
"У військкоматі тоді навіть форми не було — назбирав сам: у знайомих, по селі, з того, що вдалось дістати. Тому лише п'ятого березня мене взяли.І відразу — на нуль. Володимирівка, перша лінія. Позаду — заправка з газовим балоном. Попереду — ворог. А над головою — ракети", — пригадує енергетик.

"Нас привезли, вдягли в гарну амуніцію, питали, де служив. Я сказав, що служив у рембаті. А вони мені кажуть: «Тоді будеш стрільцем-санітаром». Я і питаю: «Тобто, буду їздити і забирати когось з поля бою?». Так, кажуть, будеш їздити і забирати. Ага. Якраз", — каже, посміхаючись чоловік.
"З Мар'їнки нас дозбирали, довдягли і відправили в Степове — там стояла одна з бригад, вела окопну війну.Були дуже важкі бої, хлопці несли втрати, і ми, коли туди заїхали, бачили лише тіла. Фактично, ми навіть не доїхали в нашому ЗІЛі до місця висадки, бо по нам прилетіла міна.Ледь встигли вибратися, а машина згоріла разом з усім, що везли", — говорить ветеран.
"Побратим крикнув: «Лягай!». Він, зі своїм бойовим досвідом з 2014 року, неодноразово рятував нам життя. Добре, що лягли справа. Всі прильоти пройшли по лівій стороні. Якби навпаки — нас би просто не стало. Бо після градів там летіло ще багато всього", — каже чоловік.
"Там було кілька позицій. Я опинився на тій, де був міцний бліндаж, але не було окопів. У хлопців на сусідній позиції — навпаки, були вириті окопи, але не було бліндажа.Саме там воював Іванич, Царство йому небесне. Він сам знищив сім одиниць техніки, та ще багато підбив, перш ніж загинув. Йому посмертно присвоїли звання Героя України. Величезна шана цьому мужньому чоловіку", — додає Віктор Чудний.
"У ті дні наш командир отримав поранення, уламок пройшов навиліт, а я йому надавав допомогу. До нас їхало і летіло все: ворожі вертольоти, танки, МТЛБ, «Гради». Просто суцільне море техніки", — згадує «Чудо».
"Я почув прихід. Зарево. Танковий удар — просто в бліндаж, до якого я майже дійшов. Мене відкинуло, метрів так на 15. Накрило частинами бруствера (укріплення, яке захищає воїнів, що перебувають у бліндажі, від вогню противника та уламків).Я знепритомнів. Може і добре, що накрило, бо уламками від боєприпасу мене могло посікти чи взагалі розірвати. Тоді побратим, вибравшись із підбитого танком бліндажа, знайшов мене. Він тягнув мене два кілометри, щоб врятувати. Якби не він — мене б тут не було", — каже військовий.
"У мене паніка. Я думав, що мені все повідривало. А це просто знеболювальний укол. І знову відключка.Остаточно прокинувся вже в Мар'їнці. Там зрозумів, що розбило ліве плече. Це справді було чудо", — ділиться Віктор Чудний.
"Мамі спершу казали, що зв'язку нема. Потім, що пропав безвісти. Але вона, мабуть, серцем відчувала, що щось не так.Сама мене знайшла, уявляєте? Ще до того, як я вийшов на зв'язок з командуванням. Була в ЦНАПах, дзвонила в бригаду. Перед останнім штурмом у Степовому я дзвонив до неї, натяками прощався, бо думав, що не вийду звідти", — пригадує чоловік.
"Після лікування в госпіталях я ще встиг кілька днів на фронті побувати, в Спірному. Це був 2023 рік. Тоді ми вперше зустріли вагнерівців, один із найбоєздатніших підрозділів росіян.Добре, що наші бійці на той час вже були гарно укомплектовані і могли давати їм відсіч. Ну і звідти мене вже направили на ВЛК, бо рука не функціонувала. Там мене і визнали непридатним, хоч я просив, щоб зробили обмежено придатним, щоб ще допомагати побратимам", — згадує енергетик.
"Мене водили до психолога. Я не говорив. Замкнувся. Потім поїхав до друзів у Дрогобич. Трохи відтанув. Реабілітація в мене тривала пів року", — ділиться він.

"Колеги прийняли дуже добре. Без зайвих слів. Я відчув, що тут мене чекали. Зараз беру участь у спортивних заходах. Тут є ветеранські програми. Тут є розуміння.Коли ми відзначаємо День Героїв — це про повагу. Про тих, хто поруч. І про тих, кого вже немає. Їх не можна забувати", — додає ветеран.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Боронив Україну ще в АТО/ООС: історія військового шляху прикарпатця Дмитра Волкотруба (ФОТО)