«Занадто тривалий час бійця у військових діях не додає ефективності», — Олег Тягнибок про демобілізацію

Вже 18 травня у дію вступає новий закон про мобілізацію. Однак, про демобілізацію у ньому не йдеться.

Через це рідні військовослужбовців по всій території України виходять на мирні протести.

Під час етеру програми "Новий погляд" Олег Тягнибок, який зараз також захищає країну на фронті, поділився своїми думками з цього приводу, пише Фіртка.

читайте також: «Їм це потрібно, щоб бити ворога», - Руслан Марцінків про чергову допомогу бійцям на Харківщині

"Я був мобілізований до ЗСУ наприкінці лютого 2022 року й з того часу перебуваю у складі українського війська. Мобілізація нам надзвичайно необхідна.

Військовий, який стоїть на передових позиціях, повинен для себе чітко розуміти, що, до прикладу, зараз травень і ми повинні до вересня тримати позиції. Допустимо, так три-чотири місяці, а потім нас відведуть, щод ми могли укріпитися, поповнити наші лави, пройти певне злагодження й знову повернутися назад.

Занадто тривалий час бійця у військових діях не додає ефективності. Процес ротації повинен бути постійно. У багатьох підрозділах вона є, але й є такі, де немає.

Щодо акцій протесту — даруйте мені, при всій повазі, при всьому розумінні і співпереживанні родинам бійців, але ж ви маєте розуміти: у нас іде війна. Це не мирний час, на нашу землю наступає чильний одвічний ворог, який має необмежений людський ресурс, економічну потугу і є мілітарним по своїй суті. Це агресор, ми повинні будь-яким способом його вигнати.

Знову ж таки, даруйте мені, але коли цивільні починають втручатися у справи військових, то це викликає не те, щоб несприйняття, а відторгнення.

Мені також хотілось би демобілізуватися і поїхати до своєї родини, але ж війна не завершилася", — каже Тягнибок.

Чоловік наголошує, що на термін демобілізації впливає загальна ситуація на фронті.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В Івано-Франківській громаді військовослужбовцям виплачують кошти на реабілітацію: скільки захисників вже отримали

Понад 12 пунктів: що відомо про виплати для військовослужбовців в Івано-Франківській громаді


22.05.2024 Тіна Любчик 726 1
Коментарі (1)

Читач 2024.05.22, 20:27

Правильно говорить в даному разі. Нажаль і "визначений строк для демобілізації" і "ротацію закріплену законом" викинули - це продовження політики "всі ухилянти" так чи сяк.

Організація правильної мотивації і компенсацій наприклад автоматом виплати на другий день за поранення і загибель - змусило б чиновників і депутатів президентів як не людей, так гроші рахувати і дивитись кого "загрібають в буси" з на око влк.

Розумію коли Тягнибок не розуміє ухилянтів зовсім. Та жертовна війна не може бути "вічним життям" у сучасному світі, коли "ось тут поряд в Польщі" все спокійно (крім "фермерів") - це не потягнуть усі психологічно. В кожному суспільстві різні групи людей. Готові до хоч скільки спротиву меншість солдат треба дуже берегти, нажаль цього не розуміють і тому немає ротацій, коли уже Форбес написав - на ділі солдат мобілізовано більше ніж є зброї для наступу.

Україна попри все тримається. В це не вірять в столицях Заходу, тому і є обмеження "не бити по території росії", бо як тоді "миритись і торгувати". Вони у Європі теж наївні думають що росіяни їх не захоплять, а як захоплять "то не боляче" думає Орбан і Фіцо...

Україні щоб вистояти і дивувати всіх обманутих москалями треба берегти солдат і людей правильною організацією. Щоб траплялись солдати, яким в кайф воювати проти москаля. Звісно таких не буде багато, але мають бути хоч один на сто тисяч. Поки ж не чути хорошого. Тут вже вина влади - загралась у політичні ігри. Основа зараз - військо і економіка для війни. Дипломатичні успіхи і зброя від заходу непотрібні будуть якщо не буде першого хоч може здаватись комусь інакше.

Якщо коротко - ротації мають бути незалежно від кількісного складу на позиції. 1200 км активного фронту. 200 тис москалів з 600 тис на двох напрямках. Україна в обороні - 100 тис на передовій з іншими 100 тис з нехай 500 тис активних мобілізованих мають ротуватись. Це проблема організації. Депутати ради - кнопкодави, відмовились продались за блат і посади, контролювати процес. Місцеві депутати від громад яких дуже багато загиблих мають моральне право ставити питання до військового керівництва щодо ротацій і фортифікацій, якщо такі проблеми є (на першій лінії зрозуміло немає їх, а на другій і третій невідомо може бути політичнийй шум боротьби за владу - тут правда аби в москалів все розташування не опинилось після "перевірок").

Каже Тягнибок ротацій - значить мають бути ротації бо це є реальною проблемою і просто так він би не говорив.

26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

427
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

819
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1134 4
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2604
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1941
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2190

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

256

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

385

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1329

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1314
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1051
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

862
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14722
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

748
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10526
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6238
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

764
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

854
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3005
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

712
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

782
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

684