«Занадто тривалий час бійця у військових діях не додає ефективності», — Олег Тягнибок про демобілізацію

Вже 18 травня у дію вступає новий закон про мобілізацію. Однак, про демобілізацію у ньому не йдеться.

Через це рідні військовослужбовців по всій території України виходять на мирні протести.

Під час етеру програми "Новий погляд" Олег Тягнибок, який зараз також захищає країну на фронті, поділився своїми думками з цього приводу, пише Фіртка.

читайте також: «Їм це потрібно, щоб бити ворога», - Руслан Марцінків про чергову допомогу бійцям на Харківщині

"Я був мобілізований до ЗСУ наприкінці лютого 2022 року й з того часу перебуваю у складі українського війська. Мобілізація нам надзвичайно необхідна.

Військовий, який стоїть на передових позиціях, повинен для себе чітко розуміти, що, до прикладу, зараз травень і ми повинні до вересня тримати позиції. Допустимо, так три-чотири місяці, а потім нас відведуть, щод ми могли укріпитися, поповнити наші лави, пройти певне злагодження й знову повернутися назад.

Занадто тривалий час бійця у військових діях не додає ефективності. Процес ротації повинен бути постійно. У багатьох підрозділах вона є, але й є такі, де немає.

Щодо акцій протесту — даруйте мені, при всій повазі, при всьому розумінні і співпереживанні родинам бійців, але ж ви маєте розуміти: у нас іде війна. Це не мирний час, на нашу землю наступає чильний одвічний ворог, який має необмежений людський ресурс, економічну потугу і є мілітарним по своїй суті. Це агресор, ми повинні будь-яким способом його вигнати.

Знову ж таки, даруйте мені, але коли цивільні починають втручатися у справи військових, то це викликає не те, щоб несприйняття, а відторгнення.

Мені також хотілось би демобілізуватися і поїхати до своєї родини, але ж війна не завершилася", — каже Тягнибок.

Чоловік наголошує, що на термін демобілізації впливає загальна ситуація на фронті.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В Івано-Франківській громаді військовослужбовцям виплачують кошти на реабілітацію: скільки захисників вже отримали

Понад 12 пунктів: що відомо про виплати для військовослужбовців в Івано-Франківській громаді


22.05.2024 Тіна Любчик 986 1
Коментарі (1)

Читач 2024.05.22, 20:27

Правильно говорить в даному разі. Нажаль і "визначений строк для демобілізації" і "ротацію закріплену законом" викинули - це продовження політики "всі ухилянти" так чи сяк.

Організація правильної мотивації і компенсацій наприклад автоматом виплати на другий день за поранення і загибель - змусило б чиновників і депутатів президентів як не людей, так гроші рахувати і дивитись кого "загрібають в буси" з на око влк.

Розумію коли Тягнибок не розуміє ухилянтів зовсім. Та жертовна війна не може бути "вічним життям" у сучасному світі, коли "ось тут поряд в Польщі" все спокійно (крім "фермерів") - це не потягнуть усі психологічно. В кожному суспільстві різні групи людей. Готові до хоч скільки спротиву меншість солдат треба дуже берегти, нажаль цього не розуміють і тому немає ротацій, коли уже Форбес написав - на ділі солдат мобілізовано більше ніж є зброї для наступу.

Україна попри все тримається. В це не вірять в столицях Заходу, тому і є обмеження "не бити по території росії", бо як тоді "миритись і торгувати". Вони у Європі теж наївні думають що росіяни їх не захоплять, а як захоплять "то не боляче" думає Орбан і Фіцо...

Україні щоб вистояти і дивувати всіх обманутих москалями треба берегти солдат і людей правильною організацією. Щоб траплялись солдати, яким в кайф воювати проти москаля. Звісно таких не буде багато, але мають бути хоч один на сто тисяч. Поки ж не чути хорошого. Тут вже вина влади - загралась у політичні ігри. Основа зараз - військо і економіка для війни. Дипломатичні успіхи і зброя від заходу непотрібні будуть якщо не буде першого хоч може здаватись комусь інакше.

Якщо коротко - ротації мають бути незалежно від кількісного складу на позиції. 1200 км активного фронту. 200 тис москалів з 600 тис на двох напрямках. Україна в обороні - 100 тис на передовій з іншими 100 тис з нехай 500 тис активних мобілізованих мають ротуватись. Це проблема організації. Депутати ради - кнопкодави, відмовились продались за блат і посади, контролювати процес. Місцеві депутати від громад яких дуже багато загиблих мають моральне право ставити питання до військового керівництва щодо ротацій і фортифікацій, якщо такі проблеми є (на першій лінії зрозуміло немає їх, а на другій і третій невідомо може бути політичнийй шум боротьби за владу - тут правда аби в москалів все розташування не опинилось після "перевірок").

Каже Тягнибок ротацій - значить мають бути ротації бо це є реальною проблемою і просто так він би не говорив.

21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

536
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2692
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1680 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3762
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5560
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1763

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

272

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

271

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

443

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

963
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

533
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

559
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

843
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2049
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

606
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

935
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

5000
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

1068
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

437 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

675
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

463
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

786