«Вулиці у селі довгі». Прикарпатець сконструював і продає чудернацький велоцикл (фото)

Іван Герцюк із села Тюдів Косівського району, надихнувшись відео про індійського велорикшу, змайстрував власний велоцикл.

Чоловік приїхав на косівський базар продавати свій витвір.

До нього, як довоєнні селяни до літака-кукурузника, підходили поодинокі чоловіки. Кожен водій, що проїжджав поряд, теж обертав голову, аби поглянути на це технічне диво ХХІ сторіччя – триколісний велосипед з бляшаними коляскою і дашком-балдахіном. Пригадався старий анекдот. Поляк вперше побачив автомобіль «Запорожець» і запитує водія: «Пшепрашам. То пан сам скльопав?». На це питання Іван Герцюк може не червоніти, а гордо відповідати: «Так!».

35-річний чоловік надумав сотворити цей кострубатий експонат після того, як побачив у відео на Ютубі індійського вело-рикшу.

Горянин захотів і собі такий транспорт – самому селом кататися, маму з церкви додому привозити, каже: «Вулиці у селі довгі».

Цілий місяць чоловік мудрував головою, приміряв лінійкою, гнув труби, арматуру і бляху, клепав, з’єднував, зварював деталі, складав докупи готові фрагменти, наводив глянц.

І у нього вийшло!

У саморобну коляску, більше схожу на мілкий прямокутний піддон з відкидним заднім бортиком (перфекціоніст!), майстер встановив спеціальне сидіння для одного пасажира. У причепі можна і невеликий багаж перевозити. «Дев’яносто кіля витримає», - гарантує творець велоцикла.

Пасажира і водія захищає від примх погоди прямокутний дашок-балдахін, теж із бляхи.

Велоцикл має «державний номер», амортизацію, дзеркала заднього виду, світловідбивачі, «болотники», клаксон. Знайшлося місце і для гаджетів – є спеціальна поличка для мобільника, навушників (щоб відповідати на дзвінки або слухати музику).

Агрегат їздить старокутськими вулицями вже два тижні. А зустрівся мені в Косові тому, що безробітний і неодружений автор технічної дивовижі переплутав дні. Думав, що сьогодні субота, – і поїхав на знаменитий Косівський базар продавати своє диво техніки.

Добирався до райцентру (майже 10 км) трохи більше години. На базар не потрапив, зате зробив мудрий рекламний хід – приїхав на центральний міський майдан і відразу ж опинився у центрі уваги перехожих, переважно чоловічої статі. Зацікавилася ним і я – журналіст за фахом.

Тож винахідник велосипеда несподівано для себе отримав безкоштовну рекламу і, сподіваюся, матиме ще й інтернет-славу.

Воістину: нема такого злого, аби не вийшло на добре.

Іван Герцюк править за велоцикл 10 тисяч гривень, але готовий іти на поступки. Випадкових перехожих цікавить, скільки важить цей агрегат, як він у береги їде. «Ця машина не для берегів, а для вулиць, - пояснює їм і мені Іван Герцюк, відтак уточнює. – Для рівнесеньких вулиць. На наших ямах її починає гойдати, смикати, перекоси дуже великі, переднє колесо скрипить, колеса і форкоп швидко гинуть», - чесно зізнається і необережно збиває стартову ціну, збентежений несподіваною увагою горянин.

Поки що ніхто з тих, кого зацікавив дивовижний агрегат, купувати його не збирається, але деякі чоловіки підкинули майстрові добру ідею – не продавати, а здавати велоцикл в оренду у період Різдвяних свят: «Ми тебе переберемо – будеш нас на Маланку возити».

Іван Герцюк обіцяв подумати.

Аліса МУДРИЦЬКА, фото автора

Фотогалерея


03.08.2018 1769
Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1428
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2982
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1039
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1091
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1108 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3289 5

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві кудись заглядати можливо щось голосно запитувати  і одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь. В багатьох церкв

21

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1004

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

840

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

379
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

213
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2401
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1183
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

491
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15112
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7417
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

851
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

413
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

323
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

411
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

697
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1154