Захворюваність у дітей росте: в Івано-Франківську відбулася пресконференція щодо цукрового діабету

В обласній державній адміністрації відбувся пресбрифінг про ситуацію із захворюваністю дітей на діабет в області. 

Вступне слово взяв заступник директора департаменту – начальник управління організації медичної допомоги населенню та медицини катастроф Володимир Дзьомбак. Він розповів про ситуацію із цукровим діабетом, передає Фіртка.

"Питання інсулінів та цукрового діабету досить важливе у цілому світі, в державі та нашій області. На Прикарпатті пацієнтів із даною хворобою близько 50 тисяч. Близько 6 500 пацієнтів отримують препарати інсулінів. Воно є дороге, воно однозначно, що впливає на стан здоров’я та працездатність", - розпочав посадовець. 

Також, заступник директора розповів, що держава приділяє значну увагу цьому питанню. Однак зазначив, що тепер фінансуванням інсулінів буде займатися Національна служба здоров’я:

“Що це означає? До першого жовтня, ми отримували кошти з державного бюджету (37 млн) і з місцевого бюджету (5 млн). Всі ці гроші розподілялися між територіальними громадами. Проте, для того, щоб наблизити дану послугу і забезпечити пацієнтів інсулінами, Національна служба здоров’я взяла таке зобов’язання.”

Володимир Дзьомбак пояснив, що тепер з першого жовтня можна отримати електронні рецепти в аптечній мережі, яка має договір зі службою здоров’я. Цих аптек в області стає більше, всі працюють, щоб отримати дозвіл, щоб мінімізувати відстань між такими аптеками. 

Щоб отримати електронний рецепт, пацієнт повинен в першу чергу, звернутися до свого лікаря ендокринолога, який формує план лікування. Для подальшого отримання рецептів, пацієнту потрібно звертатися до свого сімейного лікаря. 

Наступною, слово взяла Наталія Чорна, яка є експертом департаменту охорони здоров’я з дитячої ендокринології. 

"За останні десять років, кількість захворюваність на цукровий діабет у дітей росте. Десять років тому, у нас було 200-250 хворих дітей за рік в області, то на даний час їх уже - 460. Цифра подвоїлася", - поділилася інформацією експертка.

Також, Наталія Чорна звернула увагу, що останнім часом, збільшилась захворюваність у дітей до шести років - це величезна проблема, бо батьки не завжди орієнтовані, що у такому віці можна захворіти на таку хворобу. 

"Як бачимо з практики, малюки до шести років потрапляють у важкому стані до реанімації. Діти можуть хворіти на цукровий діабет, незалежно від віку. Є думка, що це хвороба старших людей, але це не так, насправді діти теж можуть хворіти від самого народження", - розповіла спеціалістка.

Додамо, що експерт департаменту охорони здоров’я з дитячої ендокринології назвала початкові симптоми:

  • спрага - діти п’ють  дуже багато, навіть вночі;
  • часте сечоспускання;
  • схуднення.

Якщо такі симптоми з’являються у ваших дітей, то зверніться до лікаря. Аналіз крові - це найпростіше, що є у будь-якій лікарні. 

Також, експертка розповіла, чи можна застерегти своїх дітей від цієї хвороби:

"На жаль, профілактики, яка дала б результат - не існує у цілому світі. Є спадковість по автоімунних захворюваностях - це велика група захворювань. І ось цей тригер - можна застерегти.

Тобто, те, що є генетично - ми це виправити не можемо, але тригер, спусковий гачок, ми можемо побачити. Якщо у сім’ї є захворювання на діабет, то ми можемо провести аналізи й побачити чи є схильність до цього.

Профілактика - це здорове харчування, здоровий спосіб життя, навіть вакцинація. Генетика, то генетика, але все інше, можна контролювати.",-підсумувала спеціалістка.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел! 


Читайте також:

Небезпека зубних імплантів: всі за і проти імплантації

Понад 98% українців, які госпіталізовані через COVID-19, не вакциновані


13.10.2021 Іван Муканик 1417
Коментарі ()

01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

456
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1254
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2182 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1052
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2977
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

2052

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

820

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

981

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1412

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2012
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26293 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

701
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

901
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2929
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1178
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

887
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1149
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1146
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

344
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4152
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1014
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1579