Житло для ВПО. На Прикарпатті 20 переселенців скористалися грантами на безкоштовне помешкання (ВІДЕО)

Двадцять переселенців, які живуть в Коломиї скористалися грантами на житло, які надає благодійна організація "Карітас Коломия".

Усім людям, які долучилися до грантової програми, вже вдалося знайти оселі, розповіла Суспільному керівниця проєкту Наталія Григорчук, передає Фіртка.

Впродовж трьох місяців організація надає гроші для оплати помешкання переселенцям. Найбільша сума — 7 тисяч гривень для однієї сім’ї, каже Наталія Григорчук.

З її слів, люди самі знаходять бажане житло. Далі зі всіма орендодавцями укладають договори оренди. Людина, яка готова здавати свій будинок чи квартиру, повинна підтвердити право власності на помешкання.

"Ми надаємо допомогу вимушено переселеним людям, які входять в категорію вразливості.

Це — самотні матері або опікуни, люди похилого віку за 60 років, люди з інвалідністю, переселенці, які, на жаль, не мають куди повернутися додому", — пояснює керівниця проєкту.

Ірина Шарамок з родиною оселилася в Коломиї наприкінці червня 2022. В будинку в них є спальня, вітальня, а також кухня та ванна кімната. Жінка — родом із Криму, понад 30 років жила в Попасній, що на Донеччині.

На Прикарпаття разом із дочкою та онуком переїхала в березні. З квітня сім’я жила у селі Виноград. Там вони мали безкоштовне житло, проте, пригадує жінка, умови були погані.

"Нам безоплатно дали будинок. Були ліжка, на яких спали. Щоб ви розуміли, умов ніяких. Там такий будинок стояв без фундаменту.

Тобто ми спали, а коли прокидалися, то після дощу по ліжку лазили хробаки. Я вперше бачила, щоб були такі равлики", — каже Ірина Шарамок.

З її слів, через захворювання дочки сім’я хотіла жити в місті, де б поблизу була лікарня, а також дитячий садок, який би міг відвідувати онук Богдан. Коломия, каже жінка, дуже нагадувала їй рідну Попасну, тому вирішили переїхати сюди.

"По-перше, тут — лікарня, садочки, цивілізація. У дочки моєї є специфічне захворювання, тому ми повинні бути постійно під наглядом лікаря.

І дитина повинна, за рекомендаціями лікарів, менше перебувати з мамою, коли в неї є загострення. Вона повинна бути в садочку.

Мені дуже сподобалася Коломия. Вона — маленька, компактна, люди привітні, є все під боком", — розповідає Ірина Шарамок.

Жінка із сім’єю живе разом із власником будинку Василем Бабинським. Чоловік каже, що його син із сім’єю виїхали за кордон. Коли він залишився сам у великому будинку, вирішив здавати частину в оренду.

"Мені прислали цих людей, і ми, не довго думаючи, одразу згодилися.

Вони розповіли свою історію, що нелегко було", — ділиться Василь Бабинський.

Керівниця проєкту Наталія Григорчук розповідає, що впродовж місяця люди подали 20 заявок, щоб отримати гранти від "Карітасу".

Для всіх вдалося знайти житло, частина людей вже заїхала в орендовані помешкання, інші чекають заселення.

Надалі, каже Наталія Григорчук, волонтери чекають ще більше заявок. За її словами, отримати допомогу та консультацію люди можуть, звернувшись в коломийський осередок "Карітасу".


Коментарі ()

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

287
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

430
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2288
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1694
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1987
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5595 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1096

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1109

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1623

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1099
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

852
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

712
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14529
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

503
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10374
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6043
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

594
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7433
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2698
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

494
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

598
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

432