З карельського Сандармоху повернулася делегація Прикарпаття


Днями прикарпатська делегація повернулася із Сандармоху (РФ), де вшановувала убієнних українців в соловецьких таборах у 1937 році.Делегацію, утворену за розпорядженням голови обласної державної адміністрації Ммихайла Вишиванюка, очолював багатолітній в»язень радянських таборів Богдан Ребрик.Тепло зустрінутий керівник нашої делегації Богдан Ребрик, депутат Верховної Ради України першого демократичного скликання, виступив на урочистому засіданні Карельської республіканської громадської організації «Товариство української культури «Калина», вручив його голові Світлані Рукавишніковій (уродженці Івано-Франківська) вітальну адресу голови Івано-Франківської ОДА Михайла Вишиванюка, а представники делегації передали подарункові видання книги «Івано-Франківщина-писанковий край».Наступного дня делегація нашої області, у складі якої були заслужений журналіст України Володимир Приймак, заслужений артист України Михайло Попелюк і журналіст ОТБ «Галичина» Іван Харук, взяли участь у жалобних заходах з нагоди 75-ої річниці жорстоких розстрілів українських учених, письменникіів, митців, представників духовенства в урочищі «Сандармох» Медвеж»єгорського району Республіки Карелія.Серед розстріляних тут 677 українців, в тому числі відомі галичани: батько і два сини Крушельницькі, Мирослав Ірчан, Василь Атаманюк - Яблуненко, Олександр Яворенко, Михайло Баран, Федір Бардашевський, Станіслав Бедрій, Михайло Білий, Тарас Винницький, Петро Демчук, Василь Дем»янчук, Михайло Каченюк, Михайло Клоса, Олексій Кимчин, Йосип Кубрик, Микола Кузило.


На символічних могилах убієнних відправлено панахиду; до підніжжя хреста представники Прикарпаття поклали квіти.


11.08.2012 1730 1
Коментарі (1)

гість 2012.08.12, 13:43
сміливі та мужні люди, що поїхали вшанувати Дні пам"яті жертв політичних репресій,без особливого галасу та піару - благородно. Сандармох -останній земний притулок цвіту української нації. Дай Боже, щоб нікому,ніколи не випала така доля,і ніколи не повторились страшні шляхи до Сандармоху і Биківні,Сибіру і Колими...
27.05.2020
Люся Грибик

Як вийти з карантину з чистим та доглянутим обличчям Фіртці розповіла франківська косметологиня Стефанія Білусяк.

531
26.05.2020
Роса Мартинюк

 Жінка не може працювати в  урології, йти до лікаря варто тоді, коли вже болить, а простатит лікується за 5 хвилин — ці та інші міфи ми часто чуємо та чи розуміємо їхню помилковість?Розмовляємо із Владиславою Литвинець — лікарем-урологом Лікувально-ліагностично центру професора Литвинця, асистентом кафедри урології Івано-Франківського медичного університету.

2415
22.05.2020
Олена Британська

Ця історія з тих, які тягнуться роками. Про з’єднання Південного та Північного бульварів в Івано-Франківську заговорили ще у 2015-му.

3046 2
22.05.2020
Марія Лутчин

Уявити собі сучасні міста, містечка та села без асфальтного покриття просто неможливо – десь воно ідеальне, десь бажає бути кращим, а десь ями та вибоїни роками не бачили асфальтобетонного катка. Тому сьогодні асфальт впевнено можна назвати одним з

2816
21.05.2020
Роса Мартинюк

Вона справляє враження жінки, що все встигає — працює на роботі, двічі на рік організовує етнофестиваль та виховує трьох діток. Про те, як їй все вдається, з чого починалася “Крайка”, про навчання у Парижі та курйозні ситуації під час організації: говоримо із Наталією Бартків.

782
19.05.2020

Вищі навчальні заклади закінчуватимуть навчальний рік у дистанційному режимі. 

1140

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві.  Не відкрию вам Америки, якщо скажу, що багато жителів Галичини м

2058

Під прикриттям карантину відбувається наглий дерибан коштів і майна міста.

4549

Середньосвітова смертність від коронавірусу складає 5,8%. Проте це тільки середня температура по палаті, яка в кожній окремій палаті (країні) різна.

4013 2

ВЕСНу/2020 весь світ запам’ятає…

3110
29.05.2020

28 травня, на свято Вознесіння Господнього за юліанським календарем, в Україні з’явилася в продажу всесвітньо відома книжка «Католицизм: мандрівка до серця віри» американського проповідника, письменника і богослова єпископа Роберта Баррона.

33
17.04.2020

Пам’ятаймо, що маємо поділитися цією радісною звісткою з усіма, хто у скорботі та потребує нашої розради.

1761
10.04.2020

Великдень, Воскресіння Христове або Пасха – найбільш давнє, урочисте й радісне свято з усіх великих християнських свят церковного року. До цього світлого дня християни готуються заздалегідь. Віряни дотримуються Великого посту, обмежуючи себе у харч

4716 1
09.04.2020

Наразі церква вивчає різні механізми освячення паски.

1717
29.05.2020

До добірки увійшли нові серіали, які точно зацікавлять навіть вибагливих кіноманів.

52