З початку року на Івано-Франківщині виявили та знешкодили 157 одиниць вибухонебезпечних предметів часів минулих воєн (фото)

 

Прихід весни у рятувальників МНС вже традиційно асоціюється не лише з настанням теплих, сонячних днів та пробудженням природи, а й зі збільшенням кількості випадків виявлення вибухонебезпечних предметів, що залишились від минулих воєн.

 

Адже саме весна – пора проведення польових, сільськогосподарських робіт, під час яких люди і  натрапляють на небезпечні знахідки. І хоча такі боєприпаси пролежали в землі понад півстоліття, зазначають фахівці МНС, все ж вони становлять реальну загрозу для життя та здоров’я людей оскільки можуть здетонувати та вибухнути від найменшого контакту з ними.

 

Тільки за минулий тиждень до оперативно-рятувальної служби області надійшло 12 повідомлень від мешканців краю про знайдені підозрілі предмети, які виявились артилерійськими снарядами, мінометними мінами, ручними гранатами та іншими застарілими боєприпасами часів Великої Вітчизняної війни. Найбільшу кількість таких небезпечних знахідок виявили на Коломийщині.

 

Так, 7 квітня в селі Іванівці Коломийського району під час впорядкування території поблизу власного foto 2домогосподарства місцева мешканка знайшла 76 мм артилерійський снаряд. Того ж дня в селах Матеївці та Струпків під час господарських робіт на власних присадибних ділянках люди виявили один 76 мм артилерійський снаряд та 1 мінометну міну, а в місті Коломия на території одного із приватних господарств місцеві жителі знайшли 2 протитанкові міни часів Великої Вітчизняної війни.  На щастя, в усіх випадках люди діяли обережно: вони самі не торкалися вибухонебезпечних предметів, а відразу повідомляли про знахідки в оперативно-рятувальну службу за номером «101». Працівниками групи піротехнічних робіт Територіального управління МНС в області виявлені застарілі боєприпаси вилучено з місць знахідок та знешкоджено.

 

Загалом, з початку року на території Івано-Франківщини виявлено та знешкоджено 157 одиниць вибухонебезпечних предметів часів минулих воєн.

 

Територіальне управління МНС в Івано-Франківській області звертається до мешканців краю у разі виявлення вибухонебезпечних предметів дотримуватись fotoвідповідних правил безпечної поведінки: про небезпечну знахідку необхідно терміново повідомити оперативно-рятувальну службу за номером «101», місцеві органи державної влади та міліцію; не можна брати небезпечний предмет руками та робити спроби самостійно вилучити його із землі, ні в якому разі не можна наносити по ньому удар, розбирати його, переміщати з місця знаходження, розводити відкритий вогонь ближче 100 м від  вибухонебезпечного предмету. Будьте обережними і бережіть власне життя.


13.04.2012 1820 0
Коментарі (0)

27.05.2020
Люся Грибик

Як вийти з карантину з чистим та доглянутим обличчям Фіртці розповіла франківська косметологиня Стефанія Білусяк.

556
26.05.2020
Роса Мартинюк

 Жінка не може працювати в  урології, йти до лікаря варто тоді, коли вже болить, а простатит лікується за 5 хвилин — ці та інші міфи ми часто чуємо та чи розуміємо їхню помилковість?Розмовляємо із Владиславою Литвинець — лікарем-урологом Лікувально-ліагностично центру професора Литвинця, асистентом кафедри урології Івано-Франківського медичного університету.

2513
22.05.2020
Олена Британська

Ця історія з тих, які тягнуться роками. Про з’єднання Південного та Північного бульварів в Івано-Франківську заговорили ще у 2015-му.

3090 2
22.05.2020
Марія Лутчин

Уявити собі сучасні міста, містечка та села без асфальтного покриття просто неможливо – десь воно ідеальне, десь бажає бути кращим, а десь ями та вибоїни роками не бачили асфальтобетонного катка. Тому сьогодні асфальт впевнено можна назвати одним з

2864
21.05.2020
Роса Мартинюк

Вона справляє враження жінки, що все встигає — працює на роботі, двічі на рік організовує етнофестиваль та виховує трьох діток. Про те, як їй все вдається, з чого починалася “Крайка”, про навчання у Парижі та курйозні ситуації під час організації: говоримо із Наталією Бартків.

816
19.05.2020

Вищі навчальні заклади закінчуватимуть навчальний рік у дистанційному режимі. 

1156

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві.  Не відкрию вам Америки, якщо скажу, що багато жителів Галичини м

2086

Під прикриттям карантину відбувається наглий дерибан коштів і майна міста.

4569

Середньосвітова смертність від коронавірусу складає 5,8%. Проте це тільки середня температура по палаті, яка в кожній окремій палаті (країні) різна.

4026 2

ВЕСНу/2020 весь світ запам’ятає…

3128
29.05.2020

28 травня, на свято Вознесіння Господнього за юліанським календарем, в Україні з’явилася в продажу всесвітньо відома книжка «Католицизм: мандрівка до серця віри» американського проповідника, письменника і богослова єпископа Роберта Баррона.

57
17.04.2020

Пам’ятаймо, що маємо поділитися цією радісною звісткою з усіма, хто у скорботі та потребує нашої розради.

1781
10.04.2020

Великдень, Воскресіння Христове або Пасха – найбільш давнє, урочисте й радісне свято з усіх великих християнських свят церковного року. До цього світлого дня християни готуються заздалегідь. Віряни дотримуються Великого посту, обмежуючи себе у харч

4737 1
09.04.2020

Наразі церква вивчає різні механізми освячення паски.

1728
29.05.2020

До добірки увійшли нові серіали, які точно зацікавлять навіть вибагливих кіноманів.

76