Здатні забезпечити організм корисними речовинами ранньою весною: ТОП продуктів, які корисно їсти навесні

Кінець зими та початок весни – найбільш «дефіцитний» період року щодо надходження вітамінів до організму з їжею. У минулорічних овочах та фруктах вітамінів за зиму відчутно поменшало, а для нового врожаю ще не час. Проте навіть за таких умов є прості і доступні продукти, здатні забезпечити організм корисними речовинами ранньою весною.

Про це йдеться в матеріалі D.S, передає Фіртка.

Сьогодні на прилавках магазинів можна купити яскраві та свіжі фрукти і овочі протягом цілого року, включно тропічні й екзотичні. Проте чимало дослідників вважають, що вживання саме сезонної їжі, вирощеної у вашій місцевості, здатне забезпечити організм необхідними нутрієнтами в кожну пору року.

Літні фрукти, наприклад, містять багато рідини та убезпечують вас від втрати вологи, а ранні весняні овочі поповнюють організм вітамінами та мікроелементами для уникнення стану авітамінозу після зими.

Навесні насамперед слід надавати перевагу свіжій зелені та різнокольоровим овочам і фруктам. Існує навіть такий вираз: «З’їж веселку!». Бо ж усі речовини, які забарвлюють натуральні продукти, часто є потужними антиоксидантами, що можуть справитися з надміром вільних радикалів, які утворилися в тілі внаслідок процесів життєдіяльності і мають руйнівну дію на клітини.

Редис

Цей ранньовесняний продукт є чудовим детоксикантом, який прекрасно виводить токсини як із шлунково-кишкового тракту, так і з печінки. Цей продукт також є природним сечогінним засобом і допомагає лікувати захворювання сечовивідних шляхів і нирок. Також є дослідження, які визнають звичайний редис потужним засобом проти раку. На додаток від чудово зволожує шкіру та знижує температуру тіла.

Як їсти редис? Як правило, його тоненько нарізають та додають до салатів (наприклад, смачним і корисним є середземноморський салат із редисом, кіноа і травами), але також редис можна засмажити його чи вичавити з нього свіжий сік.

Ріпчаста цибуля

Цибуля містить велику кількість поліфенолів і особливо флавоноїдів, які відіграють важливу роль у профілактиці захворювань і зниженні окислювального стресу, який виснажує наш організм. У час сезонних застуд та загального зниження тонусу організму, що зазвичай буває після зими, цей продукт має бути у нашому раціоні щодня.

Крім того, цибуля є природними антигістамінним (протиалергічним) засобом, а також має потужні антибактеріальні та протигрибкові властивості.

Як їсти цибулю? Ви можете додати нарізану цибулю до салатів або обсмажити її з додаванням морської солі та отримати смачний карамелізований цибулевий гарнір. Також цибуля є ідеальною основою для весняних соусів і супів

Морква

Ми з дитинства знайомі з цим яскравим, до того ж, дуже смачним та корисним овочем. Цей продукт багатий на вітамін А та інші антиоксиданти, а тому чудово підходить для підтримки здоров’я волосся, шкіри та нігтів, покращення зору, для покращення зору, а також є науково визнаним борцем із онконедугами і вважається їжею, що запобігає старінню.

Як їсти моркву? Можна вживати сирою, вареною, запеченою, приготованою на парі – можна побавитися з різними способами подрібнення та нарізання моркви в будь-яку страву, від салату до сендвічів, а також додавати її у перші чи другі страви, для приготування пюре тощо. Оскільки морква містить жиророзчинний вітамін А, для його засвоєнні необхідно додати до страви жир (сметану або рослинну олію.

Рукола (а також інша листова зелень – шпинат, ромен і листовий салат)

Листкова зелень, без сумніву, є найкращою весняною їжею. Вона багата та вітаміни A і K, фолієву кислоту, а також хлорофіл, клітковину та інші корисні нутрієнти. Доведено, що регулярне вживання листової зелені допомагає зменшити запалення в організмі, а також зволожує і детоксикує організм.

Як їсти листову зелень? Нема нічого простішого – просто покладіть сиру зелень у миску з іншими овочами, горіхами чи насінням, додайте трохи бальзамічного оцту чи цитрусового соку з оливковою олією.

Столовий буряк

Деякі продукти дають нам чітке уявлення про те, яка частина принесе найбільше користі, і це стосується, насамперед, буряка. Насичений і соковитий колір цього коренеплода дає зрозуміти, що він чудово підходить для крові та кровообігу. Вживання буряка ефективно знижує кров’яний тиск, підвищує нашу витривалість і сприяє детоксикації – усе завдяки тому, що є унікальним джерелом фітонутрієнтів, зокрема, беталаїнів (найбільш поширеним представником беталаїнів є бетанін – пігмент, що зумовлює червоно-фіолетове забарвлення буряка).

Як їсти буряк? Є безліч варіантів. Ви можете вичавити з нього сік і додати до смузі, буряк можна засмажити або запекти як гарнір, натерти сирим, вареним чи запеченим, подати як окремий салат або поєднати з морквою, яблуком, листовою зеленню, сиром, горіхами, сухофруктами і, звісно, використовувати під час приготування борщу. Ранній буряк часто споживають із гичкою (ботвою).

Овочі і фрукти

Білоголова або фіолетова капуста, брюссельська капуста, цвітна капуста, селера, брокколі, артишок, цибуля-порей, пастернак, селера, ріпа – всі ці овочі також можна знайти і споживати навесні. Так само й яблука, грейпфрути, лимони, апельсини, гранати – все це доступне і в березні.

Невеликий лайфхак – купуючи овочі та фрукти, обирайте не великі супермаркети, а підіть краще на місцевий фермерський ринок. Там фрукти та овочі свіжіші, смачніші, ароматніші та дешевші.

Риба і морепродукти

І без цього не обійтися навесні, адже саме риба та морепродукти є джерелом цінних омега-3 жирних кислот. Тріска, палтус, мідії, лосось – ось ваш «березневий» вибір.

Якщо ви любитель морепродуктів, варто витратити деякий час на дослідження того, який перелік пропонує нам той чи інший сезон.

М’ясо

Саме навесні м’ясо часто буває найкращої якості. Підберіть собі цікаві рецепти м’ясних страв (наприклад, рулетики з телятини з яблуками) та вирушайте у м’ясний ряд.

Тож, як бачимо, навіть на початку весни земля рясна багатьма видами смачної та корисної їжі. Майже все, що росте у вашій місцевості, буде корисним – це залежить від вашого місця розташування, кліматичних умов, пори року. Тож вирушайте на закупи та насолоджуйтеся дарами природи.

Перед тим складіть список усього, що вам потрібно. Місцеві невеликі бренди можна знайти на фермерських ринках, а в супермаркетах є великий вибір продукції від світових виробників. Сьогодні не проблема замовити екологічно чисті продукти у місцевих фермерів із самовивозом чи навіть доставкою додому.

Весна – це час росту, відновлення, час очищення від важкої їжі та малорухливого стилю зими. Навесні наш організм хоче легкої та освіжаючої їжі. Тож все в ваших руках!


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Їжа повинна бути здоровою підтримкою», — як харчуватися збалансовано та підготувати організм до зимового періоду

Не переїдати та тримати себе в тонусі: як харчуватись під час та після свят, щоб не нашкодити здоров’ю

“Антиядерна” дієта: що варто знати, щоб максимально захистити свій організм від радіації


26.04.2023 3178
Коментарі ()

30.09.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалась з демобілізованим тренером дитячо-юнацької спортивної школи Юрієм Фуриком про мобілізацію, бойові будні на фронті, поранення, реабілітацію та повернення до роботи з дітьми.  

762
28.09.2023
Вікторія Матіїв

Канада — країна, яка завойовує серця своєю величчю та різноманітністю, ділиться журналістка Фіртки, яка певний період проживала там.  

579
25.09.2023
Тетяна Дармограй

Про стан, у якому перебувають близькі зниклих безвісти та практичні поради щодо збереження психологічної рівноваги таким родинам Фіртці розповіли психотерапевтка Наталія Сабліна та психологиня Олександра Шевченко.   

1100
17.09.2023
Тіна Любчик

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце.  

1176
11.09.2023
Тіна Любчик

З журналісткою Фіртки своєю історією поділився 42-річний Роман Примич, військовослужбовець з Івано-Франківська, який отримав поранення на фронті та зараз перебуває на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

9711 18
07.09.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які зміни запланували та як це вплине на темпи мобілізації.

2753

Усім нам добре знайома старозавітна історія про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида.

633

Намагаючись ототожнити історію Русі з історією Московії, нащадки угро-фінів твердять, нібито столиця Русі у 1157 році була перенесена з Києва у Володимир Андрієм Боголюбським. Це відверта брехня. Він зробив Володимир своєю резиденцією, але це не означає, що переніс столицю, бо Боголюбський тоді у Києві не княжив. Київська держава – Русь існувала впродовж IX—XIII століть.

975

Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

1077

Річки у селах — це природні багатства і можливості для туризму. Дізнайтеся, як зберегти та використати річки для розвитку сільського життя.

743
27.09.2023

В області завершилося збирання ранніх зернових і зернобобових культур.  

638
21.09.2023

Лікарі порекомендували робити останній прийом їжі не пізніше ніж за дві-три години до сну.

453
16.09.2023

У селі Братківці комунальне підприємство «Франківськ-Агро» вже вдруге збирає гречку, яку висіяли на цьому полі.  

632
27.09.2023

Далеко в горах жив один старий пустельник. Він жив з того, що йому приносили люди.

20166
21.09.2023

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

38250
16.09.2023

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

609
10.09.2023

У церкві Різдва Пресвятої Богородиці у селі Нижній Вербіж Коломийського району вперше відзначили храмове свято за новоюліанським календарем. Раніше святкування припадало на 21 вересня.

740
25.09.2023

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце. Музейно-садибний комплекс ім. Пирогова присвяче

433
30.09.2023

Президент Володимир Зеленський оголосив про створення Альянсу оборонних індустрій і заснування спеціального Оборонного фонду.  

312
25.09.2023

Перша партія танків Abrams M1, обіцяних Сполученими Штатами, прибула до України 23 вересня.  

565
20.09.2023

Кажуть: така ініціатива уряду — ламає напрацьований механізм швидкої допомоги військовим та соціальної підтримки мешканців громад.   

477
15.09.2023

За матеріалами СБУ підозру у державній зраді отримав народний депутат Нестор Шуфрич.  

1175