Захворюваність у дітей росте: в Івано-Франківську відбулася пресконференція щодо цукрового діабету

В обласній державній адміністрації відбувся пресбрифінг про ситуацію із захворюваністю дітей на діабет в області. 

Вступне слово взяв заступник директора департаменту – начальник управління організації медичної допомоги населенню та медицини катастроф Володимир Дзьомбак. Він розповів про ситуацію із цукровим діабетом, передає Фіртка.

"Питання інсулінів та цукрового діабету досить важливе у цілому світі, в державі та нашій області. На Прикарпатті пацієнтів із даною хворобою близько 50 тисяч. Близько 6 500 пацієнтів отримують препарати інсулінів. Воно є дороге, воно однозначно, що впливає на стан здоров’я та працездатність", - розпочав посадовець. 

Також, заступник директора розповів, що держава приділяє значну увагу цьому питанню. Однак зазначив, що тепер фінансуванням інсулінів буде займатися Національна служба здоров’я:

“Що це означає? До першого жовтня, ми отримували кошти з державного бюджету (37 млн) і з місцевого бюджету (5 млн). Всі ці гроші розподілялися між територіальними громадами. Проте, для того, щоб наблизити дану послугу і забезпечити пацієнтів інсулінами, Національна служба здоров’я взяла таке зобов’язання.”

Володимир Дзьомбак пояснив, що тепер з першого жовтня можна отримати електронні рецепти в аптечній мережі, яка має договір зі службою здоров’я. Цих аптек в області стає більше, всі працюють, щоб отримати дозвіл, щоб мінімізувати відстань між такими аптеками. 

Щоб отримати електронний рецепт, пацієнт повинен в першу чергу, звернутися до свого лікаря ендокринолога, який формує план лікування. Для подальшого отримання рецептів, пацієнту потрібно звертатися до свого сімейного лікаря. 

Наступною, слово взяла Наталія Чорна, яка є експертом департаменту охорони здоров’я з дитячої ендокринології. 

"За останні десять років, кількість захворюваність на цукровий діабет у дітей росте. Десять років тому, у нас було 200-250 хворих дітей за рік в області, то на даний час їх уже - 460. Цифра подвоїлася", - поділилася інформацією експертка.

Також, Наталія Чорна звернула увагу, що останнім часом, збільшилась захворюваність у дітей до шести років - це величезна проблема, бо батьки не завжди орієнтовані, що у такому віці можна захворіти на таку хворобу. 

"Як бачимо з практики, малюки до шести років потрапляють у важкому стані до реанімації. Діти можуть хворіти на цукровий діабет, незалежно від віку. Є думка, що це хвороба старших людей, але це не так, насправді діти теж можуть хворіти від самого народження", - розповіла спеціалістка.

Додамо, що експерт департаменту охорони здоров’я з дитячої ендокринології назвала початкові симптоми:

  • спрага - діти п’ють  дуже багато, навіть вночі;
  • часте сечоспускання;
  • схуднення.

Якщо такі симптоми з’являються у ваших дітей, то зверніться до лікаря. Аналіз крові - це найпростіше, що є у будь-якій лікарні. 

Також, експертка розповіла, чи можна застерегти своїх дітей від цієї хвороби:

"На жаль, профілактики, яка дала б результат - не існує у цілому світі. Є спадковість по автоімунних захворюваностях - це велика група захворювань. І ось цей тригер - можна застерегти.

Тобто, те, що є генетично - ми це виправити не можемо, але тригер, спусковий гачок, ми можемо побачити. Якщо у сім’ї є захворювання на діабет, то ми можемо провести аналізи й побачити чи є схильність до цього.

Профілактика - це здорове харчування, здоровий спосіб життя, навіть вакцинація. Генетика, то генетика, але все інше, можна контролювати.",-підсумувала спеціалістка.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел! 


Читайте також:

Небезпека зубних імплантів: всі за і проти імплантації

Понад 98% українців, які госпіталізовані через COVID-19, не вакциновані


13.10.2021 Іван Муканик 1346
Коментарі ()

06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

822
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

835
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

1244
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

1119
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1527
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

3124

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

945

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1006

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1898

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1909
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

647
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

664
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18578
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7683
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3855
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1271
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10983
30.11.2024

На фестивалі можна придбати книги та особисто поспілкуватись з авторами.

658
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

562
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

732
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

639