Втратили страх: у населених пунктах Івано-Франківщини фіксують появу диких тварин

На скільки заборона мисливства вплинула на популяцію диких тварин в Україні та чи призводить це лише до збільшення чисельності диких тварин?

Цим поділився науковець, еколог, співавтор "Червоної книги Прикарпаття" Володимир Бучко в програмі "Про головне в деталях", пише Фіртка.

"Безперечно, заборона вплинула. Стало менше, як мисливців, так і браконьєрів. Декого із браконьєрів, також, призвали до ЗСУ.

Звичайно, цей антропогенний тиск зменшився й стало більше травоїдних та хижаків. Це спостерігається у мисливських угіддях й на територіях природно-заповідного фонду", - підкреслив Володимир Бучко.

Володимир Бучко додає, науковці працюють на об'єктах природно-заповідного фонду та мисливських господарствах.

Так, науковці, які працюють в мисливських господарствах зробили спеціальну методику й розробили методичні рекомендації, в яких вказана мінімальна та оптимальна щільність.

"Наприклад, для лисиці це є одна особа на 1000 га. Звичайно, для великих природних екосистем дикої природи у національних парках, заповідниках немає таких норм, там природа сама регулює їхню чисельність. Хижаків - залежить від чисельності здобичі.

Якщо буде багато зайців, косулі, то рись буде. Якщо є велика кількість мишовидних гризунів, то, звичайно, буде велика кількість лисиці, сов та інших дрібних хижаків, які полюють на гризунів.

Там природа сама регулює чисельність. Вона залежить від біологічних ритмів. У кожній популяції є спад чисельності й збільшення чисельності.

Це залежить від багатьох факторів: кормової бази, поширення різних хвороб тощо", - каже Бучко.

Як зазначив начальник відділу лісового та мисливського господарства в області Роман Поціхович, кількість звірів збільшилася. 

"Минулого року згідно з обліком було 76 вовків, а сьогодні уже є 145. Також збільшилася кількість лисиць. Було 746, а зараз - 2 300. Це означає, що є ймовірність, що вони побіжать на сільськогосподарські угіддя, в села, щоб здобути собі корм.

До нас приходять неодноразові звернення від територіальних громад, від місцевих жителів про те, що є випадки, коли лисиця приходить до господарств й краде птицю.

Був випадок в Івано-Франківську, коли в парку побачили лисицю. Фіксуємо такі випадки. У зв'язку з тим, що зросла кількість звірів, то вони вже бігають по населених пунктах.

Також немає полювання, звірі не чують пострілів, не знають, що таке тікати, не мають страху щодо людей й вони підходять до населених пунктів", - резюмує Роман Поціхович.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Зустріч з дикими тваринами у Карпатах: як діяти та чому не варто панікувати 

Роками добували диких тварин: на Прикарпатті затримали групу браконьєрів (ВІДЕО)


Коментарі ()

27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. З якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

169
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

1414
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

942
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1300 5
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2659
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

2024

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

344

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

457

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1392

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1367
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

218
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18136
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1099
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3447
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

802
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10567
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6301
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

959
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

236
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

463
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3062
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

784