Все, що треба знати про електронний квиток, який впроваджують у Франківську

Місто за крок до переходу на транспортну картку. Вже зовсім скоро розраховуватися у комунальному транспорті доведеться е-квитком.

Найактуальніші запитання та відповіді на них ми зібрали тут.


1. Навіщо електронний квиток місту? Чому не можна їздити, як раніше?

Є декілька вагомих причин для впровадження електронної картки. Е-квиток дає можливість заощаджувати як кошти так і час для пасажирів, а для підприємства-перевізника оптимізовує економічну роботу.

По-перше, буде немала економія на паперових талонах – досі КП «ЕАТ» витрачало близько 500 тисяч гривень на рік лише на друк проїзних квитків.

По-друге, значно покращиться облік пасажирів, як платних так і пільгових, а також контроль за доходом перевізника.

По-третє, нова система оплати за проїзд повинна збільшити експлуатаційну швидкість комунального транспорту, бо значною мірою звільнить водіїв від функції обілечування пасажирів, дозволить здійснювати посадку і висадку пасажирів через всі двері.

По-четверте, оперативна інформація про перевезення пасажирів допоможе краще розуміти стан і проблеми міського комунального транспорту, збільшення та зменшення випуску одиниць на конкретні маршрути.


2. Скільки коштуватиме картка та її термін дії?

Орієнтовна ціна транспортної картки – 30 гривень, але всім пільговикам Івано-Франківської ОТГ, в т.ч. учням її видаватимуть безкоштовно. 

Термін дії картки 5 років. Проте, є картки з меншим терміном дії, наприклад деякі учнівські картки будуть діяти 4 роки, а для старшокласників 2 роки.


3. Як поповнити картку та як перевірити її баланс?

Картку можна буде поповнювати у вуличних терміналах, а також через інтернет на сайті galcard.if.ua. Баланс картки можна буде перевірити під час її валідації у транспорті, а також у персональному кабінеті на цьому ж сайті.


4. Де можна отримати пільгову транспортну картку?

 Реєстрація та видача електронних карток проводиться за адресами:

  1. вул. М. Грушевського, 29 (Департамент соціальної політики виконкому Івано-Франківської міської ради) каб № 2;
  2. вул. Незалежності, 9 (Центр надання адміністративних послуг);
  3. вул. Галицька, 124а (Центр надання адміністративних послуг);
  4. вул. Івана Павла II, 4 (Центр надання адміністративних послуг);
  5. вул. Гетьмана Мазепи, 185 (Центр надання адміністративних послуг);
  6. вул. Ботанічна, 2 (КП «Івано-Франківськводоекотехпром»);
  7. вул. Хмельницького, 59а (ДМП «Івано-Франківськтепло–комуненерго);
  8. вул. Вовчинецька, 198 (Клуб Прометей» ЕАТ);
  9. вул. Тролейбусна, 40 (ЕАТ).

Пільговикам, які вже записувались на отримання пільгової картки раніше, її почнуть видавати протягом березня-квітня 2020 року.


5. Чи буде введено практику тижневий/місячний/річний проїзний?

Передбачається можливість використовувати картку в режимі тривалої дії, зокрема протягом 30 днів без обмеження кількості поїздок. Крім того, картка даватиме можливість здійснювати пересадку протягом 30 хвилин без додаткової оплати.


6. Який штраф передбачений при поїздці, за яку не заплатили?

Згідно з законодавством штраф становитиме 20-ти кратну вартість одноразового проїзду.


7. Коли картку зможуть купити не пільгові категорії населення? І де?

Картки планують з’явитись у продажі з початку березня 2020 року. Їх можна буде придбати у водіїв та кондукторів КП «ЕАТ». Також ведуться переговори, щодо продажу карток у кіосках преси та «Галичина табак».


8. Коли закінчиться видача карток пільговим категоріям населення?

Картки будуть видаватись постійно. Проте до червня 2020 року записатись на отримання картки можна за адресами вказаними раніше. З червня кількість таких пунктів суттєво зменшиться. Також слід врахувати, що орієнтовно з 1 червня безкоштовний проїзд без пільгової картки буде не можливим.


9. Для чого потрібна картка, якщо вже є документ, який дозволяє пільговий проїзд?

Дана картка не просто пластик. Це смарт-карта, яка всередині має багатофункціональний чіп. Завдяки цьому можна облікувати кількість пасажирів у комунальному транспорті. Крім того, на пільгових картках буде фотографія особи, якій надається така пільга, таким чином картка буде замінювати і посвідчення. Щоб здійснити поїздку треба буде ОБОВ’ЯЗКОВО прикласти картку до валідатора при кожному заході в транспортний засіб. Це треба робити навіть пільговикам.


 10. Чи передбачений проїзд для осіб, які супроводжують людей з інвалідністю та який механізм?

Так, якщо при подачі документів особа із інвалідністю вказала, що вона потребує супроводу, то її картка міститиме цю інформацію. Тож таку картку потрібно буде валідувати двічі в транспортному засобі. Окремих карток на супроводжуючих осіб ми не передбачали, оскільки це можуть бути різні люди, залежно від обставин.


11. Хто входить в пільгові категорії? Перелік.

Пільговий електронний квиток видається особам, які проживають на території Івано-Франківської ОТГ та  відповідно до законодавства України та рішень Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради мають право на пільговий проїзд в громадському комунальному транспорті:

  • Пенсіонери;
  • Учасники бойових дій/УБД (АТО, ООС);
  • Особи з інвалідністю;
  • Члени сімей загиблих військовослужбовців, працівників правоохоронних органів і т.д. );
  • Ліквідатори аварії на ЧАЕС (учасники, ліквідатори, члени сім’ї);
  • Діти багатодітних сімей;
  • Учні;
  • інші особи, зокрема по професійній ознаці, затверджені рішеннями виконавчого комітету. 

12. Чи буде знижка на проїзд для студентів?

Знижка на проїзд для студентів у розмірі 50% від вартості проїзду буде встановлена лише за наявності студентської транспортної картки. Таку картку студенти зможуть замовити та оплатити через інтернет на сайті galcard.if.ua


13. Чи буде можливість розрахунку готівкою? Якщо так, то як він зміниться і чи зміняться правила розрахунку?

Так, оплата готівкою буде можливою, проте лише у водія. Для тих, хто захоче оплачувати готівкою необхідно здійснювати посадку лише у передні двері. Ми також передбачили так званий «перехідний період», орієнтовно два місяці,  коли можна буде розраховуватись як електронною карткою, так і готівково. Проте після завершення цього етапу проїзд за готівку стане дорожчим.


14. Чи діятиме квиток в некомунальному транспорті?

Поки що мова йде тільки про проїзд у комунальному транспорті. Питання встановлення валідаторів та впровадження електронного квитка в приватному транспорті наразі опрацьовується. Але з часом це буде обов’язковою вимогою.


15. Чи зможуть користуватись електронним квитком (в тому числі пільговим) мешканці Івано-Франківської ОТГ?

Так, звичайно. Пільгові картки можуть замовити і жителі сіл, що приєднались до Івано-Франківської ОТГ, у своїх територіальних відділеннях ЦНАПу.


16. Як зможуть користуватись громадським транспортом гості міста? Для них передбачено готівковий розрахунок?

Гості міста зможуть розраховуватися готівкою у водія.


17. Чому картка оранжевого кольору, а не кольорів ЕАТ?

Оскільки транспортна картка в майбутньому буде дійсна не лише у комунальному транспорті, тому прив’язувати дизайн картки до одного перевізника не є зовсім правильним. Крім того, можливості даної картки з часом будуть розширені, тому картка «Галка» це окремий бренд, який має свій дизайн і свій логотип.

за матеріалами сайту міського голови


25.02.2020 6715
Коментарі ()

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1477 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1775 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2558
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2352 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7587
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15305 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

362

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1073

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1147

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1934
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

317
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

696
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

935
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3148
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

961
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1988
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1039
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35188 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

313
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

522
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

663
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

986