Небезпека зубних імплантів: всі за і проти імплантації

Чи є небезпека при установці зубних імплантів

На сьогодні імплантація є поки що найпродуктивнішим варіантом регенерації втрачених зубів. Метод є хірургічним. Тому, як і всі подібні оперативні втручання, він може викликати побічні ефекти, які пов'язані з різними особливостями організму кожного пацієнта. Рідше неприємні наслідки настають через помилки дантиста. Багато хто вважає небезпеку зубних імплантів реальною. Спробуємо розібратися, чи так це

Імплантація зубів: процедура

Сам процес займає близько 2,5 місяців (більше інформації за посиланням – https://cis.ua/implantatsiya-zubov/) і складається з 6 стадій. Які безпосередньо залежать від ступеня приживлюваності металевої конструкції. Спосіб проведення процедури також впливає.

 1. Лікарський огляд. Спочатку вивчається вся вихідна інформація про пацієнта.
 2. Складання плану. Базується на даних з панорамного знімка.
 3. Установка імплантату. Займає до півгодини. Нерідко зуб видаляється перед установкою тимчасової коронки.
 4. Огляд. Відбувається через десять днів. Тоді ж знімаються шви. Контрольний знімок пацієнту потрібно зробити через півтора місяці.
 5. Виготовлення коронки. Відбувається через пару-трійку місяців, відразу після зняття зліпка.
 6. Установка протеза. Здійснюється через пару тижнів після зняття зліпка.

Плюси та мінуси

Імплантація зубів спрямована на збереження краси і функціональності зубного ряду. Однак, як і у інших видів хірургічних операцій, у неї є свої переваги і недоліки. Вони частково допоможуть розібратися, небезпечно ставити імпланти.

Серед достоїнств:

 • для закріплення конструкції немає необхідності обточувати сусідні зуби;
 • імплантати дозволяють зробити посмішку ідеальною;
 • шматочки їжі не застряють під имплантами, що повністю виключає ризик розмноження патогенів та розвиток запалень;
 • немає потреби в особливому гігієнічному догляді;
 • ніякого дискомфорту;
 • відсутність обмежень в їжі;
 • відсутність проблем з жуванням;
 • попередження атрофії кісткової тканини;
 • термін експлуатації - не менше ніж 10 років;
 • естетичність. Зовні штучні коронки можна відрізнити від природних.

З негативних моментів:

 • завжди існує ризик, що імплантат не приживеться;
 • для операції необхідний наркоз;
 • довгий, не завжди безболісний період відновлення.

Варто зазначити, що процедура теж недешева. Однак вона дозволяє практично раз і назавжди вирішити проблему краси і функціональності зубного ряду.

Чи існує небезпека імплантів

Багатьох потенційних пацієнтів хвилює питання, чи шкідлива імплантація зубів. Кожна хірургічна операція так чи інакше пов'язана з ризиками. Це ж стосується і зубної імплантації. Розглянемо деякі з них.

Протипоказання

Безсумнівно, небезпека імплантації зубів існує при наявності протипоказань. Виявивши їх, стоматолог зобов'язаний порекомендувати інші види протезування, які не передбачають хірургію. Серед заборон:

 • алергія на будь-яку анестезію;
 • хвороба крові;
 • діабет декомпенсованого типу;
 • злоякісна пухлина;
 • імунодефіцит.

Вони можуть виникнути на тлі порушення рекомендацій стоматолога або помилки хірурга. Імплантація повинна виконуватися тільки фахівцем з високою кваліфікацією і великим досвідом. Але остаточне рішення приймає тільки пацієнт, зваживши всі за і проти.

Можливі ускладнення

Після операції завжди можуть проявитися набряклість, болі, оніміння протягом декількох годин. Ця шкода від зубних імплантів не можна назвати небезпечним. Однак, якщо вони триватимуть занадто довго, це вже говорить про серйозні наслідки.

Базові ознаки ускладнень такі:

 • біль, яка проявилася через тиждень-два після операції;
 • запалення тканин ясен;
 • висока температура протягом довгого часу;
 • кровотеча або гній з ранки;
 • новоутворення в оперується;
 • оніміння протягом декількох днів;
 • набряк, який тримається протягом тижня;
 • розходження швів.

Ризик відторгнення


Це може статися, в основному, з вини стоматолога. Наприклад, відсутність попереднього лікування. Лікар може не вибрати сам імплантат або спосіб його установки. Під час операції фахівець може порушити протокол і тим самим занести інфекцію.

Варто брати до уваги такі небезпеки:

 • завжди залишається ризик потрапляння шкідливих бактерій в ранку;
 • якщо сильно затримати операцію, кісткова тканина стоншується. Іплант таким чином може потрапити в область гайморової пазухи, а це призведе до запалення;
 • організм не сприймає пересаджену кісткову тканину. Імплантат отримує велике навантаження і поступово розхитується.

Для більшого спокою пацієнта фахівці радять здавати всі необхідні аналізи і робити рентген щелепи. На основі результатів і буде підібраний найбільш безпечний спосіб протезування.

C1O_ZXraziL7ssA7gfrdNsu5AvVW16LQ5ApopAoNRwUNzJrjH2DhslikRVAR7gpyMBcJvXXsPHwKFyzTFNP2JdGx1AeFo5B6yoIT1bfnBB-PB47vMI_b6phWB4RlB14MFHfYb9au=s0

Як зменшити ризик ускладнень


Передбачати всі ці ризики майже неможливо. Але їх можна постаратися знизити. Перш ніж зважитися робити постійний імплант зуба, потрібно:

 • ретельно підібрати не тільки клініку, а й доктора;
 • обов'язково розповісти йому про наявність хвороб;
 • строго виконувати всі лікарські приписи;
 • звернутися за допомогою при перших же ознаках ускладнень.

Таким чином, стає зрозуміло, що установка зубних імплантатів є небезпечною не більше, ніж будь-які інші варіанти хірургічного втручання.

Партнерський матеріал


22.09.2021 923
Коментарі ()

17.10.2021
Христина Савчин

За підсумками 2020 року Івано-Франківська область зайняла друге місце в Україні за кількістю внутрішніх туристів та кількістю іноземних туристів, яких обслуговували туроператори та турагенти.

394
16.10.2021
Олег Ущенко

З 2014 року, після агресії Росії в Україні заговорили про «патріотичне українське кіно». До того майже всі продакшини в Україні були орієнтовані на російський інформаційний простір. А те, що зрідка знімалося на українську тему, з багатьох причин не зачіпало глядача.

445
15.10.2021
Христина Савчин

Журналісти Фіртки вирішили піти в рейд з працівниками Комунального підприємства «Муніципальна інспекція «Добродій», щоб поглянути, як проходить звичайний день інспекторів, та які порушення найбільш популярні у місті.  

849
14.10.2021
Сергій Білий

Його шлях на фронт пролягав через осмислення, сумніви і навіть страждання. Адже на тій війні загинув його рідний брат і це наклало свій відбиток на ставлення рідних до обраного ним шляху.

1207 2
13.10.2021
Тетяна Дармограй

Фіртка пояснює, чому «День захисників і захисниць України» – це про оборону, а не гендер, кого доречно вітати та як найкраще це зробити.  

1562
12.10.2021
Тіна Любчик

Наскільки українське суспільство володіє темою визвольної боротьби та наскільки вона є актуальною сьогодні, - про це Фіртка поспілкувалася з Ярославом Коретчуком, директором Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери.

1838

Українська Повстанська Армія нині - це ми всі - правдиві патріоти України, незалежно від партійно - політичної приналежності. Всі для кого понад усе Україна, а не " корито ". Хто не за зрадників, холуїв і пристосуванців, а за Коновальця, Бандеру й Шухевича, за Бога і Україну та українців.  

962

То була епоха безкінечної студентської смути та оптимізму. При чому те і те існувало паралельно і, якщо бути до кінця чесним, то одне-одному абсолютно не заважало. У повітрі густо пахло революцією, духами студенток і їх губними помадами. А в гуртожитках і «на хатах» студентська молодь затирала головки тодішніх касетників (були за сивої давнини такі девайси) піснями «Бютифул Карпати», «Ми помрем не в Парижі» та «Франсуа».

1297

Спочатку був Ян Флемінг. І він народив Джеймса Бонда. «Сер Джеймс Бонд» - Представлявся він майже 60 років з екранів більше ніж на 80-ти мовах.

1541

Засипана капуста у Галичині ніколи не була просто стравою. Або, як тут ще люблять казати, їдженням. Такий наїдок готували на свята або для певної події. Засипану капусту можна сміливо називати ритуальною стравою.

3525 1
11.10.2021

Напередодні зими чимало господинь заморожують сезонні овочі та фрукти, щоб завжди мати під рукою необхідні інгредієнти для приготування страв, а особливо десертів. І якщо деякі продукти та після заморозки не втрачають свій звичний смак і вітаміни, як, наприклад, малина або полуниця, то інші, навпаки, стають непридатними до вживання. 

1109
29.07.2021

Що краще: консервувати, сушити чи морозити? Відповідь на це питання залежить від типу й кількості сировини та ваших ресурсів, як-от часу, грошей, та місця в морозилці та коморі.

10330
18.06.2021

В Україні, за останні 12 місяців кількість пошукових запитів українських користувачів зі словом "рецепт" зросла на 29%.

15265
17.10.2021

На Тисмениччині відбулася Архиєрейська літургія, яку очолив митрополит Володимир Війтишин. Про це повідомляє кореспондентка Фіртки. Відомо, що у селі Нова Липівка організували освячення іконостасу у храмі Пресвятої Трійці. «Унікальність нашог

777 1
04.10.2021

Розпочалася зустріч із Божественної Літургії, яку очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин у співслужінні ректора семінарії прот. Олексія Данилюка та численного духовенства.    

1905
19.07.2021

Предстоятель Православної церкви України Блаженніший Епіфаній освятив розписи кафедрального собору Преображення Господнього Коломийської єпархії.

11059
05.05.2021

У третій день Великодніх свят Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин завітав на парафію святого Апостола Юди Тадея, що в Івано-Франківську, на вул. Стуса, 29.  

20033
12.10.2021

Місія "Карпатського гірського міжнародного кінофестивалю (CMIFF)" – привернути увагу до збереження Карпатських гір та популяризувати край, який має неймовірний потенціал для кіновиробництва.

908
18.10.2021

Спеціальна моніторингова місія (СММ) ОБСЄ в Україні призупинила свою діяльність на Донбасі. Про це очільник місії Яшар Халід Чевік повідомив у неділю, 17 жовтня, повідомляє Фіртка з посиланням на інформацію Reuters. «Через побоювання за нашу без

194
10.10.2021

За результатами поіменного голосування про призначення Руслана Стефанчука новим спікером Верховної Ради лише один народний депутат виходець з Прикарпаття утримався, решта народних депутатів проголосували "за".

1074
03.10.2021

Другого жовтня керівництво фракції передало народним депутатам бланки для збирання підписів під коллективною ініціативою про відкликання Голови Верховної Ради України з займаної посади, а вже станом на 17.30 годину суботи під ініціативою зібрали понад 150 підписів народних обранців.

1935
23.09.2021

Законопроєкт № 5599, внесений на розгляд парламенту Президентом України, підтримали 279 народних обранців з 379 зареєстрованих у сесійній залі.

3266