Житло для переселенців: що відомо про будівництво багатоповерхівок в Івано-Франківській громаді (ВІДЕО)

Дев'ять з половиною мільйонів євро від міжнародної організації НЕФКО залучить Івано-Франківська міська рада для будівництва житла для переселенців.

Таке рішення 10 березня ухвалили депутати на засіданні сесії.

Згідно з ним міськрада планує спорудити 4-поверхові будинки для людей з інших регіонів, розповіла Суспільному перша заступниця міського голови Вікторія Сусаніна, передає Фіртка.

За її словами, міськрада планує будувати житло для переселенців на території промислової зони поблизу сіл Хриплин та Микитинці, а також заводу "Пресмаш".

"Щоб зараз зайти в це будівництво, ми вже взяли технічні умови, опрацювали всі варіанти. Ще раз наголошую на тому, що це якраз дасть потужний розвиток тій промисловій зоні, яка зараз перебуває в занепаді", — каже Вікторія Сусаніна.

Утім, директор заводу "Пресмаш" Богдан Пукіш виступив проти будівництва на цій території.

"Завод розташований на межі, де міська рада хоче зводити будинки. Там — цинкування, термічна та пресова дільниці.

Ми зараз встановлюємо там преси, які матимуть коливання по ґрунту десь в радіусі 350-400 м", — говорить Богдан Пукіш.

Не погоджується зі спорудженням цих 4-поверхових будинків і староста села Хриплин Роман Соколик.

"Будівництво житлових багатоповерхівок істотно вплине на господарську діяльність підприємств, що там розташовані.

Більшість видів діяльності, особливо виробничих, уже не дозволятиметься через близькість до житлової забудови, і це зруйнує саму Хриплинську промислову зону, бо відкриє можливість іншим будівельним організаціям також зводити будинки на цих земельних ділянках", — пояснює Роман Соколик.

Староста села Микитинці Ірина Паращук запропонувала депутатам Івано-Франківської міськради обговорити будівництво на цій території під час зустрічі з місцевими жителями.

"Враховуючи думку громади села та соціальну напругу, яка виникла, я прошу зняти з розгляду зміну цільового призначення земельної ділянки на вулиці Юності, поруч з будинком № 70, для будівництва тимчасового житла для ВПО в межах проєкту "Підтримка ЄС", — каже Ірина Паращук.

За словами заступника міського голови Віталія Федоріва, в Івано-Франківській громаді проживає 12 тисяч переселенців і щонайменше п'ять тисяч потребують житла.

"Якщо взяти статистично, що проживають три-чотири людини, то приблизно тисяча квартир — це потреба мінімум в такому житлі", — говорить Віталій Федорів.

Після обговорення питання депутати міської ради ухвалили рішення про залучення гранту від НЕФКО, однак територію, де будуватимуть житло для переселенців, поки не затвердили. Це питання розглядатимуть на наступних засіданнях сесії.

Нагадаємо, 7 березня на пресконференції "Громади Прикарпаття – надійний тил для військових" міський голова Руслан Марцінків повідомив, що в Івано-Франківській територіальній громадівиділили приблизно 80 соток землі на будівництво соціального житла для внутрішньо переміщених людей. На них планують збудувати 12 п'ятиповерхівок для переселенців.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Внутрішньо переміщені особи отримають житло: що потрібно знати

Відомо, скільки переселенців планують повернутись додому після війни — опитування

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

Внутрішньо переміщені особи розповіли, чому для тимчасового перебування обрали Івано-Франківськ


Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

920 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

817
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1631
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2266
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4242 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3248

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

234

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

469

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

411

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

876
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

652
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

693
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

978
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1105
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

691
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6276
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1767
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31785 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1576
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

781 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

740