Закони владі по цимбалах?

 

Теперішня виборча кампанія до Верховної Ради увійде в історію не тільки завдяки тоннам бруду, які політики виливають один на одного.
Але ще й як кампанія, в якій окремі кандидати в носі мали виборче законодавство, думку громадських спостерігачів, вердикти суду і навіть попередження від ЦВК. Бо ніщо із офіційних інструментів регулювання виборчої кампанії не має впливу на тих, хто прогнувся під протекторат влади.
У 86-му виборчому окрузі на Франківщині, до якого входять Долинський, Рожнятівський райони та Болехівська міська рада, так би мовити, єдиний опозиційний кандидат своєю поведінкою продовжує дискредитувати політичну силу, під брендом якої йде до парламенту, – об’єднану «Батьківщину». Чинний голова Рожнятівської районної ради Анатолій Дирів як кандидат у народні депутати отримав уже три попередження Центрвиборчкому за порушення виборчого законодавства.
 
«Ліві» агітки
Минулого тижня Центральна виборча комісія оголосила третє попередження кандидату у народні депутати Анатолію Диріву. Таке рішення було ухвалене 11 жовтня на засіданні ЦВК. Підстава – рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду. Суд визнав порушенням здійснення цим кандидатом агітації за допомогою виготовлення фактично «лівої» продукції – вона не містила даних про замовника і джерела фінансування друку.
«Таким чином, Центральною виборчою комісією встановлено передбачені законом підстави для оголошення кандидату у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №86 А.Диріву, висунутому політичною партією ВО «Батьківщина», попередження за порушення встановлених законом обмежень щодо проведення передвиборної агітації – з подальшим його оприлюдненням у загальнодержавних засобах масової інформації та на офіційному веб-сайті ЦВК», - йдеться у рішенні Центрвиборчкому.
 
Повна безкарність
Трохи раніше Анатолій Дирів отримав від ЦВК іще два попередження – і також на підставі судових рішень.
Ще 11 вересня суд постановив: «Визнати протиправними та такими, що порушують вимоги ч. 3 ст. 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України», дії кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №86 Диріва Анатолія Борисовича». Суть правопорушення полягала в тому, що пан Дирів застосував адмінресурс – удався до передвиборної агітації на нараді працівників культури Долинського району, яка проходила в приміщенні Долинської міської ради. Голова райради використав своє службове становище для того, щоби нав’язати посадовцям негативне уявлення про інших кандидатів на окрузі і спонукати голосувати тільки за себе.
Дослідивши рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду, яким визнано протиправними та такими, що порушують вимоги виборчого закону, дії кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №86 Анатолія Диріва, Центральна виборча комісія оголосила йому попередження за порушення обмежень щодо проведення передвиборної агітації. Порушення у розміщенні агітаційних матеріалів Анатолія Диріва – у приміщеннях сільрад – зафіксувала і громадянська мережа ОПОРА. Про що й повідомила на прес-конференції та у своєму офіційному звіті.
Навіть не припускаємо, що голова районної ради може не знати виборче законодавство. Відтак напрошується висновок, що як кандидат до парламенту він свідомо ігнорує закон. Без сумніву, йому відомо, що оголошення попередження кандидату у народні депутати, згідно із Законом про вибори, не призведе до виключення його з передвиборчої боротьби навіть за умови, якщо таких попереджень буде декілька.
 
Під дахом влади
Останнім часом кандидат у народні депутати Анатолій Дирів як голова Рожнятівської районної ради постійно використовує для політичної агітації події з плану роботи ради та райдержадміністрації, а також урочистості в містечках і селах на окрузі. Кандидат увесь час «світиться» з владою – поруч із головою райдержадміністрації Філіповичем і заступником голови ОДА Брусом. Треба розуміти – не випадково. Останній також кандидує до парламенту і, незважаючи на статус самовисуванця, рекламує роботу обласної влади від табору «регіоналів». Поява «солодкої парочки» на офіційних заходах спонукає замислитися не тільки про нерівні умови, в яких проходить виборча кампанія для решти висуванців. Але й про відповідність нібито опозиційних і нейтральних кандидатів у народні депутати тим брендам і програмам, якими вони прикривають свою залежність від чинної влади.


18.10.2012 1901 3
Коментарі (3)

% 2012.10.18, 21:42
Як дотримується законів представницька влада, гарно видно на прикладі одного відео, яке тут нижче можна знайти на стрічці. А щодо статті - звичайно, можна замовити статтю, але факти не замовиш. вони або є, або їх нема. Якщо є - то все інще немає значення.
Хрунь 2012.10.18, 20:39
Не знаю Диріва, але стаття явно замовна. Чим зараз відрізняється виконавча влада від представницької? Виконавча (адміністрації) принаймі намагається дотримуватись Законів. А ось представницька (ради, особливо обласна) - взагалі на закони чхала, ще й людей закликають до різноманітних порушень.
Страшне порушення 2012.10.19, 09:29
Наскільки зрозумів з попередніх публікацій, страшні порушення Диріва полягають у тому, що на його рекламній продукції нема вказано хто її друкував, в якому накладі й де. Це найстрашніше порушення, достойне особливого розгляду центрвиборчкому. На серйозні порушення провладних вони традиційно закривають очі.
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

801
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

616
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1689
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3024
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2465
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2443

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

28

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

600

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

604

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1462
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

568
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

428
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

801
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

203
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

298
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26933
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

757
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

322
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

321
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

647
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1068 1
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

844