«Занадто тривалий час бійця у військових діях не додає ефективності», — Олег Тягнибок про демобілізацію

Вже 18 травня у дію вступає новий закон про мобілізацію. Однак, про демобілізацію у ньому не йдеться.

Через це рідні військовослужбовців по всій території України виходять на мирні протести.

Під час етеру програми "Новий погляд" Олег Тягнибок, який зараз також захищає країну на фронті, поділився своїми думками з цього приводу, пише Фіртка.

читайте також: «Їм це потрібно, щоб бити ворога», - Руслан Марцінків про чергову допомогу бійцям на Харківщині

"Я був мобілізований до ЗСУ наприкінці лютого 2022 року й з того часу перебуваю у складі українського війська. Мобілізація нам надзвичайно необхідна.

Військовий, який стоїть на передових позиціях, повинен для себе чітко розуміти, що, до прикладу, зараз травень і ми повинні до вересня тримати позиції. Допустимо, так три-чотири місяці, а потім нас відведуть, щод ми могли укріпитися, поповнити наші лави, пройти певне злагодження й знову повернутися назад.

Занадто тривалий час бійця у військових діях не додає ефективності. Процес ротації повинен бути постійно. У багатьох підрозділах вона є, але й є такі, де немає.

Щодо акцій протесту — даруйте мені, при всій повазі, при всьому розумінні і співпереживанні родинам бійців, але ж ви маєте розуміти: у нас іде війна. Це не мирний час, на нашу землю наступає чильний одвічний ворог, який має необмежений людський ресурс, економічну потугу і є мілітарним по своїй суті. Це агресор, ми повинні будь-яким способом його вигнати.

Знову ж таки, даруйте мені, але коли цивільні починають втручатися у справи військових, то це викликає не те, щоб несприйняття, а відторгнення.

Мені також хотілось би демобілізуватися і поїхати до своєї родини, але ж війна не завершилася", — каже Тягнибок.

Чоловік наголошує, що на термін демобілізації впливає загальна ситуація на фронті.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В Івано-Франківській громаді військовослужбовцям виплачують кошти на реабілітацію: скільки захисників вже отримали

Понад 12 пунктів: що відомо про виплати для військовослужбовців в Івано-Франківській громаді


22.05.2024 Тіна Любчик 1034 1
Коментарі (1)

Читач 2024.05.22, 20:27

Правильно говорить в даному разі. Нажаль і "визначений строк для демобілізації" і "ротацію закріплену законом" викинули - це продовження політики "всі ухилянти" так чи сяк.

Організація правильної мотивації і компенсацій наприклад автоматом виплати на другий день за поранення і загибель - змусило б чиновників і депутатів президентів як не людей, так гроші рахувати і дивитись кого "загрібають в буси" з на око влк.

Розумію коли Тягнибок не розуміє ухилянтів зовсім. Та жертовна війна не може бути "вічним життям" у сучасному світі, коли "ось тут поряд в Польщі" все спокійно (крім "фермерів") - це не потягнуть усі психологічно. В кожному суспільстві різні групи людей. Готові до хоч скільки спротиву меншість солдат треба дуже берегти, нажаль цього не розуміють і тому немає ротацій, коли уже Форбес написав - на ділі солдат мобілізовано більше ніж є зброї для наступу.

Україна попри все тримається. В це не вірять в столицях Заходу, тому і є обмеження "не бити по території росії", бо як тоді "миритись і торгувати". Вони у Європі теж наївні думають що росіяни їх не захоплять, а як захоплять "то не боляче" думає Орбан і Фіцо...

Україні щоб вистояти і дивувати всіх обманутих москалями треба берегти солдат і людей правильною організацією. Щоб траплялись солдати, яким в кайф воювати проти москаля. Звісно таких не буде багато, але мають бути хоч один на сто тисяч. Поки ж не чути хорошого. Тут вже вина влади - загралась у політичні ігри. Основа зараз - військо і економіка для війни. Дипломатичні успіхи і зброя від заходу непотрібні будуть якщо не буде першого хоч може здаватись комусь інакше.

Якщо коротко - ротації мають бути незалежно від кількісного складу на позиції. 1200 км активного фронту. 200 тис москалів з 600 тис на двох напрямках. Україна в обороні - 100 тис на передовій з іншими 100 тис з нехай 500 тис активних мобілізованих мають ротуватись. Це проблема організації. Депутати ради - кнопкодави, відмовились продались за блат і посади, контролювати процес. Місцеві депутати від громад яких дуже багато загиблих мають моральне право ставити питання до військового керівництва щодо ротацій і фортифікацій, якщо такі проблеми є (на першій лінії зрозуміло немає їх, а на другій і третій невідомо може бути політичнийй шум боротьби за владу - тут правда аби в москалів все розташування не опинилось після "перевірок").

Каже Тягнибок ротацій - значить мають бути ротації бо це є реальною проблемою і просто так він би не говорив.

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

1416
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

419
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14365 20
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1659
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

938
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6298

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

705

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1528

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1333

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1219
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

573
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

723
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1634
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

653
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

943
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5989
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13962
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

327
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

619
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

545
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

860 2