«Затиснули місто у лещата»: Голова Івано-Франківської облради обурився псевдогромадами

Депутати внесли зміни до рішення Івано-Франківської обласної ради «Про перспективний план формування територій громад області».

Як доповів заступник голови ІФ ОДА Богдан Кобилянський, мова йде про село Рибне, яке хочуть долучити до Ямницької ОТГ, пише Фіртка.

Попередньо село Рибне мало приєднуватись до Івано-Франківської ОТГ. Проте, на громадських слуханнях у Рибному більшість мешканців вирішила приєднатись до Ямниці.

«Пропонується одна зміна, вилучити село Рибне з Івано-Франківської ОТГ та долучити до Ямницької ОТГ. Остання надала згоду на приєднання», - зазначив заступник голови ІФ ОДА Богдан Кобилянський.

Депутат облради Василь Попович поцікавився, чому Рибне так швидко вилучається з Івано-Франківської ОТГ, проте села Загвіздя та Підлісся, які об’єдналися в ОТГ, ще досі не вилучені.

Як пояснив Богдан Кобилянський, Кабмін на цей рік надав їм прямі міжбюджетні відносини. Тому вони будуть поки працювати так.

«Є застереження щодо подальшої їхньої спроможності від франківських та київських експертів. Тому ми подивимося, наскільки вони будуть спроможні», - додав Кобилянський.

«Як так могло статися? Затиснули місто у лещата. А Кабмін плював на рішення обласної ради і своїм рішенням дав їм згоду на об’єднання. Тут дуже яскраво прослідковується політична заангажованість», - зазначив голова облради Олександр Сич.

За словами депутат Ігоря Дебенка в такому разі незрозуміло, навіщо обласна рада приймає перспективні плани, якщо Кабмін своїм рішення може йти в обхід цих рішень.

«У будь-якому випадку Кабмін дав можливість усім попробувати. Я думаю, що у 2020 році все буде по-іншому», - відповів Богдан Кобилянський.

Підтримав голову облради депутат Манолій Піцуряк.

«Якщо вони вже прийняли рішення, то для чого тепер питають нас? Це якийсь дисонанс», - зазначив Манолій Піцуряк.

«От уявіть собі ситуацію місто - образиться на Угринів і поставить 5-метровий паркан. А пів Пасічної - це Угринів. Що буде робити Угринів? Куди буде їхати, де буде купувати хліб? Даруйте, але це псевдогромада»,- додав Олександр Сич.

«З такими темпами у Тисменицькому районі можете створити ще 20 громад. У підсумку ми маємо, що більшість громад потерпають, не маючи грошей на розвиток», - відмітив депутат Михайло Королик.

Крім того він поцікавився, скільки громад наразі отримують реверсну дотацію.

За словами Кобилянського таку дотацію мають лише дві з 26.

«Я вважаю що такий експеримент зі створенням громад є неефективним», - додав депутат Василь Мельничук.

Як пояснив Богдан Кобилянський позиція Кабміну зараз полягає в тому, щоб показати що майбутнє за спроможними громадами.

«Тобто спочатку роздати земельку, а потім сказати приєднуйтесь до нас? А може для цього й існують громади? Питання риторичне», - підкреслив Олександр Сич.

На це Кобилянський додав, що Франківську необхідно працювати з приміськими селами.

Депутат Михайло Королик також відмітив, що непотрібно боятися об’єднання з Івано-Франківськом. Навпаки, бюджет Івано-Франківської ОТГ буде значним, і гроші будуть для всіх.

«На прикладі Загвіздя і Угринева Уряд засвідчив вчергове, що наша думка їх мало цікавить. Стосовно самої реформи, ці два приклади показали, що відбувається нівеляція самої реформи. Що ми бачимо в Івано-Франківській ОТГ є такі села як Березівка, Колодіївка, які фактично не сполучаються з містом», - додав депутат Ігор Дебенко.

Крім того депутат Василь Попович відмітив, що село Рибне сьогодні не має межі з Франківськом. Проте небезпека питання полягає у тому що у Рибному знаходиться полігон, на який вивозиться сміття з Франківська, з Косівського та Коломийського району.

У підсумку 53 депутати обласної ради підтримали рішення.


07.12.2018 1624
Коментарі ()

03.07.2020
Марія Лутчин

Для відновлення зруйнованої інфраструктури: доріг, мостів, берегоукріплювальних дамб, за попередніми підрахунками, потрібно понад два мільярди гривень.

527
01.07.2020
Марія Лутчин

У розмові про коронавірус, імунітет, переповнені лікарні, пацієнтів, емоційне виснаження медпрацівників та те, чому не варто забувати про карантин.

3685
26.06.2020
Люся Грибик

Лазерна епіляція — популярна апаратна процедура, яка проводиться для видалення небажаного волосся на обличчі та тілі.

1181
23.06.2020
Марія Лутчин

Фахівці намагаються знайти різні методи, щоб максимально зберегти міцність, рівність та покращити зчеплення автомобіля з дорожнім покриттям.

1350
22.06.2020
Тетяна Дармограй

Що ж так манить людей у ці магазини, чи не бояться вони відшукати там коронавірус? Ми поцікавились у франківців – відповіді читайте нижче.  

6617
19.06.2020
Олена Британська

Досі міська влада не могла дійти згоди з мешканцями однієї із квартир на вул. Сонячна, 51А, який є останньою перепоною на шляху до об’єднання Північного та Південного бульварів.

2896 1

Нещодавно на Фіртці започаткував свій блог Олег Саїк, де описав, що місцеві сайти державних установ, які потенційно мали б приваблювати інвесторів, у ганебному стані.

1244

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві. 

4632

Під прикриттям карантину відбувається наглий дерибан коштів і майна міста.

7757

Середньосвітова смертність від коронавірусу складає 5,8%. Проте це тільки середня температура по палаті, яка в кожній окремій палаті (країні) різна.

6046 2
23.06.2020

У перший рік життя малюка все змінюється доволі динамічно. Здавалося б, тільки недавно матуся спіткала усі тонкощі грудного вигодовування, і ось вже настає новий етап – введення першого прикорм. Це їжа, що суттєво відрізняється від материнського мол

7346
16.06.2020

На ферму з виробництва фуа-гри в місті Снятин влаштувався хлопець, який таємно знімав на відео свої робочі будні, а опісля анонімно передав матеріали зоозахисній організації "Відкриті клітки Україна", яка їх опублікувала. Ці кадри сколихнули світ, призве

61466 2
10.06.2020

«У нас немає вільних місць! Столики тільки за бронюванням! Вибачте, щоб присісти Вам доведеться зачекати!» - вже понад два місяці ці, раніше щоденні, фрази ніхто не говорить. А все через карантин.

5372
25.06.2020

На останню декаду червня, що у 2001 році, припала непересічна для історії Львова та й України загалом подія. Це багатьом видавалося неможливим і до останнього існували сумніви, але папа таки прибув поспілкуватися з українцями. Тоді це все просто видавал

598
16.06.2020

Акція триває вже понад два роки і наближається до своєї кульмінації. Сьогодні, 16 червня, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин долучився до історичного заходу – створення рукописної Біблії, пише Фіртка з посиланням

1069
08.06.2020

Для того щоб усвідомити справжність наших прохань до Господа Бога про власні потреби, потрібно спочатку перейнятися, серцем відчути потреби інших людей.

1442
29.05.2020

28 травня, на свято Вознесіння Господнього за юліанським календарем, в Україні з’явилася в продажу всесвітньо відома книжка «Католицизм: мандрівка до серця віри» американського проповідника, письменника і богослова єпископа Роберта Баррона.

1422
25.06.2020

Український прозаїк та поет Юрій Іздрик знявся у тизері фільму режисерки та письменниці Ірини Цілик «Я і Фелікс». Проєкт набрав найбільшу кількість балів за результатами першого етапу 13-го пітчингу Держкіно, пише Фіртка. «Я і Фелікс&r

406
03.07.2020

Єлісейський палац заявив, що Філіпп буде займатися урядовими справами доти, доки не буде призначено новий уряд.

130
03.07.2020

У бюлетені з відкритими списками можна буде проголосувати як за партію, так і за конкретного кандидата, щоб підняти його в партійному списку Профільний комітет Верховної Ради затвердив нову форму бюлетеня для голосування на місцевих виборах за відкритими

193
26.06.2020

Партія "Голос" проголосувала за припинення депутатських повноважень Святослава Вакарчука. Перед цим він вийшов із фракції «Голос» у Верховній Раді. Про це повідомляє пресслужба партії «Голос», інформує Фіртка. Водн

424
26.06.2020

Він був ветераном Аль-Каїди, чия кар'єра джихадиста почалася з 1990-х років. Те, як він помер, було вражаючим.

704