«Занадто тривалий час бійця у військових діях не додає ефективності», — Олег Тягнибок про демобілізацію

Вже 18 травня у дію вступає новий закон про мобілізацію. Однак, про демобілізацію у ньому не йдеться.

Через це рідні військовослужбовців по всій території України виходять на мирні протести.

Під час етеру програми "Новий погляд" Олег Тягнибок, який зараз також захищає країну на фронті, поділився своїми думками з цього приводу, пише Фіртка.

читайте також: «Їм це потрібно, щоб бити ворога», - Руслан Марцінків про чергову допомогу бійцям на Харківщині

"Я був мобілізований до ЗСУ наприкінці лютого 2022 року й з того часу перебуваю у складі українського війська. Мобілізація нам надзвичайно необхідна.

Військовий, який стоїть на передових позиціях, повинен для себе чітко розуміти, що, до прикладу, зараз травень і ми повинні до вересня тримати позиції. Допустимо, так три-чотири місяці, а потім нас відведуть, щод ми могли укріпитися, поповнити наші лави, пройти певне злагодження й знову повернутися назад.

Занадто тривалий час бійця у військових діях не додає ефективності. Процес ротації повинен бути постійно. У багатьох підрозділах вона є, але й є такі, де немає.

Щодо акцій протесту — даруйте мені, при всій повазі, при всьому розумінні і співпереживанні родинам бійців, але ж ви маєте розуміти: у нас іде війна. Це не мирний час, на нашу землю наступає чильний одвічний ворог, який має необмежений людський ресурс, економічну потугу і є мілітарним по своїй суті. Це агресор, ми повинні будь-яким способом його вигнати.

Знову ж таки, даруйте мені, але коли цивільні починають втручатися у справи військових, то це викликає не те, щоб несприйняття, а відторгнення.

Мені також хотілось би демобілізуватися і поїхати до своєї родини, але ж війна не завершилася", — каже Тягнибок.

Чоловік наголошує, що на термін демобілізації впливає загальна ситуація на фронті.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В Івано-Франківській громаді військовослужбовцям виплачують кошти на реабілітацію: скільки захисників вже отримали

Понад 12 пунктів: що відомо про виплати для військовослужбовців в Івано-Франківській громаді


22.05.2024 Тіна Любчик 1125 1
Коментарі (1)

Читач 2024.05.22, 20:27

Правильно говорить в даному разі. Нажаль і "визначений строк для демобілізації" і "ротацію закріплену законом" викинули - це продовження політики "всі ухилянти" так чи сяк.

Організація правильної мотивації і компенсацій наприклад автоматом виплати на другий день за поранення і загибель - змусило б чиновників і депутатів президентів як не людей, так гроші рахувати і дивитись кого "загрібають в буси" з на око влк.

Розумію коли Тягнибок не розуміє ухилянтів зовсім. Та жертовна війна не може бути "вічним життям" у сучасному світі, коли "ось тут поряд в Польщі" все спокійно (крім "фермерів") - це не потягнуть усі психологічно. В кожному суспільстві різні групи людей. Готові до хоч скільки спротиву меншість солдат треба дуже берегти, нажаль цього не розуміють і тому немає ротацій, коли уже Форбес написав - на ділі солдат мобілізовано більше ніж є зброї для наступу.

Україна попри все тримається. В це не вірять в столицях Заходу, тому і є обмеження "не бити по території росії", бо як тоді "миритись і торгувати". Вони у Європі теж наївні думають що росіяни їх не захоплять, а як захоплять "то не боляче" думає Орбан і Фіцо...

Україні щоб вистояти і дивувати всіх обманутих москалями треба берегти солдат і людей правильною організацією. Щоб траплялись солдати, яким в кайф воювати проти москаля. Звісно таких не буде багато, але мають бути хоч один на сто тисяч. Поки ж не чути хорошого. Тут вже вина влади - загралась у політичні ігри. Основа зараз - військо і економіка для війни. Дипломатичні успіхи і зброя від заходу непотрібні будуть якщо не буде першого хоч може здаватись комусь інакше.

Якщо коротко - ротації мають бути незалежно від кількісного складу на позиції. 1200 км активного фронту. 200 тис москалів з 600 тис на двох напрямках. Україна в обороні - 100 тис на передовій з іншими 100 тис з нехай 500 тис активних мобілізованих мають ротуватись. Це проблема організації. Депутати ради - кнопкодави, відмовились продались за блат і посади, контролювати процес. Місцеві депутати від громад яких дуже багато загиблих мають моральне право ставити питання до військового керівництва щодо ротацій і фортифікацій, якщо такі проблеми є (на першій лінії зрозуміло немає їх, а на другій і третій невідомо може бути політичнийй шум боротьби за владу - тут правда аби в москалів все розташування не опинилось після "перевірок").

Каже Тягнибок ротацій - значить мають бути ротації бо це є реальною проблемою і просто так він би не говорив.

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2726
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20858
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1816
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1298 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2314
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3959

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

595

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2070

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

760

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1367
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

427
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

951
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24453
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

680
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

698
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

648
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

790
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8136
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

672 1
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

829
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2119 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

781