За два тижні франківці віддали на благодійність 150 кг одягу, взуття та дитячих іграшок

 
 
 
 
Понад 150 кілограмів одягу, взуття та дитячих іграшок вивантажили волонтери «Карітасу» із соціального контейнера в центрі Івано-Франківська.
 
 
Два тижні тому в місті започаткували таку ініціативу, аби залучати франківців до благодійності. Мешканців просять приносити речі, які потім пригодяться малозабезпеченим людям.
 

Та серед одягу і взуття хтось вкинув ще чотири пакети зі сміттям…

 

Перший соціальний контейнер в Івано-Франківську поставили позаду стоматполіклініки, навпроти кінотеатру «Люм’єр». Це – ініціатива місцевих комунальників – підприємства АТП 0928, які займаються вивозом твердих побутових відходів, пише Репортер

 

За словами заступника директора підприємства Михайла Яцківа, цей досвід вони запозичили з-за кордону.

 

«Такі контейнери вже давно практикують у європейських країнах, – говорить Яцків. – В Україні, наскільки мені відомо, вони стоять у Львові та Києві. Тобто Франківськ – третє місто в Україні, де реалізовується цей проект. Але він є пілотним і новим не лише для нашого міста».

 

Спеціалізовані контейнери встановили для збору малогабаритних речей, які були у вжитку. Це – одяг, взуття, дитячі іграшки, книжки. Вони є зайвими у когось вдома, але знадобляться для малозабезпечених людей. На сьогодні бак для збору допомоги у місті єдиний, але згодом обіцяють поставити ще чотири.

 

Вміст контейнера забирають волонтери благодійного фонду «Карітас». Потім вони ж розподілятимуть речі для тих, кому вони найбільш потрібні.

 

За словами виконавчого директора БФ «Карітас» Наталії Козакевич, фонд підтримує всі соціальні ініціативи – тому й відгукнулися на співпрацю.

 

«На жаль, один соціальний бак не вирішить тої проблеми, яка є в місті, – говорить Козакевич. – Подібних контейнерів треба хоч би по одному у всіх мікрорайонах Івано-Франківська. Ми опікуємося багатьма людьми, до нас звертається багато установ – районні територіальні центри, геріатричні пансіонати. Там завжди є потреба у постільній білизні, рушниках. Звертаємося до свідомості людей, просимо, щоб не викидали пристойні речі у сміття, аби приносили до цього контейнера – тоді якась інша людина ще зможе їх використати».

 

Наталія Козакевич зауважує, до «Карітасу» багато небайдужих приносить допомогу, але ці контейнери – комфортніший шлях, жертводавцям не потрібно витрачати час, бензин, вони можуть віддати речі поруч із місцем свого проживання. Але тоді контейнерів треба більше, ще раз наголошує Козакевич.

 

За збір допомоги із поки що єдиного у Франківську соціального баку відповідає працівник «Карітасу» Олег Дмитрук. У понеділок, 21 вересня, він вперше вивантажував назбиране.

 

«Там була постільна білизна, верхній, дитячий одяг, взуття та іграшки – загалом 150 кілограмів, – каже Олег. – А ще було чотири пакети зі сміттям! Хіба не могли віднести його за 30 метрів і викинути в баки для непотребу? На цьому контейнері великими літерами написано, для чого він і що там збирають! Мені це дуже заболіло. Нема ще в людей того розуміння!».

 

Волонтер говорить, що тепер усі речі доведеться пересортовувати та перескладати. Каже, вже бачив, що 30 % таки треба викинути.

 

«Є люди, які жертвують від щирого серця, а дехто кидає те, що йому не потрібно і вже й нікому не пригодиться, – говорить Дмит­рук. – Люди, які приносять речі на «Карітас», перед тим телефонують, тож ми одразу говоримо, що воно має бути в належномустані й чисте. Якщо ми почнемо з усього міста збирати і прати, то нам не стане рук, часу й ресурсів, яких у нас нема».

 

У минулому році до «Карітасу» за гуманітарною допомогою щомісяця зверталися 25-40 людей. Цьогоріч, кажуть волонтери, кількість нужденних зросла до сотні – через переселенців з Донбасу та Криму.

 

«З початку цього року ми видали більше тонни вживаних речей – це одяг, взуття та іграшки, – розповідає Олег Дмитрук. – Люди приходять за ними особисто, крім того, ми ще передаємо на районні територіальні центри. Так, два тижні тому відправили на Тлумацький, Богородчанський, Калуський та Галицький територіальні центри 50 ящиків вживаного одягу, а кожен важить 21-22 кг. Ще 50 ящиків чекають на відправку до Рожнятова».

 

Працівники «Карітасу» закликають небайдужих франківців приносити в соціальний контейнер чисті речі, щоб потім їх могли використати. Також усе це можна приносити у «Карітас», фонд розташований на вулиці Крихівецькій, 102.


26.09.2015 591 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

818
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

624
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1695
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3041
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2469
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2448

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

54

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

615

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

608

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1470
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

217
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

578
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

431
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

221
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

303
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26939
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

760
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19592
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

313
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

326
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

653
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1085 1