Збирали кошти на подарунок бійцю: у Косові діти влаштували вуличну торгівлю власних виробів (ФОТО)

Понад 15 дітей шкільного віку, що проживають в одному зі спальних районів Косова, влаштували у середмісті вуличну торгівлю виробами власного виробництва.

Продавали чокери та браслети з резинок для волосся, ляльки-мотанки як захист «від москаля», а все для того, аби зібрати кошти на подарунок до дня народження бійцю ЗСУ Вацику Роману з Косова, пише Фіртка.

Дітей різних за віком об’єднала спільна мета – допомогти захиснику з Косівщини придбати квадрокоптер для аеророзвідки.

Ярославі 10 років. Дівчинка розповідає, що ідея благодійного ярмарку з’явилася у неї  під час звичайних вуличних розваг. Друзям вона сподобалася. Діти вирішили використати свій вільний час з користю не лише для себе, а й для наших захисників.

«Ми спочатку сумнівалися, що з цього може щось вийти, проте  до нас приєднувалося все більше й більше дітей. Кожен хотів чимось допомогти. За кілька днів наша вулична команда стала доволі чисельною», - розповідає Ярослава.

Діти продавали свої вироби за цінами від 5 до 20 гривень. Проте багато покупців давали їм значно більші суми.

За перший день діти вторгували 2250 гривень. Ці кошти вони передали  волонтерам Косівського центру дитячої творчості. Наступного дня 1 350 гривень зароблених власною працею  принесла Радиш Соломія, дівчинка-волонтерка, яка вже давно працює ВО «Прихисток душі».

Потім сума ще двічі поповнювалася і врешті решт сягнула 4500 гривень.

До слова, до складу вуличної волонтерської команди входять діти з різних областей України – Хмельницької, Херсонської, Київської та Івано-Франківської.

Така дитяча ініціатива є дуже цінною, адже вона виникла без втручання дорослих, розповідає координаторка волонтерського осередку, що працює при Косівському центрі дитячої творчості, Ксенія Соколюк.

 «Відбулося те, про що ми, педагоги, раніше могли лише мріяти: діти самоорганізувалися. Ось вам живі паростки свідомого громадянського суспільства в оновленій Україні», - радіє волонтерка.

Спочатку ці кошти планували витратити на продукти для ЗСУ чи матеріали для маскувальних сіток.

«Аж тут на фейсбук-стрічці Вацика Романа, нашого колеги і випускника Косівського ЦДТ, що зараз несе військову службу, з’явилося звернення про збір коштів на придбання дрона-розвідника. Та ще й напередодні його дня народження.

Ми порадилися з іменинником і перерахували гроші на карту командира його військового підрозділу. Усі були задоволені таким результатом. Країна, на захист якої підійматися навіть діти, приречена на перемогу» - впевнена Ксенія Соколюк.

Нагадаємо, в центрі дитячої творчості  працює волонтерський центр, в якому плетуть маскувальні сітки та виготовляють страви, які передають захисникам на передову.

Нещодавно, до центру дитячої творчості неочікувано завітав боєць Роман, щоб особисто подякувати дітям за допомогу та залишити їм у відповідь подарунок. Він залишив дітям м'яча з написом, "Дякуємо, пишаємося, до перемоги", Косів та побратими".

До слова, маленькі волонтери продовжують збирати кошти. Долучаються все нові діти.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Хто, як не ми": на Прикарпатті плетуть маскувальні сітки та збирають допомогу для військових (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Працюють на старовинних верстатах: на Гуцульщині виготовляють основи під маскувальні сітки (ФОТО)

В Івано-Франківську почали шити бронежилети

У Коломиї шиють медичні сумки для військових (ФОТО)

"Ажіотаж позаду": прикарпатська продавчиня про ситуацію з продуктами в  сільській місцевості (ФОТО)


Коментарі ()

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

667
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1925 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1131 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

553
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6902 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11394 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

333

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1080

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1115

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1109
29.03.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

53
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

282
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1082
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

655
25.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

753
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2948
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4441
29.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18440
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

55
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

322
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

352
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

663