Заповідник Карадаг – найкрасивіше місце Криму (фото)

 

Карадаг (або Кара-Даг) – це не що інше, як древній вулкан. Є в Криму і таке диво. Тюркською мовою «карадаг» означає: чорна гора. Дійсно, масив Карадага відрізняється від більшості кримських гір, порослих лісом. Темні скелі Карадага прямовисно спускаються в море. Карадаг весь поцяткований бухтами і гротами і виглядає дуже таємничо.

Карадаг. Хребет Карагач

Вулканічний масив Кара-Даг

З точки зору геолога, Карадаг схожий на пазл. Він довго вводив в подив учених, і вони не відразу зрозуміли, що перед ними – давно згаслий вулкан. Найвища точка масиву – гора Свята (577 м). Уздовж берега вигинається Береговий хребет, а з материкового боку паралельно один одному тягнуться ще три хребти: Сююрю-Кая, Легенер, Ікилмак-Кая. Хребти розділяються ущелинами і балками.

Карадаг. Вид з плато

Спочатку жерло шукали на Святій горі, потім в скелях Сфінкс, Іван-розбійник, Чортовий камін, але знайти його так і не вдалося. Є думка, що подібне відбувалося у багатьох напрямах, земля розходилася в різних місцях, утворюючи нові жерла. Іноді вулкан надовго затихав, остигав і знову вивергався. Остаточно він затихнув в юрську епоху, 150-170 мільйонів років тому, коли над Кримським півостровом хлюпало море.

Фото Карадагу з екологічної тропи

На Карадазі зустрічаються відкладення, округлими контурами схожі на застиглий віск. Це так звані кульові, або лави подушок. Такі відкладення могли виникати в тому випадку, якщо виверження проходило під водою. Можливо, що Карадаг колись знаходився на дні моря і був винесений на поверхню в той же час, що і весь півострів. До цих пір вважають, що велика частина вулкана знаходиться в морі, а те, що ми можемо побачити, – тільки частина масиву …

Панорама Карадагу

Але і ця частина вражає. До недавнього часу екскурсій в ці місця не було, так що з 1979 року Карадаг оголошений заповідником. Раніше сюди міг приходити хто завгодно: туристи, любителі пікніків, шукачі самоцвітів. Занадто багато хто намагався забрати з собою частину Карадага на пам’ять і залишити купу сміття натомість. Це загрожувало рослинам і тваринам, бухт і джерелам. Тепер Карадаг можна оглянути тільки з моря.

Скелі Карадагу з моря

Золоті ворота Карадага

Туристів привозять на автобусах в Коктебель, а звідти везуть на катері уздовж всього масиву. Але великий прогулянковий катер не може підійти близько до скель, тому набагато краще оглядати Карадаг з невеликого катера або човна (деякі турагенства обумовлюють це заздалегідь). Тільки підійшовши на човні до прямовисних стін, відчуваєш всю потужність Карадага. На тому ж човні можна пройти наскрізь знамениті Золоті ворота. Так називається скеля, яка піднімається з моря, як дивна кам’яна арка. Кажуть, що на початку червня сонце освітлює її так, що вона стає яскраво-жовтою, золотою, тому і називається – Золоті ворота Карадага.

Золоті Ворота Карадагу

Карадаг справляє сильне, незабутнє враження, але якщо вам особливо пощастить, ви зустрінете ще одне диво: веселих, швидких, живих дельфінів! У районі Карадага дуже багато риби (це ж заповідник), тому дельфіни люблять припливати туди. Вони їдять рибу, грають і навіть супроводжують катери з туристами.

Вид на Карадаг з моря

Це не дельфінарій (хоча на Карадазі є і дельфінарій), а просто дуже красиві тварини у себе вдома – у відкритому морі. Коли люди вперше бачать живих дельфінів, на катері піднімається шум і метушня: всі кидаються до того борту, звідки краще видно, сміються, показують дельфінів дітям. Схоже, що і дельфінам подобається показувати себе. Наздогнати і перегнати катер їм нічого не варто: під водою вони розвивають неймовірну швидкість без видимих зусиль, і лише їх сірі спини блищать на сонці, коли вони вистрибують з води і знову пірнають. Екскурсія на Карадаг може стати справжньою пригодою.

Фото Карадагу

Скеля Іван Розбійник

Скелі Карадагу

Карадаг. Вид на Золоті Ворота

Мапа Карадагу

 

navkolosvitu


10.02.2014 2083 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

774
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

597
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1672
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2986
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2451
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2430

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

580

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

593

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1450

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1521
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

554
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

414
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

790
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

181
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

283
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26920
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

747
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

309
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

307
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

634
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1011 1
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

833