За два тижні франківці віддали на благодійність 150 кг одягу, взуття та дитячих іграшок

 
 
 
 
Понад 150 кілограмів одягу, взуття та дитячих іграшок вивантажили волонтери «Карітасу» із соціального контейнера в центрі Івано-Франківська.
 
 
Два тижні тому в місті започаткували таку ініціативу, аби залучати франківців до благодійності. Мешканців просять приносити речі, які потім пригодяться малозабезпеченим людям.
 

Та серед одягу і взуття хтось вкинув ще чотири пакети зі сміттям…

 

Перший соціальний контейнер в Івано-Франківську поставили позаду стоматполіклініки, навпроти кінотеатру «Люм’єр». Це – ініціатива місцевих комунальників – підприємства АТП 0928, які займаються вивозом твердих побутових відходів, пише Репортер

 

За словами заступника директора підприємства Михайла Яцківа, цей досвід вони запозичили з-за кордону.

 

«Такі контейнери вже давно практикують у європейських країнах, – говорить Яцків. – В Україні, наскільки мені відомо, вони стоять у Львові та Києві. Тобто Франківськ – третє місто в Україні, де реалізовується цей проект. Але він є пілотним і новим не лише для нашого міста».

 

Спеціалізовані контейнери встановили для збору малогабаритних речей, які були у вжитку. Це – одяг, взуття, дитячі іграшки, книжки. Вони є зайвими у когось вдома, але знадобляться для малозабезпечених людей. На сьогодні бак для збору допомоги у місті єдиний, але згодом обіцяють поставити ще чотири.

 

Вміст контейнера забирають волонтери благодійного фонду «Карітас». Потім вони ж розподілятимуть речі для тих, кому вони найбільш потрібні.

 

За словами виконавчого директора БФ «Карітас» Наталії Козакевич, фонд підтримує всі соціальні ініціативи – тому й відгукнулися на співпрацю.

 

«На жаль, один соціальний бак не вирішить тої проблеми, яка є в місті, – говорить Козакевич. – Подібних контейнерів треба хоч би по одному у всіх мікрорайонах Івано-Франківська. Ми опікуємося багатьма людьми, до нас звертається багато установ – районні територіальні центри, геріатричні пансіонати. Там завжди є потреба у постільній білизні, рушниках. Звертаємося до свідомості людей, просимо, щоб не викидали пристойні речі у сміття, аби приносили до цього контейнера – тоді якась інша людина ще зможе їх використати».

 

Наталія Козакевич зауважує, до «Карітасу» багато небайдужих приносить допомогу, але ці контейнери – комфортніший шлях, жертводавцям не потрібно витрачати час, бензин, вони можуть віддати речі поруч із місцем свого проживання. Але тоді контейнерів треба більше, ще раз наголошує Козакевич.

 

За збір допомоги із поки що єдиного у Франківську соціального баку відповідає працівник «Карітасу» Олег Дмитрук. У понеділок, 21 вересня, він вперше вивантажував назбиране.

 

«Там була постільна білизна, верхній, дитячий одяг, взуття та іграшки – загалом 150 кілограмів, – каже Олег. – А ще було чотири пакети зі сміттям! Хіба не могли віднести його за 30 метрів і викинути в баки для непотребу? На цьому контейнері великими літерами написано, для чого він і що там збирають! Мені це дуже заболіло. Нема ще в людей того розуміння!».

 

Волонтер говорить, що тепер усі речі доведеться пересортовувати та перескладати. Каже, вже бачив, що 30 % таки треба викинути.

 

«Є люди, які жертвують від щирого серця, а дехто кидає те, що йому не потрібно і вже й нікому не пригодиться, – говорить Дмит­рук. – Люди, які приносять речі на «Карітас», перед тим телефонують, тож ми одразу говоримо, що воно має бути в належномустані й чисте. Якщо ми почнемо з усього міста збирати і прати, то нам не стане рук, часу й ресурсів, яких у нас нема».

 

У минулому році до «Карітасу» за гуманітарною допомогою щомісяця зверталися 25-40 людей. Цьогоріч, кажуть волонтери, кількість нужденних зросла до сотні – через переселенців з Донбасу та Криму.

 

«З початку цього року ми видали більше тонни вживаних речей – це одяг, взуття та іграшки, – розповідає Олег Дмитрук. – Люди приходять за ними особисто, крім того, ми ще передаємо на районні територіальні центри. Так, два тижні тому відправили на Тлумацький, Богородчанський, Калуський та Галицький територіальні центри 50 ящиків вживаного одягу, а кожен важить 21-22 кг. Ще 50 ящиків чекають на відправку до Рожнятова».

 

Працівники «Карітасу» закликають небайдужих франківців приносити в соціальний контейнер чисті речі, щоб потім їх могли використати. Також усе це можна приносити у «Карітас», фонд розташований на вулиці Крихівецькій, 102.


26.09.2015 694 0
Коментарі (0)

25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

176
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1520 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1798 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2614
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2363 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7600

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

371

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1082

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1154

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1940
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

323
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

703
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

941
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3150
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

969
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1995
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1047
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35192 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

321
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

529
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

670
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

996