Другого травня Верховна Рада України продовжила дію воєнного стану та загальної мобілізації з 5:30 години 20 травня 2023 року строком на 90 діб, тобто до 18 серпня 2023.
На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.
"План щодо мобілізації, ухвалений в Україні в лютому 2022 року, ще не завершили. Генеральний штаб із компенсацією втрат, яких ми, на жаль, зазнаємо, продовжує справлятися у спокійному, поступовому темпі, і брак живої сили ми, звичайно, не відчуваємо
Наразі особливо важливе значення надають підготовці тих підрозділів, які братимуть участь у контрнаступі", — заявив міністр оборони Олексій Резніков.
Керівництво Збройних сил України також неодноразово стверджувало, що наявні темпи мобілізації забезпечують здатність армії відновлювати свої втрати, збільшувати оперативний резерв та навіть формувати нові підрозділи з метою підготовки до майбутнього українського контрнаступу. За словами Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, Україні потрібні не сотні тисяч солдатів, а більше техніки та боєприпасів для армії.
Фіртка розповідає, що варто знати прикарпатцям про мобілізацію у червні 2023 року.
Як повідомив полковник Володимир Арап, начальник Харківського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, мобілізація відбувається за плановими завданням, визначеними для кожного регіону Генштабом України.
ТЦК діють відповідно до поставлених вимог і виконують ці плани.
Своєю чергою ТЦК та СП діють відповідно до вказаних вимог — направляють необхідну кількість військовозобов’язаних до визначених військових навчальних центрів та закладів. Надалі представники цих установ вже на місці проводять аналіз та вивчення морально-ділових якостей кожної конкретної людини з метою визначення його подальшої профільної підготовки.
З його слів, жоден військовозобов’язаний не може бути призваний до військової частини, яка залучена в зоні бойових дій, без фахової підготовки.
"Це категорично заборонено Генеральним штабом. Навіть та людина, яка проходила військову службу раніше, спочатку направляється до загальновійськових полігонів, навчальних центрів або на курси підвищення кваліфікації.
Розподіл по військових частинах та установах відбувається після місячної або півторамісячної підготовки", — розповів полковник Володимир Арап.
Водночас першочергово повістки отримують чоловіки, які володіють іноземними мовами на високому рівні та які можуть освоїти західне озброєння дуже швидко.
"Зараз маємо запит на громадян, які на високому рівні володіють англійською, німецькою та французькою мовами.
Такі фахівці потрібні для співпраці із закордонними інструкторами, які допомагають нашим військовослужбовцям опановувати новітні види озброєння, отримане від міжнародних партнерів", ― пояснив полковник.
Крім того, офіцер підкреслив, що від початку широкомасштабного російського вторгнення на територію України жодна жінка не була призвана на військову службу по мобілізації без власного бажання.
"Якщо жінка має бажання, певний військовий досвід або відповідні фахові здібності й звертається до нас — ми розглядаємо її кандидатуру, і за необхідності, ухвалюємо рішення щодо її вступу до лав захисників.
Наприклад, зараз маємо запит на громадян, які на високому рівні володіють англійською, німецькою та французькою мовами.
Такі фахівці потрібні для співпраці із закордонними інструкторами, які допомагають нашим військовослужбовцям опановувати новітні види озброєння, отримане від міжнародних партнерів".
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни