Заповідник Карадаг – найкрасивіше місце Криму (фото)

 

Карадаг (або Кара-Даг) – це не що інше, як древній вулкан. Є в Криму і таке диво. Тюркською мовою «карадаг» означає: чорна гора. Дійсно, масив Карадага відрізняється від більшості кримських гір, порослих лісом. Темні скелі Карадага прямовисно спускаються в море. Карадаг весь поцяткований бухтами і гротами і виглядає дуже таємничо.

Карадаг. Хребет Карагач

Вулканічний масив Кара-Даг

З точки зору геолога, Карадаг схожий на пазл. Він довго вводив в подив учених, і вони не відразу зрозуміли, що перед ними – давно згаслий вулкан. Найвища точка масиву – гора Свята (577 м). Уздовж берега вигинається Береговий хребет, а з материкового боку паралельно один одному тягнуться ще три хребти: Сююрю-Кая, Легенер, Ікилмак-Кая. Хребти розділяються ущелинами і балками.

Карадаг. Вид з плато

Спочатку жерло шукали на Святій горі, потім в скелях Сфінкс, Іван-розбійник, Чортовий камін, але знайти його так і не вдалося. Є думка, що подібне відбувалося у багатьох напрямах, земля розходилася в різних місцях, утворюючи нові жерла. Іноді вулкан надовго затихав, остигав і знову вивергався. Остаточно він затихнув в юрську епоху, 150-170 мільйонів років тому, коли над Кримським півостровом хлюпало море.

Фото Карадагу з екологічної тропи

На Карадазі зустрічаються відкладення, округлими контурами схожі на застиглий віск. Це так звані кульові, або лави подушок. Такі відкладення могли виникати в тому випадку, якщо виверження проходило під водою. Можливо, що Карадаг колись знаходився на дні моря і був винесений на поверхню в той же час, що і весь півострів. До цих пір вважають, що велика частина вулкана знаходиться в морі, а те, що ми можемо побачити, – тільки частина масиву …

Панорама Карадагу

Але і ця частина вражає. До недавнього часу екскурсій в ці місця не було, так що з 1979 року Карадаг оголошений заповідником. Раніше сюди міг приходити хто завгодно: туристи, любителі пікніків, шукачі самоцвітів. Занадто багато хто намагався забрати з собою частину Карадага на пам’ять і залишити купу сміття натомість. Це загрожувало рослинам і тваринам, бухт і джерелам. Тепер Карадаг можна оглянути тільки з моря.

Скелі Карадагу з моря

Золоті ворота Карадага

Туристів привозять на автобусах в Коктебель, а звідти везуть на катері уздовж всього масиву. Але великий прогулянковий катер не може підійти близько до скель, тому набагато краще оглядати Карадаг з невеликого катера або човна (деякі турагенства обумовлюють це заздалегідь). Тільки підійшовши на човні до прямовисних стін, відчуваєш всю потужність Карадага. На тому ж човні можна пройти наскрізь знамениті Золоті ворота. Так називається скеля, яка піднімається з моря, як дивна кам’яна арка. Кажуть, що на початку червня сонце освітлює її так, що вона стає яскраво-жовтою, золотою, тому і називається – Золоті ворота Карадага.

Золоті Ворота Карадагу

Карадаг справляє сильне, незабутнє враження, але якщо вам особливо пощастить, ви зустрінете ще одне диво: веселих, швидких, живих дельфінів! У районі Карадага дуже багато риби (це ж заповідник), тому дельфіни люблять припливати туди. Вони їдять рибу, грають і навіть супроводжують катери з туристами.

Вид на Карадаг з моря

Це не дельфінарій (хоча на Карадазі є і дельфінарій), а просто дуже красиві тварини у себе вдома – у відкритому морі. Коли люди вперше бачать живих дельфінів, на катері піднімається шум і метушня: всі кидаються до того борту, звідки краще видно, сміються, показують дельфінів дітям. Схоже, що і дельфінам подобається показувати себе. Наздогнати і перегнати катер їм нічого не варто: під водою вони розвивають неймовірну швидкість без видимих зусиль, і лише їх сірі спини блищать на сонці, коли вони вистрибують з води і знову пірнають. Екскурсія на Карадаг може стати справжньою пригодою.

Фото Карадагу

Скеля Іван Розбійник

Скелі Карадагу

Карадаг. Вид на Золоті Ворота

Мапа Карадагу

 

navkolosvitu


10.02.2014 2856 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1232
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1639 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2412
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2273 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7537
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15252 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

310

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1036

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1100

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1883
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

280
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

657
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

898
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3124
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

916
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1949
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1004
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35153 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

264
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

481
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

622
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

945