Все, що треба знати про електронний квиток, який впроваджують у Франківську

Місто за крок до переходу на транспортну картку. Вже зовсім скоро розраховуватися у комунальному транспорті доведеться е-квитком.

Найактуальніші запитання та відповіді на них ми зібрали тут.


1. Навіщо електронний квиток місту? Чому не можна їздити, як раніше?

Є декілька вагомих причин для впровадження електронної картки. Е-квиток дає можливість заощаджувати як кошти так і час для пасажирів, а для підприємства-перевізника оптимізовує економічну роботу.

По-перше, буде немала економія на паперових талонах – досі КП «ЕАТ» витрачало близько 500 тисяч гривень на рік лише на друк проїзних квитків.

По-друге, значно покращиться облік пасажирів, як платних так і пільгових, а також контроль за доходом перевізника.

По-третє, нова система оплати за проїзд повинна збільшити експлуатаційну швидкість комунального транспорту, бо значною мірою звільнить водіїв від функції обілечування пасажирів, дозволить здійснювати посадку і висадку пасажирів через всі двері.

По-четверте, оперативна інформація про перевезення пасажирів допоможе краще розуміти стан і проблеми міського комунального транспорту, збільшення та зменшення випуску одиниць на конкретні маршрути.


2. Скільки коштуватиме картка та її термін дії?

Орієнтовна ціна транспортної картки – 30 гривень, але всім пільговикам Івано-Франківської ОТГ, в т.ч. учням її видаватимуть безкоштовно. 

Термін дії картки 5 років. Проте, є картки з меншим терміном дії, наприклад деякі учнівські картки будуть діяти 4 роки, а для старшокласників 2 роки.


3. Як поповнити картку та як перевірити її баланс?

Картку можна буде поповнювати у вуличних терміналах, а також через інтернет на сайті galcard.if.ua. Баланс картки можна буде перевірити під час її валідації у транспорті, а також у персональному кабінеті на цьому ж сайті.


4. Де можна отримати пільгову транспортну картку?

 Реєстрація та видача електронних карток проводиться за адресами:

  1. вул. М. Грушевського, 29 (Департамент соціальної політики виконкому Івано-Франківської міської ради) каб № 2;
  2. вул. Незалежності, 9 (Центр надання адміністративних послуг);
  3. вул. Галицька, 124а (Центр надання адміністративних послуг);
  4. вул. Івана Павла II, 4 (Центр надання адміністративних послуг);
  5. вул. Гетьмана Мазепи, 185 (Центр надання адміністративних послуг);
  6. вул. Ботанічна, 2 (КП «Івано-Франківськводоекотехпром»);
  7. вул. Хмельницького, 59а (ДМП «Івано-Франківськтепло–комуненерго);
  8. вул. Вовчинецька, 198 (Клуб Прометей» ЕАТ);
  9. вул. Тролейбусна, 40 (ЕАТ).

Пільговикам, які вже записувались на отримання пільгової картки раніше, її почнуть видавати протягом березня-квітня 2020 року.


5. Чи буде введено практику тижневий/місячний/річний проїзний?

Передбачається можливість використовувати картку в режимі тривалої дії, зокрема протягом 30 днів без обмеження кількості поїздок. Крім того, картка даватиме можливість здійснювати пересадку протягом 30 хвилин без додаткової оплати.


6. Який штраф передбачений при поїздці, за яку не заплатили?

Згідно з законодавством штраф становитиме 20-ти кратну вартість одноразового проїзду.


7. Коли картку зможуть купити не пільгові категорії населення? І де?

Картки планують з’явитись у продажі з початку березня 2020 року. Їх можна буде придбати у водіїв та кондукторів КП «ЕАТ». Також ведуться переговори, щодо продажу карток у кіосках преси та «Галичина табак».


8. Коли закінчиться видача карток пільговим категоріям населення?

Картки будуть видаватись постійно. Проте до червня 2020 року записатись на отримання картки можна за адресами вказаними раніше. З червня кількість таких пунктів суттєво зменшиться. Також слід врахувати, що орієнтовно з 1 червня безкоштовний проїзд без пільгової картки буде не можливим.


9. Для чого потрібна картка, якщо вже є документ, який дозволяє пільговий проїзд?

Дана картка не просто пластик. Це смарт-карта, яка всередині має багатофункціональний чіп. Завдяки цьому можна облікувати кількість пасажирів у комунальному транспорті. Крім того, на пільгових картках буде фотографія особи, якій надається така пільга, таким чином картка буде замінювати і посвідчення. Щоб здійснити поїздку треба буде ОБОВ’ЯЗКОВО прикласти картку до валідатора при кожному заході в транспортний засіб. Це треба робити навіть пільговикам.


 10. Чи передбачений проїзд для осіб, які супроводжують людей з інвалідністю та який механізм?

Так, якщо при подачі документів особа із інвалідністю вказала, що вона потребує супроводу, то її картка міститиме цю інформацію. Тож таку картку потрібно буде валідувати двічі в транспортному засобі. Окремих карток на супроводжуючих осіб ми не передбачали, оскільки це можуть бути різні люди, залежно від обставин.


11. Хто входить в пільгові категорії? Перелік.

Пільговий електронний квиток видається особам, які проживають на території Івано-Франківської ОТГ та  відповідно до законодавства України та рішень Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради мають право на пільговий проїзд в громадському комунальному транспорті:

  • Пенсіонери;
  • Учасники бойових дій/УБД (АТО, ООС);
  • Особи з інвалідністю;
  • Члени сімей загиблих військовослужбовців, працівників правоохоронних органів і т.д. );
  • Ліквідатори аварії на ЧАЕС (учасники, ліквідатори, члени сім’ї);
  • Діти багатодітних сімей;
  • Учні;
  • інші особи, зокрема по професійній ознаці, затверджені рішеннями виконавчого комітету. 

12. Чи буде знижка на проїзд для студентів?

Знижка на проїзд для студентів у розмірі 50% від вартості проїзду буде встановлена лише за наявності студентської транспортної картки. Таку картку студенти зможуть замовити та оплатити через інтернет на сайті galcard.if.ua


13. Чи буде можливість розрахунку готівкою? Якщо так, то як він зміниться і чи зміняться правила розрахунку?

Так, оплата готівкою буде можливою, проте лише у водія. Для тих, хто захоче оплачувати готівкою необхідно здійснювати посадку лише у передні двері. Ми також передбачили так званий «перехідний період», орієнтовно два місяці,  коли можна буде розраховуватись як електронною карткою, так і готівково. Проте після завершення цього етапу проїзд за готівку стане дорожчим.


14. Чи діятиме квиток в некомунальному транспорті?

Поки що мова йде тільки про проїзд у комунальному транспорті. Питання встановлення валідаторів та впровадження електронного квитка в приватному транспорті наразі опрацьовується. Але з часом це буде обов’язковою вимогою.


15. Чи зможуть користуватись електронним квитком (в тому числі пільговим) мешканці Івано-Франківської ОТГ?

Так, звичайно. Пільгові картки можуть замовити і жителі сіл, що приєднались до Івано-Франківської ОТГ, у своїх територіальних відділеннях ЦНАПу.


16. Як зможуть користуватись громадським транспортом гості міста? Для них передбачено готівковий розрахунок?

Гості міста зможуть розраховуватися готівкою у водія.


17. Чому картка оранжевого кольору, а не кольорів ЕАТ?

Оскільки транспортна картка в майбутньому буде дійсна не лише у комунальному транспорті, тому прив’язувати дизайн картки до одного перевізника не є зовсім правильним. Крім того, можливості даної картки з часом будуть розширені, тому картка «Галка» це окремий бренд, який має свій дизайн і свій логотип.

за матеріалами сайту міського голови


25.02.2020 6599
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

890 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

804
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1620
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2248
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4227 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3234

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

227

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

455

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

396

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

865
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

637
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

682
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

966
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1091
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

679
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6264
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1756
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31772 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1559
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

763 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

728