
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

1897 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

865
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2795
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

1913
07.03.2025
Олег Головенський

Грем Пероллз (Graham Perolls) — Офіцер Найвидатнішого Ордену Британської Імперії (Officer of the Most Excellent Order of the British Empire) та Кавалер Найвищого Ордена Святого Михайла та Святого Георгія (Companion of the Most Distinguished Order of St. Michael and St. George).  

3139

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

687

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

868

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1283

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1879
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

586
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

784
17.03.2025

Інфляція на споживчому ринку Івано-Франківщини в лютому 2025 року порівняно із січнем як в області, так і в Україні складала 0,8%, з початку року — 2,0% відповідно.  

1255
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1025
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

769
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1025
15.03.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

7658
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

975
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

3745
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

871
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1461
20.03.2025

Під час опитування респондентам зачитали перелік з 12 емоцій, з яких просили респондентів обрати до трьох відповідей (або ж респондент міг назвати свій варіант).  

1223 1