Жертви води: рятувальники озвучили, скільки прикарпатців втопились від початку року

Від початку 2021 року на водоймах в Івано-Франківській області загинули 40 людей, серед них четверо дітей.

Про це журналістці Фіртки повідомила речниця Держслужби з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області Христина Перцович.

На противагу — торік вода забрала життя 37 людей, з них двоє дітей. Відтак, у 2021 році кількість загибелі на водоймах збільшилась на 8,1%. 

Зокрема, цьогоріч 11 липня у мікрорайоні Пасічна з річки Бистриця Солотвинська, рятувальники витягнули тіло 14-річного мешканця Тлумаччини. Медики намагалися реанімувати юнака, але згодом констатували смерть. Загиблий на річці перебував з дідусем. Він купався з друзями, як раптом товариші помітили відсутність хлопця. Як встановили, смерть настала внаслідок утоплення.

Інший випадок стався 12 липня на річці Бистриця Солотвинська, де дівчинку-підлітка без свідомості витягнули з води. Медики намагалися реанімувати дитину, але дівчина померла. Поліціянти встановили, що загибла 12-річна іванофранківка. Потерпіла на річці купалася з подругами й у якийсь момент дівчата помітили її відсутність.

Водночас на водних об’єктах області врятували 58 людей.

«Першопричиною виникнення випадків загибелі на воді є відсутність культури безпеки у населення і незнання та недотримання простих правил поведінки на річках чи на озерах.

Так, чимало трагедій трапляється через те, що люди входять у воду в стані алкогольного сп'яніння чи лізуть у воду в незнайомому місці зі швидкою течією. Потонути можна, як в гірській річці, так і у потічку», — пояснюють рятувальники.

Щоб мінімізувати кількість летальних випадків на водоймах області, надзвичайники проводять рейди. Пояснюють правила поведінки на водоймах і в зимовий період. 

Так, в охоронних зонах відповідальності рятувально-водолазних станцій в містах Івано-Франківськ, Галич, Коломия особові склади ведуть цілодобове чергування. Надзвичайники в зоні дислокацій рятувальних підрозділів надають інформацію щодо дотримання Правил поведінки на водних об’єктах через ретрансляційний вузол та мегафони.

Відтак, за добу, 28 грудня, чергова зміна Івано-Франківської рятувально-водолазної станції в Івано-Франківську на міському озері здійснила три рейди. Під час рейдів провели заміри товщини льоду, який становить від 7,0 см до 10,0 см. Місцями лід крихкий та небезпечний, є проталини.

Крім цього, рятувальники не допустили на небезпечний лід двох людей, з якими провели профілактичну бесіду. 

Випадки необережного поводження на льоду зафіксувала 28 грудня чергова зміна Галицької рятувально-водолазної станції на річці Дністер. З жінкою, яка знаходилась в небезпечному місці з двома своїми малолітніми дітьми (вік 3-5 років) провели бесіду. Після зауваження рятувальників громадянка та діти покинули небезпечне місце.

Також рятувальники не допустили до катання на санках в небезпечному місці двох дітей, віком 10-12 років, які були без нагляду дорослих. З дітьми провели профілактичну бесіду щодо дотримання Правил охорони життя людей на водних об’єктах в зимовий період. Після зауваження діти покинули небезпечне місце та територію водойми.

Як наголосили рятувальники, основними умовами безпеки на воді є купання у спеціально обладнаних місцях, дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах та постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Ціною власного життя. У Дністрі знайшли тіло чоловіка, який врятував трьох дітей та зник під водою

Велика вода: прикарпатські надзвичайники рятували людей на річках (ФОТО/ВІДЕО)

Штраф 50 тисяч. В Івано-Франківську заборонили купатись під пішохідним мостом на Бистриці


Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

335
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13814 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1576
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

870
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6138
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1722

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

638

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1466

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1277

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1166
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

520
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

659
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1579
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

601
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

880
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5924
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13652
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

249
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

548
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

485
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

792 2