
Серед мешканців західних регіонів переважна більшість підтримують і вступ до ЄС, і вступ до НАТО.
Про це свідчать результати опитування, яке провела соціологічна група «Рейтинг», передає Фіртка.
Так, на Заході підтримка євроатлантичної інтеграції складає 92%. У випадку вступу до НАТО підтримка мешканців західних областей складає 84%.
На противагу — 3% жителів Заходу не підтримують вступ до ЄС, і 6% проти вступу в НАТО.
Зауважимо, що підтримка вступу до ЄС одностайна серед представників усіх макрорегіонів та вікових груп.
Відтак, 69% опитаних українців вірять у вступ до ЄС у перспективі п'яти років, 40% — протягом одного-двох років, 29% — до п’яти років.
Ще 14% вірять, що Україна стане членом ЄС у наступні 5-10 років, 3% — за 10-20 років. Лише 7% не вірять, що Україна інтегрується до Європейського Союзу.
Також зросла підтримка вступу до НАТО: на референдумі цю ініціативу підтримали б 76% українців, проти — 10%, не проголосували б 12%.
Водночас у березні 2022 підтримували вступ до Альянсу 68%. На відміну від вступу до ЄС вступ до НАТО обережніше сприймається мешканцями сходу країни. Зокрема, 55% — за вступ, 20% — проти, ще 22% не прийшли б на голосування.
Нагадаємо, 95% мешканців західних регіонів вірять, що Україна зможе відбити напад російських окупантів.
Довідково: опитування провели 18-19 червня 2022 року методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.
У ньому взяли участь 1 200 респондентів.
Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18+) України за статтю, віком, розміром населеного пункту та регіоном проживання.
У дослідженні не брали участі мешканці тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу.
Максимальна теоретична похибка не перевищує 2,8%.
Що було раніше?
24 лютого російський президент оголосив про початок операції проти України. О п'ятій годині ранку почались обстріли стратегічних об'єктів практично в усіх регіонах України. Крім цього, відбулась атака на підрозділи прикордонників по всій лінії кордону з росією та білоруссю.
Відтак, в Україні після нападу російської федерації та обстрілів у регіонах ввели воєнний стан. Президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат.
До слова, цивільне населення закликають до організованого опору на тлі повідомлень про надходження колон російсько-окупаційних військ із півночі України.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Маємо 16% совків, агентів ФСБ?