Залежність від налбуфіну: ознаки, наслідки, як зняти ломку?

Налбуфін - це наркотичний препарат, який використовується в медицині для придушення сильного болю.

Його дія схожа з дією опію, який тимчасово «вимикає» больові рецептори в головному мозку. Налбуфін найчастіше застосовують у разі сильних травм, поранень в умовах війни. Через те, що налбуфін швидко викликає звикання, його використання сильно обмежене за часом.

Але часто буває ситуація, коли пацієнту несила терпіти сильний біль, починають його приймати без призначення лікаря. Це швидко призводить до появи «симптому відміни», званого в народі ломкою.

Ознаки вживання налбуфіну:

1) Психологічні - ейфорія, радісний настрій, який наркомани називають «прихід». Але прихід довго не триває і незабаром починає з'являтися дратівливість і агресивність, можуть виникнути панічні атаки, депресія, порушення концентрації уваги

2) Фізичні - різке притуплення больової чутливості, розширення зіниць, сліди уколів на руках та інших частинах тіла

Також свідчити про залежність від налбуфіну можуть знайдені порожні ампули, використані шприци, збільшення витрат (налбуфін коштує недешево).

Що робити, якщо у близької людини залежність від налбуфіну?

Насамперед не панікувати. Лікарська наркоманія - це не рідкісний випадок у наш час. Не варто лаятися, погрожувати, тим більше ображати людину, називаючи її наркоманом.

Річ у тім, що сама людина не може відвикнути від вживання налбуфіну, оскільки ломка дуже важко переноситься як фізично, так і психологічно. Тому найкраще, що ви можете зробити для залежної від налбуфіну людини, - це підтримати її і мотивувати звернутися в спеціалізовану наркологічну клініку.

Що відчуває людина під час налбуфінової ломки?

Крім психологічних симптомів у вигляді депресій, панічних атак, почуття відчаю і безвиході, виникають такі хворобливі фізичні симптоми, що наркомани, які намагалися самостійно силою волі подолати ломку, говорили, що відчували себе як у пеклі. Вони відчували загальне нездужання, найсильніші м'язові болі, болі в кістках і суглобах, судоми і тремтіння кінцівок, сильну пітливість, головний біль, запаморочення, нудоту, блювоту, діарею.

Також у них проявляється так звана «надчутливість до болю». Це означає, що той рівень болю, який для звичайної людини цілком терпимий, для наркомана, який відчуває ломку, стає нестерпним. Додайте ще сильне, непереборне бажання вжити наркотик і ви зрозумієте, чому подолати симптоми ломки без лікарської допомоги вдається лише одиницям.

Які наслідки залежності від налбуфіну?

Налбуфін є дуже токсичним препаратом і він руйнує організм з великою швидкістю, пошкоджуючи печінку, нирки, серце та інші органи. Налбуфін руйнує психіку людини та нервову систему, призводить до відчуженості та соціальної ізоляції залежної людини. Поступово втрачається сім'я, робота, друзі та близькі.

Найважчим наслідком при вживанні налбуфіну є передозування. Передозування проявляється втратою свідомості, розширеними зіницями, уповільненням дихання аж до зупинки і смерті. Також виникають сильні судоми, порушення координації та орієнтації в просторі. У разі передозування налбуфіном потрібно терміново викликати швидку допомогу, тому що це дуже небезпечний для життя стан.

Як зняти ломку від налбуфіну і відвикнути від нього?

Як ми вже говорили, лікуванням залежності від налбуфіну займаються тільки в спеціалізованих наркологічних відділеннях. Лікування на першому етапі виключно медикаментозне, спрямоване на детоксикацію, очищення організму від токсичних речовин, і підтримку організму, зменшення симптомів ломки.

При правильно проведеному лікуванні, всім пацієнтам вдається благополучно подолати ломку, поки налбуфін виводиться з організму. Далі обов'язково має приєднатися психолог, який допоможе у відновленні психологічної стійкості пацієнта, мотивації його до тверезого життя. Роль психолога дуже важлива, тому що пацієнти можуть повернутися до вживання налбуфіну навіть через кілька років тверезості. Їм треба навчитися самостійно справлятися з бажаннями вжити наркотик.

Лікарями клініки Доктор Благо Плюс накопичено великий досвід лікування пацієнтів із залежністю від налбуфіну. Часто серед пацієнтів зустрічаються люди, які ведуть активний і суспільно-корисний спосіб життя - спортсмени, військові, громадські діячі. Для багатьох із них було непросто звернутися в наркологічну клініку по допомогу. Тому в клініці Доктор Благо Плюс усім пацієнтам гарантується повна анонімність лікування.

Лікування від залежності до налбуфіну триває близько трьох тижнів і після виписки фізична тяга більше не буде мучити пацієнта, даючи йому можливість жити здоровим життям.

У клініці Доктор Благо Плюс ви можете отримати безкоштовну й анонімну консультацію лікаря-нарколога.

Телефони для запису: +38(048) 702-34-24, +38(097) 242-29-22 https://doctorblago.com.ua

Реклама


26.04.2024 1497
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

528
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

848
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1191 5
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2620
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1969
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2204

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

273

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

406

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1351

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1328
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

167
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18104
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1063
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3407
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

768
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10539
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6262
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

883
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

193
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

421
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3023
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

736