Все, що потрібно знати про лапароскопію

Лапароскопія — один з найсучасніших способів проведення операції, серед переваг якого виділяють невелику травматичність і високу ефективність. Ризик виникнення ускладнень мінімальний, а реабілітаційний період доволі швидкий.

Особливості операції

Лапароскопія — це введення тонких довгих інструментів в порожнину тіла через маленькі проколи під контролем мініатюрної камери. Можуть виконуватись найрізноманітніші хірургічні маніпуляції — наприклад, видалення кісти яєчника чи жовчного міхура.

Серед переваг лапароскопічної операції виділяють:

  1. Відсутність великого розрізу. Завдяки цьому забезпечується хороший косметичний ефект. Робиться кілька маленьких надрізів черевної порожнини замість одного широкого.
  2. Мінімальний дискомфорт після операції. Болі практично відсутні, завдяки чому майже не призначаються медикаменти.
  3. Швидке відновлення. Достатньо провести в стаціонарі 1–2 доби, аби повернутись до звичного життя.

Операція виконується під загальним наркозом. Зазвичай хворі органи витягують через черевну порожнину в районі пупка. Далі лише накладається декілька швів і на цьому хірургічне втручання завершується.

Види лапароскопії

Холецистектомія — це видалення жовчного міхура. Призначається при жовчнокам’яній хворобі та її ускладненнях — наприклад, закупорці протоків. Операція також знадобиться при наявності поліпів, а також нездатності міхура виділяти або приймати жовч.

Герніопластика — видалення пахової грижі. Зазвичай лапароскопічна операція призначається і при інших проблемах. Спеціалісти видалять не лише пахову, але і інші види гриж живота, при цьому їх походження значення не має.

Проводяться операції по видаленню пухлин кишківника, резекція окремих ділянок при коліті. Також лапароскопія застосовується при різних гінекологічних проблемах — наприклад, при міомі матки, кістах яєчників, безплідді.

Як проводиться операція

Для хірургічного втручання використовується лапароскоп — це довга тонка трубка, яка має спереду камеру з високою роздільною здатністю. Пристрій вводиться через невеликі розрізи на черевній стінці.

Операція проводиться під загальним наркозом. Перед лапароскопією обов’язково потрібна консультація анестезіолога. Після введення наркозу лікар робить декілька невеликих проколів і заповнює черевну порожнину вуглекислим газом, що збільшує область огляду і дозволяє проводити маніпуляції точно. Далі вводиться лапароскоп.

На екран передається кольорове зображення органів, завдяки чому хірург відслідковує зміни в організмі в режимі реального часу.

Під час лапароскопічної операції використовуються спеціальні інструменти, які допомагають видалити новоутворення та накласти шви. Втрата крові під час хірургічного втручання мінімальна. Ризик занесення інфекції також незначний.

Проколи, через які вводяться інструменти, невеликі — не більше 1 см. Зазвичай лапароскопічна операція триває від 30 хвилин до двох годин. Але варто враховувати певні нюанси. Наприклад, багато що залежить від стану здоров’я і характеру проблеми.

Реабілітаційний період

Після операції потрібно буде провести деякий час в лікарні. Медичний персонал буде спостерігати за станом пацієнта. Перед випискою будуть надані вказівки стосовно притримання дієти і догляду за розрізами.

Пов’язки або пластирі, які накладаються на надрізи, знімають через 24 -48 годин після лапароскопічної операції. Після цього можна прийняти душ. Розрізи можна залишити непокритими, аби вони швидше зажили.

Потрібно буде виконувати певні рекомендації лікарів. Вони достатньо прості. Протягом декількох діб не варто вживати алкоголь, сідати за кермо. Далі можна повертатись до звичного способу життя. Протягом тижня потрібно втриматись від значних фізичних навантажень. Інколи лікарі можуть надавати додаткові рекомендації.

Партнерський матеріал


27.06.2021 5527
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

2973
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1256
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1174
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2373
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3800
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2813 9

Забобони  або марновірство  це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

99

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1033

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

873

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

823
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

112
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10508
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

111
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

432
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5512
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1222
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

619
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

455 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

889
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

773
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

825