Забери мене, мамо!..

Анничці 17 років, вона навчається в Інституті мистецтв. У неї велика родина – дідусь, бабуся, батько, тітка, двоє молодших сестричок. Батько Ані помер, коли їй було лише вісім, а мати через рік поїхала до Англії на заробітки.

 

Відтоді вона жодного разу не змогла навідатися на Батьківщину, але щодня спілкується з  сім'єю  телефоном. Аня каже, що зовсім не почувається обділеною. Вона хоче бути з мамою, але чудово розуміє ситуацію та сподівається ... невдовзі також податися за кордон.

 

Діти у слухавці

За даними Державного комітету статистики, торік з України виїхало близько 15 тисяч заробітчан. Неофіційно – чи не вдвічі більше. Багато з них уже не повернуться. У той час, коли на державному рівні еміграцію називають негативним явищем, з яким принаймні декларують намір боротися, діти емігрантів також мріють виїхати, вслід за батьками.

Студентці медичного університету Наталі 18 років. Батько дівчини поїхав шукати кращої долі у Сполучених Штатах,  коли його доньці було лишень чотири. Наталя живе з мамою, має старшу сестру, яка мешкає окремо. За ці роки дівчина звикла жити без тата, хоча й зізнається, що сумує за ним, тим паче вони часто спілкуються в інтернеті. Своє майбутнє дівчина бачить не в Україні. “У Німеччині медицина на значно вищому рівні і своє професійне майбутнє я б хотіла реалізувати саме там”, - пояснює Наталя.

Дещо схожа історія у Лесика. Хлопцеві шістнадцять, він навчається у  професійно-технічному училищі №3 і обожнює малювати. Лесикова мама виїхала на заробітки до Ізраїлю шість років тому. В Україні жінка залишила двох синів та чоловіка. Лесик згадує, що перший рік без мами був важким. Однак потім хлопці навчилися самостійно поратися із хатніми справами – створили таке собі “чоловіче коло” із власними домашніми правилами. “Багато маминих знайомих виїхали до Канади, - розповідає Лесик. - Кажуть, там багато українців, зовсім інший рівень життя, ставлення до людей. Я б хотів поїхати туди на навчання і трішки заробити грошей, але жити хочу в Україні”.

 

Материнський хрест

Більшість дітей уявляють собі далекий закордон у рожевих кольорах, тоді як їхнім батькам доводиться знайомитися з іншою стороною “щасливого життя”.

Франківчанка Ірина Данильчук вісім років тому виїхала на заробітки в Італію і пробула там вісім місяців. В Україні жінка залишила двох десятирічних доньок і чоловіка. В Італії пані Ірина доглядала стару жінку, яка не могла самостійно ходити. Щонеділі стареньку навідували близькі родичі.

“Коли вони приходили, я годувала маленьких онуків цієї пані, - розповідає Ірина, - і дивлячись, як вони їдять, плакала, бо думала, а що їдять мої діти? Адже їм ніхто нормально не приготує. Знаєте, як то чоловік нашвидкуруч щось зварить чи зісмажить, та й усе. А малюкам потрібне повноцінне харчування. Телефоную додому – по один бік слухавки плачу я, по інший плачуть діти... Я не витримала такого життя, повернулася додому. Хоч грошей завжди не вистачає, але краще бути з дітьми, ніж з грошима”.

 

Одвічна проблема

Психолог Тетяна Кулішка пояснює, що багато заробітчанських дітей планують виїхати за кордон, бо прагнуть до батьків. “Всім дітям потрібні мама й тато, і це нормально. Малеча сумує за батьками найбільше, а старші хочуть емігрувати, бо не бачать в Україні перспектив для життя і кар'єри. Неабиякий вплив мають телебачення та інтернет, які показують молодим людям красиве життя поза межами нашої держави”.

 

Із кожним роком кількість людей, які хочуть покинути Україну, зростає. Їдуть батьки, потім діти... а хто ж залишиться?

 

Роман Кравець


24.05.2011 Роман Кравець 1612 0
Коментарі (0)

27.03.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалась з подружжям, яке вперше в житті вирішило дотримуватись Великого посту. А також поцікавилась в дієтологині Тетяни Чевалюк, як постити без шкоди для власного здоров’я.

408
21.03.2023
Тіна Любчик

Детальніше про це — журналістці Фіртки розповіла Ірина Федяк, деканеса фармацевтичного факультету ІФНМУ та відповідальна за виготовлення ліків для військових.

782
16.03.2023

Інвестиції в криптовалюту — перевірений метод заробітку. Попри значну кількість варіантів цифрових грошей (близько 11 000), особливою популярністю користується близько сотні з них. 

647
14.03.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поїхала на Косівщину, щоб поцікавитись у Йосипа Приймака, який понад 35 років займається бондарством, особливостями виготовлення дерев'яного посуду за старовинною традицією та секретами збереження первинної технології цього ремесла на теренах Гуцульщини.   

1148
28.02.2023
Іван Муканик

Мирослав Карабін став керівником НОКу в Івано-Франківській області на 2023-2026 роки. Фіртка поцікавилась, що зі спортивних подій планують цьогоріч в області.

13580 21
24.02.2023
Тетяна Дармограй

Як протягом року повномасштабної війни змінилось життя на Прикарпатті та як прикарпатські правоохоронці адаптувались до роботи в умовах воєнного стану, дізнавалась журналістка Фіртки.

1649

СНО-ІІІ – Договір про скорочення наступальних озброєнь, який підписали РФ та США у 2010 році та спроба Росії його припинити.

208

Розглянемо брехню Кремля у контексті фактів. Почнемо з Будапештського меморандуму 1994 року, де Росія поставила свій підпис. 

412

Прийшов час повернення Української святині українському народу та Православній Церкві України - прямій правонаступниці древньої Київської митрополії задля відновлення історичної справедливості та зміцнення України. 

443

Наукова фантастика початку ХХІ ст. через фільми, серіали нав’язує думку про однозначну загибель нашої планети та потребу колонізації для людства Марсу.

917
28.03.2023

Журналістка Фіртки поспілкувалась з подружжям, яке вперше в житті вирішило дотримуватись Великого посту та дізналась, з якими викликами довелось зіткнутись молодій сім’ї.  

106
27.03.2023

Мета Великого посту полягає у приготуванні до святкування Великодня, а сам піст — має сенс очищення та покаяння.

214
22.03.2023

Правила «доїдай до чистої тарілки» можна не дотримуватись. Адже є випадки, коли людина наче сита, але, щоб нікого не образити, змушує себе доїдати. Так краще не робити, каже фахівчиня.  

349
28.03.2023

У вівторок, 28 березня, на вулиці Довженка відбулося офіційне звільнення церкви московського патріархату та її передача під управління Православної церкви України.

145
27.03.2023

Якщо подружжя переживає кризові моменти у сім’ї, священник радить прийти на розмову до фахівця.  

250
21.03.2023

У Хрестопоклонну неділю, в храмі Різдва Пресвятої Богородиці смт Ворохти, відбулося освячення двох відреставрованих старовинних ікон та їх сучасних копій.

402
17.03.2023

Чим старші респонденти, тим більше серед них тих, хто відповідає, укріпився у вірі — їх частка зростає від 18% серед тих, кому менш як 30 років, до 34% серед тих, кому понад 60 років. Частка таких найвища у Західному регіоні (31%, тоді як в інших регіонах — від 22% до 24%).

539
27.03.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

3633
26.03.2023

Україна вимагає скликати Раду безпеки Організації Об’єднаних Націй у зв’язку з наміром Росії розмістити на території Білорусі тактичну ядерну зброю.  

220
20.03.2023

Голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін сьогодні 20 березня, близько 12:00 за київським часом, прилетів до Москви на зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним.  

434
15.03.2023

Група сенаторів США від обох партій тисне на главу Пентагону Ллойда Остіна з вимогою надати більше інформації про те, що потрібно для відправки винищувачів F-16 в Україну.  

609
10.03.2023

Головнокомандувач, командувачі напрямків доповідали щодо ситуації на передовій, загалом у захисті держави.

918