Загальне про Майдан-и

 

Враження від Майдану,  майданів і навколомайданні рефлексії.

Спочатку, що імпонує. Те, що чимала кількість українців все-таки може, може виявляти волю не тільки у віртуальних режимах і те, що вони дійсно не хочуть миритися зі статусом єраЗЗомбі на своїх теренах і в своїй свідомості найперше,  прагнуть, хто як розуміє,  інкорпоруватися в цивілізації, що хоча не є якимсь абсолютним добром, благом чи автоматичною запорукою економічного  й культурного процвітання, та все ж, де людина важить набагато більше, ніж свинцева гільза калаша чи клапоть  паперу зі столу чванливого, тупого бюрократа з вигадливо заниканим конвертом баксів в кабінетній шухляді.

Не імпонує, що до стягів України і Європейського Союзу на Майдані додалися партійні транспаранти з відповідними гаслами, розрахованими на натовп і поділ на кшталт « ми більше любимо Україну !». Подобається, що на головній сцені побільшало журналістів, які традиційно не входять до когорти провладних. Однак, що досі дьогтю кидає в бочку меду, то це навіть не, приміром,  відверто паскудні і сміхотворні «ораторії» Турчинова чи, коли уважно придивитися, сонцесяйні обличчя тих політиків, котрі ще не так давно не знали,  яку тему для вогню  підкинути своїм потенційним виборцям, а той факт, що вкотре вододіл проходить між тими, хто вище і тими, хто нижче.

Задля унаочнення демократизації опозиційної контреліти, варто було б допускати для виголошення промов не лише «своїх», «перевірених»  і «відомих облич», але й простих громадян України, не «зафільмованих», так би мовити, але тим не менше  з громадянською позицією. Звичайно, перед тим чітко поцікавитися в них, чи ті справді підтримають  вибір в Європу і оперативно перевірити, чи охочі, якщо такі, звісно, будуть(а, певно, що будуть ) не мають з собою якихось небезпечних предметів і чи не є відвертими провокаторами.

От кажуть очевидці, на майдані одного з обласних центрів (не Франківська) звичайний чолов’яга, який ні на волоцюгу, ні на п’яницю аніскільки не схожий, підійшов до організаторів і попросився, аби йому дали два слова сказати на підтримку вступу України до Європейської спільноти, ще й текст показав – на смартфоні, запропонувавши пристрій в заставу на п’ять хвилин. Та йому, не дивлячись ні в очі, ні в смартфон, відразу видали «рахуночок» на предмет: з якої партії, на яку кантору робить і кого знає. Той сказав: ні з якої, ні на яку, нікого. Тому дали чітко зрозуміти: вибачай, старий, нічим помогти не можемо, це клуб для обраних…

Питання: що знову, мля ? Знову  закамуфльовані «любі друзі» дорвалися на трибуни і зробили спробу проникнути в суспільну свідомість ? Чи  - це ті, хто не припиняв бути «любими друзями», просто тепер іншого татуся. Татусів. Якщо горланити чи по суті говорити можна тільки ВІП-персонам області/ всієї України, то це називається всяко, лиш не демократією.

Надати пересічним слово це лишень мінімальний, мініатюрний навіть приклад демократії. У випадку відсутності такого дріб’язку, про що тоді можна говорити…, про які-такі макроприклади народовладдя. Хіба тільки знову залишається «говорити, говорити», до безкінечності.

 Втім, навіть ОЦЕ краще, ніж ОТО, лай-НО. Воно… начебто ще стовідсотково не вирішило, кому і за скільки  продатися, чи МОСКітам , чи китайцям в обмін на мільярди для знедолених – тисячі українських гектарів, чи американцям за сланці і геополітичні танці, чи таки європейцям, щоб імовірно  за рік  весну зустріти в стані «покращення» і «продовження».  Начебто не вирішило..

І тільки одне цікаво: що і як вирішить український народ: а) ще на цих Майданах; б) на Майданах (?) трохи більше, ніж за рік.  Бути великим безмовним стадом галасливої політичної  зграї, чи потроху починати                                самоорганізовуватися, тримаючись одної стратегічної лінії та різних тактичних ліній, буквально примушуючи іменитих парламентарів рахуватися  - саме з їхнім словом, як остаточним і вирішальним, і  водночас переконуватися, хто «слуга народу», а хто «прислужник собі – діючому режимові». Запасатися палатками, терпінням чи зброєю та безкомпромісністю. 

А можливо, народу слід вирішити, що засоби досягнення своєї цілі повинні бути різні, але між тим єдині і невід’ємні один від одного , як Схід і Захід, як Північ і Південь; як зима і літо.  Та існує все-таки закон «невпіхуємості невпіхуємого», якого, як у Верховній Зраді, не відмінити, хоча, знову ж таки, завжди спробувати можна, і таки добитися бажаного.

 Як там буде далі, достеменно відомо хіба що одному Богові, та вже дещо здогадуватися можна і смертним, мабуть.  В зв’язку з цим, цілковито праві ті, котрі стверджують, що на майданах  «Молитва» повинна звучати в сполученні з «Гімном» чи то пак вже з двома «Гімнами» і «Одою Радості».  І це думка, погодьтеся, не  праворадикалів чи, навпаки, боягузливих.


26.11.2013 Яв Назар 1388 0
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

566
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

655
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1366
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2317 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1170
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3095

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

918

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1062

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1492

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2090
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

360
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26413 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

784
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3041
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1287
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

965
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1224
02.04.2025

Оксана Білозір — не просто співачка. Вона є одним з символів української пісенної культури та берегинею української пісні, а її творчість — невід'ємною сторінкою в історії української музики.

3124
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

443
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4317
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1101
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1659