Збирали кошти на подарунок бійцю: у Косові діти влаштували вуличну торгівлю власних виробів (ФОТО)

Понад 15 дітей шкільного віку, що проживають в одному зі спальних районів Косова, влаштували у середмісті вуличну торгівлю виробами власного виробництва.

Продавали чокери та браслети з резинок для волосся, ляльки-мотанки як захист «від москаля», а все для того, аби зібрати кошти на подарунок до дня народження бійцю ЗСУ Вацику Роману з Косова, пише Фіртка.

Дітей різних за віком об’єднала спільна мета – допомогти захиснику з Косівщини придбати квадрокоптер для аеророзвідки.

Ярославі 10 років. Дівчинка розповідає, що ідея благодійного ярмарку з’явилася у неї  під час звичайних вуличних розваг. Друзям вона сподобалася. Діти вирішили використати свій вільний час з користю не лише для себе, а й для наших захисників.

«Ми спочатку сумнівалися, що з цього може щось вийти, проте  до нас приєднувалося все більше й більше дітей. Кожен хотів чимось допомогти. За кілька днів наша вулична команда стала доволі чисельною», - розповідає Ярослава.

Діти продавали свої вироби за цінами від 5 до 20 гривень. Проте багато покупців давали їм значно більші суми.

За перший день діти вторгували 2250 гривень. Ці кошти вони передали  волонтерам Косівського центру дитячої творчості. Наступного дня 1 350 гривень зароблених власною працею  принесла Радиш Соломія, дівчинка-волонтерка, яка вже давно працює ВО «Прихисток душі».

Потім сума ще двічі поповнювалася і врешті решт сягнула 4500 гривень.

До слова, до складу вуличної волонтерської команди входять діти з різних областей України – Хмельницької, Херсонської, Київської та Івано-Франківської.

Така дитяча ініціатива є дуже цінною, адже вона виникла без втручання дорослих, розповідає координаторка волонтерського осередку, що працює при Косівському центрі дитячої творчості, Ксенія Соколюк.

 «Відбулося те, про що ми, педагоги, раніше могли лише мріяти: діти самоорганізувалися. Ось вам живі паростки свідомого громадянського суспільства в оновленій Україні», - радіє волонтерка.

Спочатку ці кошти планували витратити на продукти для ЗСУ чи матеріали для маскувальних сіток.

«Аж тут на фейсбук-стрічці Вацика Романа, нашого колеги і випускника Косівського ЦДТ, що зараз несе військову службу, з’явилося звернення про збір коштів на придбання дрона-розвідника. Та ще й напередодні його дня народження.

Ми порадилися з іменинником і перерахували гроші на карту командира його військового підрозділу. Усі були задоволені таким результатом. Країна, на захист якої підійматися навіть діти, приречена на перемогу» - впевнена Ксенія Соколюк.

Нагадаємо, в центрі дитячої творчості  працює волонтерський центр, в якому плетуть маскувальні сітки та виготовляють страви, які передають захисникам на передову.

Нещодавно, до центру дитячої творчості неочікувано завітав боєць Роман, щоб особисто подякувати дітям за допомогу та залишити їм у відповідь подарунок. Він залишив дітям м'яча з написом, "Дякуємо, пишаємося, до перемоги", Косів та побратими".

До слова, маленькі волонтери продовжують збирати кошти. Долучаються все нові діти.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Хто, як не ми": на Прикарпатті плетуть маскувальні сітки та збирають допомогу для військових (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Працюють на старовинних верстатах: на Гуцульщині виготовляють основи під маскувальні сітки (ФОТО)

В Івано-Франківську почали шити бронежилети

У Коломиї шиють медичні сумки для військових (ФОТО)

"Ажіотаж позаду": прикарпатська продавчиня про ситуацію з продуктами в  сільській місцевості (ФОТО)


Коментарі ()

21.03.2023
Тіна Любчик

Детальніше про це — журналістці Фіртки розповіла Ірина Федяк, деканеса фармацевтичного факультету ІФНМУ та відповідальна за виготовлення ліків для військових.

515
16.03.2023

Інвестиції в криптовалюту — перевірений метод заробітку. Попри значну кількість варіантів цифрових грошей (близько 11 000), особливою популярністю користується близько сотні з них. 

416
14.03.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поїхала на Косівщину, щоб поцікавитись у Йосипа Приймака, який понад 35 років займається бондарством, особливостями виготовлення дерев'яного посуду за старовинною традицією та секретами збереження первинної технології цього ремесла на теренах Гуцульщини.   

884
28.02.2023
Іван Муканик

Мирослав Карабін став керівником НОКу в Івано-Франківській області на 2023-2026 роки. Фіртка поцікавилась, що зі спортивних подій планують цьогоріч в області.

11680 21
24.02.2023
Тетяна Дармограй

Як протягом року повномасштабної війни змінилось життя на Прикарпатті та як прикарпатські правоохоронці адаптувались до роботи в умовах воєнного стану, дізнавалась журналістка Фіртки.

1462
22.02.2023
Тіна Любчик

Сили безпеки і оборони України продовжують посилювати. Так, в МВС почали формувати штурмові бригади «Гвардія наступу». Фіртка розповідає, що відомо про набір добровольців на Прикарпатті.

2785

Прийшов час повернення Української святині українському народу та Православній Церкві України - прямій правонаступниці древньої Київської митрополії задля відновлення історичної справедливості та зміцнення України. 

211

Наукова фантастика початку ХХІ ст. через фільми, серіали нав’язує думку про однозначну загибель нашої планети та потребу колонізації для людства Марсу.

703

Відповідь на це та інші запитання дає Олег Зелез, співвласник компанії HVOYA, яка займається будівництвом каркасних будинків з 2008 року і входить до списку найкращих будкомпаній України.

2058

Концептуальні підходи психології та соціології до ведення бізнесу в Україні

1093
22.03.2023

Правила «доїдай до чистої тарілки» можна не дотримуватись. Адже є випадки, коли людина наче сита, але, щоб нікого не образити, змушує себе доїдати. Так краще не робити, каже фахівчиня.  

129
16.03.2023

На Косівщині, у селі Яворів, відкрили туристичний об’єкт «Гуцульська сироварня». Фіртка поїхала туди, аби дізнатись тонкощі роботи ферми та рецепти екологічно чистих, натуральних сирів.

1296
11.03.2023

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. Адже організмові потрібно значно більше ресурсів, які йдуть на стреси, переживання та тривоги.

672
20.03.2023

У Хрестопоклонну неділю, в храмі Різдва Пресвятої Богородиці смт Ворохти, відбулося освячення двох відреставрованих старовинних ікон та їх сучасних копій.

222
17.03.2023

Чим старші респонденти, тим більше серед них тих, хто відповідає, укріпився у вірі — їх частка зростає від 18% серед тих, кому менш як 30 років, до 34% серед тих, кому понад 60 років. Частка таких найвища у Західному регіоні (31%, тоді як в інших регіонах — від 22% до 24%).

357
14.03.2023

Шлюб — це завжди про двох людей, які одружилися, бо любили одне одного. І ця любов не просто емоційна і поверхова, а любов як вияв волі людини. Священник завжди на шлюбній присязі запитує: «Чи ти хочеш взяти її за жінку чи його за чоловіка?» Відповідають: «Хочу!». Це і є волевиявлення.  

450
09.03.2023

За Біблією спочатку був створений чоловік, потім — жінка. Апостол Павло, коли говорить про сім’ю, наголошує на тому, що жінка повинна слухати свого чоловіка.  

763
17.03.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

3447
20.03.2023

Голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін сьогодні 20 березня, близько 12:00 за київським часом, прилетів до Москви на зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним.  

245
15.03.2023

Група сенаторів США від обох партій тисне на главу Пентагону Ллойда Остіна з вимогою надати більше інформації про те, що потрібно для відправки винищувачів F-16 в Україну.  

438
10.03.2023

Головнокомандувач, командувачі напрямків доповідали щодо ситуації на передовій, загалом у захисті держави.

735
06.03.2023

Кабінет міністрів на своєму позачерговому засіданні 6 березня затвердив директора Національного антикорупційного бюро України.

931