фото: ілюстративне
У Калуському пологовому будинку 95% пацієнтів обирають партнерські пологи.
Про це журналістці Фіртки розповіла завідувачка акушерського відділення Калуського пологового будинку Леся Григорів.
"Більша частина чоловіків, мабуть, 80% вже підготовлені. Чоловіки дивляться відео на YouTube. Вони ходять з жінкою у жіночу консультацію, на школу батьківства, якщо не на всі заняття, то по пологах точно.
Бувають чоловіки, які підтримують, але під час народження дитини, тобто у потужний період, виходять з родзалу. Загалом чоловіки приходять більш-менш орієнтовані.
Бо раніше приходили й не розуміли, що робиться, не розуміли, чого так довго. А тепер більш свідомі, начитані, реально допомагають жінкам.
Різниця в тому, що молоді кращі партнери ніж ті, які колись були та знали, що до жінки треба прийти й принести їжу і, мовляв, усе, "не чіпайте мене". Тобто, молоді батьки краще йдуть на ці партнерські пологи, ніж старші.
Разом з тим, під час кесарського розтину є лише поодинокі випадки, коли батьки не хочуть, щоб їм дітей ставили на груди.
Кесарський розтин триває 30-40 хвилин і за той проміжок часу ми дитинку дістаємо, стараємося прикласти до обличчя мами, а далі це не зручно. Тому немовля 30 хвилин у тата на грудях лежить, а вже потім, коли операція закінчується, кладемо новонародженого мамі", — каже медикиня.
Фахівчиня уточнює: хоч більша частина партнерів під час пологів — чоловіки, втім іноді жінки обирають й інших близьких людей.
"Партнери бувають різні. У нас був випадок, що партнером на пологах був свекор. Він дуже дівчині допомагав. Вона психологічно обрала його, значить розуміла, що він буде допомагати їй. Свекор справді підтримував.
Нам було дивно, бо то була найрідкісніша комбінація. Жінка вибирає собі у партнери на пологах того, з ким їй буде найкомфортніше", — додає фахівчиня.
Більше читайте у матеріалі.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну
«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці