Небезпека зубних імплантів: всі за і проти імплантації

Чи є небезпека при установці зубних імплантів

На сьогодні імплантація є поки що найпродуктивнішим варіантом регенерації втрачених зубів. Метод є хірургічним. Тому, як і всі подібні оперативні втручання, він може викликати побічні ефекти, які пов'язані з різними особливостями організму кожного пацієнта. Рідше неприємні наслідки настають через помилки дантиста. Багато хто вважає небезпеку зубних імплантів реальною. Спробуємо розібратися, чи так це

Імплантація зубів: процедура

Сам процес займає близько 2,5 місяців (більше інформації за посиланням – https://cis.ua/implantatsiya-zubov/) і складається з 6 стадій. Які безпосередньо залежать від ступеня приживлюваності металевої конструкції. Спосіб проведення процедури також впливає.

  1. Лікарський огляд. Спочатку вивчається вся вихідна інформація про пацієнта.
  2. Складання плану. Базується на даних з панорамного знімка.
  3. Установка імплантату. Займає до півгодини. Нерідко зуб видаляється перед установкою тимчасової коронки.
  4. Огляд. Відбувається через десять днів. Тоді ж знімаються шви. Контрольний знімок пацієнту потрібно зробити через півтора місяці.
  5. Виготовлення коронки. Відбувається через пару-трійку місяців, відразу після зняття зліпка.
  6. Установка протеза. Здійснюється через пару тижнів після зняття зліпка.

Плюси та мінуси

Імплантація зубів спрямована на збереження краси і функціональності зубного ряду. Однак, як і у інших видів хірургічних операцій, у неї є свої переваги і недоліки. Вони частково допоможуть розібратися, небезпечно ставити імпланти.

Серед достоїнств:

  • для закріплення конструкції немає необхідності обточувати сусідні зуби;
  • імплантати дозволяють зробити посмішку ідеальною;
  • шматочки їжі не застряють під имплантами, що повністю виключає ризик розмноження патогенів та розвиток запалень;
  • немає потреби в особливому гігієнічному догляді;
  • ніякого дискомфорту;
  • відсутність обмежень в їжі;
  • відсутність проблем з жуванням;
  • попередження атрофії кісткової тканини;
  • термін експлуатації - не менше ніж 10 років;
  • естетичність. Зовні штучні коронки можна відрізнити від природних.

З негативних моментів:

  • завжди існує ризик, що імплантат не приживеться;
  • для операції необхідний наркоз;
  • довгий, не завжди безболісний період відновлення.

Варто зазначити, що процедура теж недешева. Однак вона дозволяє практично раз і назавжди вирішити проблему краси і функціональності зубного ряду.

Чи існує небезпека імплантів

Багатьох потенційних пацієнтів хвилює питання, чи шкідлива імплантація зубів. Кожна хірургічна операція так чи інакше пов'язана з ризиками. Це ж стосується і зубної імплантації. Розглянемо деякі з них.

Протипоказання

Безсумнівно, небезпека імплантації зубів існує при наявності протипоказань. Виявивши їх, стоматолог зобов'язаний порекомендувати інші види протезування, які не передбачають хірургію. Серед заборон:

  • алергія на будь-яку анестезію;
  • хвороба крові;
  • діабет декомпенсованого типу;
  • злоякісна пухлина;
  • імунодефіцит.

Вони можуть виникнути на тлі порушення рекомендацій стоматолога або помилки хірурга. Імплантація повинна виконуватися тільки фахівцем з високою кваліфікацією і великим досвідом. Але остаточне рішення приймає тільки пацієнт, зваживши всі за і проти.

Можливі ускладнення

Після операції завжди можуть проявитися набряклість, болі, оніміння протягом декількох годин. Ця шкода від зубних імплантів не можна назвати небезпечним. Однак, якщо вони триватимуть занадто довго, це вже говорить про серйозні наслідки.

Базові ознаки ускладнень такі:

  • біль, яка проявилася через тиждень-два після операції;
  • запалення тканин ясен;
  • висока температура протягом довгого часу;
  • кровотеча або гній з ранки;
  • новоутворення в оперується;
  • оніміння протягом декількох днів;
  • набряк, який тримається протягом тижня;
  • розходження швів.

Ризик відторгнення


Це може статися, в основному, з вини стоматолога. Наприклад, відсутність попереднього лікування. Лікар може не вибрати сам імплантат або спосіб його установки. Під час операції фахівець може порушити протокол і тим самим занести інфекцію.

Варто брати до уваги такі небезпеки:

  • завжди залишається ризик потрапляння шкідливих бактерій в ранку;
  • якщо сильно затримати операцію, кісткова тканина стоншується. Іплант таким чином може потрапити в область гайморової пазухи, а це призведе до запалення;
  • організм не сприймає пересаджену кісткову тканину. Імплантат отримує велике навантаження і поступово розхитується.

Для більшого спокою пацієнта фахівці радять здавати всі необхідні аналізи і робити рентген щелепи. На основі результатів і буде підібраний найбільш безпечний спосіб протезування.

C1O_ZXraziL7ssA7gfrdNsu5AvVW16LQ5ApopAoNRwUNzJrjH2DhslikRVAR7gpyMBcJvXXsPHwKFyzTFNP2JdGx1AeFo5B6yoIT1bfnBB-PB47vMI_b6phWB4RlB14MFHfYb9au=s0

Як зменшити ризик ускладнень


Передбачати всі ці ризики майже неможливо. Але їх можна постаратися знизити. Перш ніж зважитися робити постійний імплант зуба, потрібно:

  • ретельно підібрати не тільки клініку, а й доктора;
  • обов'язково розповісти йому про наявність хвороб;
  • строго виконувати всі лікарські приписи;
  • звернутися за допомогою при перших же ознаках ускладнень.

Таким чином, стає зрозуміло, що установка зубних імплантатів є небезпечною не більше, ніж будь-які інші варіанти хірургічного втручання.

Партнерський матеріал


22.09.2021 4024
Коментарі ()

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

838
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2013
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

3268 4
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

4038
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3503
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2414

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

301

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

872

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

714

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1840
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

510
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

712
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

1046
26.12.2024

Привітання із Різдвом від СВЯТОСЛАВА,Отця і Голови Української Греко-Католицької Церкви.

111
22.12.2024

В Івано-Франківську протягом 24 та 25 грудня, на Святвечір та Різдво, у храмах відбудуться святкові богослужіння.  

1086 1
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5277
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

576
23.12.2024

В Івано-Франківську у період з 26 по 29 грудня у храмі Царя Христа оо. Василіян по вул. Незалежності, 181, триватиме щорічний XVI Міжнародний фестиваль «Коляда на Майзлях».  

616
24.12.2024

18 грудня настав граничний термін, коли Уряд мав представити законопроєкт щодо демобілізації.   

280
20.12.2024

У Львові відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.  

499
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

500 1
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

586