Замість багатоповерхівки – сквер: як громада не дозволила забудувати зелену зону Івано-Франківська (ФОТО/ВІДЕО)

Зранку на зеленій зоні поблизу міського озера кипить робота. Франківці, які мешкають неподалік, зібралися і власними силами облагороджують територію.

Тут облаштовують відпочинкову зону для всіх мешканців: від найменших – до людей золотого віку, пишуть Версії.

За день небайдужі містяни самоорганізувались і власним коштом встановили дитячий майданчик та висадили алею із сорока молодих каштанів.

«Я мешканець цього мікрорайону. Прожив тут більше сорока років, – розповів Олександр. – Це зелена зона біля міського озера, яку, напевно, прагнуть забудувати. Міське озеро забудовують вже зі всіх сторін. Залишився один клаптик, який напевно теж хочуть забудувати. Мешканці зорганізувалися для того, щоб залишити цю міську зону зеленою і не допустити хаотичної забудови міста. Тут буде дитячий майданчик. Хочемо також посадити дерева навколо і зробити гарну культурно-відпочинкову зону».

Громада самоорганізувалась, бо дізнались про забудову багатоповерхівками зеленої зони поруч зі своїми будинками. Таке свавілля мешканці допустити не могли – тож взялися за лопати й граблі, щоб зберегти таку, на жаль, нечисленну, але дуже потрібну людям вільну від “кам’яних джунглів” відпочинкову територію. 

Допомагали всі: від старших до найменших. Хтось розчищав територію, інші встановлювали бордюри, копали ями для висадки дерев, скручували деталі дитячого майданчика. Так спільними силами зуміли змінити територію до невпізнання.

 «Ми сьогодні садимо дерева. Долучилися до акції. Хочемо зробити гарну територію. Почистити, прибрати все і зробити дитячий майданчик. Тому, що у нас нема дитячого майданчика, ми ходимо або в парк, або на площадки в сусідні двори. А так – будемо мати свій», – відзначила Тетяна, мешканка мікрорайону й мама маленького Марка, який теж прийшов допомагати сусідам.

ї

Мешканці довели, що громада – це велика сила. Так франківці за один день облагородили територію. Тепер діти мають гарну ігрову зону. А старші мешканці можуть прогулюватися алеєю поки ще молодих каштанів.


Читайте також:

В Івано-Франківську облаштовують ще один сквер (ФОТО)

У Калуші буде сквер Військових ветеранів

На Вовчинецьких горах відкрили відпочинкову зону (ФОТО)

Фотогалерея


16.05.2021 5913 1
Коментарі (1)

Ярослав 2021.05.17, 13:35

Молодці, зорганізувались, висадили каштановий сквер, є надія що його можна буде розширити аж до Чупі Бума, що дітки могли дихати свіжим повітрям біля озера з своїми батьками, це дуже важливо, особливо під час пандемії, коли потрібно максимум свіжого повітря та кисню для населення. А владі потрібно не займатись розбудовою кам`яних джунглів біля озера, а підтримувати прагнення містян до збереження зелених зон.

24.09.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка поспілкувалась із психологинею Валерією Худзіцькою та дізналась, як продовжувати або почати працювати під час війни, не травмуючи себе.

545
20.09.2022
Тіна Любчик

Фіртка поспілкувалася з отцем Йосафатом Бойком, настоятелем парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, про досвід волонтерства та благодійності у час війни.

1191
16.09.2022
Тетяна Дармограй

Іванофранківець на фронті не вперше. «Шериф» захищав Україну від російської орди ще у 2014 році, коли окупанти вторглися на територію українського Донбасу. Тепер його бригада знову зупиняє російську армію на сході України.

2696
12.09.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з головною психологинею благодійного фонду «Діти Героїв», що опікується дітьми, які втратили одного або обох батьків під час війни, Мартою Білик про те, як розмовляти про війну та її наслідки, не травмувавши.

1089
07.09.2022
Андрій Левкович

Давні греки мислили час в багатьох іпостасях (як лінійний, циклічний, миттєвий…), головні з яких дві – час, як черга слідування подій і час невловної миті змін.

1331
31.08.2022
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки дізналась у Миколи Рожка, ректора Івано-Франківського національного медичного університету, наскільки заклад готовий до нового навчального року та як готуватимуть майбутніх медиків.    

2717

З 1 по 5 вересня на Запорізькій АЕС працювала місія МАГАТЕ. За результатами свого візиту вони представили звіт з фактами та рекомендаціями.

1047

Татуювання на тілі людини явище не нове, і в сучасному світі доволі поширене, лише у нашому суспільстві до нього ставились і здається ставляться доволі стримано. До малюнків на тілі відносяться по-різному: хтось ними захоплюється,  а хтось подекуди

1614 1

Вважаю, що некоректно визначати, що церква продукує забобони. Кредо віри визначає «Вірую в єдину святу .. церкву», то ж святість і забобони несумісні.

1856

На щастя, переважна більшість держав світу розуміє справжню ситуацію в російсько-українській війні. Хто на кого напав, хто обороняє по праву свою територію, і де тут світла й темна сторона. Але в міжнародному праві та відносинах самого розуміння мало.

1938
01.10.2022

У Калуші соціальна їдальня для вимушених переселенців працює на базі другого ліцею.  

128
24.09.2022

В області розпочали сівбу озимих зернових культур.  

466
18.09.2022

Аби на власні очі побачити, що навіть попри війну в Україні, підприємці не лише працюють, а й заробляють і дають роботу місцевим.

671
29.09.2022

У Крихівцях при парафії Святих Кирила і Методія будують дитячий садочок, який матиме назву «Ковчег». Цей процес триває вже 3,5 роки.  

206
24.09.2022

Відомо, що на рештках костелу почали зводити дерев'яну будівлю у 1900 році. Відтоді 36 років у ній молилися жителі двох сіл — Креховичів і Брошнів-Осади.

760
18.09.2022

Депутати Івано-Франківської облради просять керівництво держави заборонити Українську православну церкву Московського патріархату в країні, ініціювати розслідування її діяльності та покарати винних за колабораціонізм.

654
12.09.2022

Зокрема, віряни молитимуться за мир в Україні, припинення війни та за всіх військових.  

857
26.09.2022

Це вже другий фільм режисера та кінокомпанії. Якщо першим фільмом в українському прокаті була новорічна кінокомедія «Все буде Ок!», то «Патерн» знятий в жанрі конспірологічного трилера.  

469
30.09.2022

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна буде вести перемовини тільки із новою владою росії.  

144
27.09.2022

Подоляк наголосив, що після успішного контрнаступу Збройних сил України на харківському напрямку політична еліта Росії почала розуміти, що вона може програти війну, а країни світу переконалися в слабкості армії та військово-промислового комплексу Російської Федерації.

340
24.09.2022

Крім того, він наголосив, що світ "абсолютно справедливо" відреагує на так звані "референдуми", які окупаційна влада намагається зараз провести в Криму та в інших частинах України, які вона "поки контролює".

454
18.09.2022

Окрім того, керівництво Збройних сил наголосило, що «керується принципом єдиноначальності» і «не допускає всередині військового колективу розколів».

567