Захворюваність у дітей росте: в Івано-Франківську відбулася пресконференція щодо цукрового діабету

В обласній державній адміністрації відбувся пресбрифінг про ситуацію із захворюваністю дітей на діабет в області. 

Вступне слово взяв заступник директора департаменту – начальник управління організації медичної допомоги населенню та медицини катастроф Володимир Дзьомбак. Він розповів про ситуацію із цукровим діабетом, передає Фіртка.

"Питання інсулінів та цукрового діабету досить важливе у цілому світі, в державі та нашій області. На Прикарпатті пацієнтів із даною хворобою близько 50 тисяч. Близько 6 500 пацієнтів отримують препарати інсулінів. Воно є дороге, воно однозначно, що впливає на стан здоров’я та працездатність", - розпочав посадовець. 

Також, заступник директора розповів, що держава приділяє значну увагу цьому питанню. Однак зазначив, що тепер фінансуванням інсулінів буде займатися Національна служба здоров’я:

“Що це означає? До першого жовтня, ми отримували кошти з державного бюджету (37 млн) і з місцевого бюджету (5 млн). Всі ці гроші розподілялися між територіальними громадами. Проте, для того, щоб наблизити дану послугу і забезпечити пацієнтів інсулінами, Національна служба здоров’я взяла таке зобов’язання.”

Володимир Дзьомбак пояснив, що тепер з першого жовтня можна отримати електронні рецепти в аптечній мережі, яка має договір зі службою здоров’я. Цих аптек в області стає більше, всі працюють, щоб отримати дозвіл, щоб мінімізувати відстань між такими аптеками. 

Щоб отримати електронний рецепт, пацієнт повинен в першу чергу, звернутися до свого лікаря ендокринолога, який формує план лікування. Для подальшого отримання рецептів, пацієнту потрібно звертатися до свого сімейного лікаря. 

Наступною, слово взяла Наталія Чорна, яка є експертом департаменту охорони здоров’я з дитячої ендокринології. 

"За останні десять років, кількість захворюваність на цукровий діабет у дітей росте. Десять років тому, у нас було 200-250 хворих дітей за рік в області, то на даний час їх уже - 460. Цифра подвоїлася", - поділилася інформацією експертка.

Також, Наталія Чорна звернула увагу, що останнім часом, збільшилась захворюваність у дітей до шести років - це величезна проблема, бо батьки не завжди орієнтовані, що у такому віці можна захворіти на таку хворобу. 

"Як бачимо з практики, малюки до шести років потрапляють у важкому стані до реанімації. Діти можуть хворіти на цукровий діабет, незалежно від віку. Є думка, що це хвороба старших людей, але це не так, насправді діти теж можуть хворіти від самого народження", - розповіла спеціалістка.

Додамо, що експерт департаменту охорони здоров’я з дитячої ендокринології назвала початкові симптоми:

  • спрага - діти п’ють  дуже багато, навіть вночі;
  • часте сечоспускання;
  • схуднення.

Якщо такі симптоми з’являються у ваших дітей, то зверніться до лікаря. Аналіз крові - це найпростіше, що є у будь-якій лікарні. 

Також, експертка розповіла, чи можна застерегти своїх дітей від цієї хвороби:

"На жаль, профілактики, яка дала б результат - не існує у цілому світі. Є спадковість по автоімунних захворюваностях - це велика група захворювань. І ось цей тригер - можна застерегти.

Тобто, те, що є генетично - ми це виправити не можемо, але тригер, спусковий гачок, ми можемо побачити. Якщо у сім’ї є захворювання на діабет, то ми можемо провести аналізи й побачити чи є схильність до цього.

Профілактика - це здорове харчування, здоровий спосіб життя, навіть вакцинація. Генетика, то генетика, але все інше, можна контролювати.",-підсумувала спеціалістка.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел! 


Читайте також:

Небезпека зубних імплантів: всі за і проти імплантації

Понад 98% українців, які госпіталізовані через COVID-19, не вакциновані


13.10.2021 Іван Муканик 1197
Коментарі ()

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

624
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1813 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1109 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

533
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6883 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11354 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

313

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1049

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1095

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1090
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

258
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1063
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

828
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

720
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

649
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2923
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4419
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18420
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

291
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

336
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

646
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

748