Впорядкування продажу алкоголю в Івано-Франківську: дубль № 2

 

Як відомо, міська рада минулого скликання зробила спробу впорядкувати продаж алкоголю в місті, прийнявши рішення про обмеження його продажу з 22 год. 00 хв. до 08 год. 00 хв.

 

Проте, дана спроба не мала успіху. Спершу, прокуратура внесла протест на рішення, який не був підтриманий депутатською більшістю. Потім, прокуратура звернулась до суду з заявою про скасування зазначеного рішення. І хоча остаточна крапка по даній справі не поставлена, оскільки справа перебуває на розгляді в Львівському апеляційному адміністративному суді, дія рішення міської ради зупинена, відповідно до Закону України «Про прокуратуру».

 

Підставою винесення прокуратурою протесту та звернення до суду було те, що законодавством України не передбачено можливість часового обмеження продажу алкоголю. Проте, в руках місцевої ради є інший механізм регулювання продажу алкоголю. Зокрема, згідно з п. 9 постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями», роздрібна торгівля алкогольними напоями забороняється, зокрема, у місцях, визначених органами місцевого самоврядування».

 

Не підтримавши протест прокурора на рішення попередників про часове обмеження продажу алкоголю, депутатська більшість продемонструвала свою принципову позицію щодо необхідності обмеження продажу алкоголю в місті. 27.09.2011 р. постійна комісія мандатна, з питань депутатської діяльності, етики, захисту прав людини, законності, взаємодії з правоохоронними органами та засобами масової інформації Івано-Франківської міської ради прийняла рішення внести на розгляд міської ради проект рішення про впорядкування торгівлі алкогольним та слабоалкогольними напоями на території м. Івано-Франківська.

 

Дане рішення було одноголосно підтримане присутніми на засіданні членами комісії. Згідно з проектом рішення, забороняється продаж алкогольних та слабоалкогольних напоїв на території м. Івано-Франківська:

- у закладах торгівлі, торговельна площа яких є меншою ніж 20 кв. метрів;

- у закладах торгівлі, не обладнаних відповідним торгівельно-технологічним устаткуванням   (вітрини,   прилавки, пристінні  гірки тощо), охоронною і протипожежною сигналізацією, достатнім  освітленням,  опаленням  і  вентиляцією;

- у тимчасових спорудах для провадження підприємницької діяльності;

- у закладах торгівлі, розташованих у житлових будинках, торговельна площа яких є меншою ніж 50 кв. метрів;

- у закладах торгівлі, розташованих на відстані меншій ніж 50 метрів від навчальних, спортивних закладів, закладів культури та охорони здоров`я;

- у парках, скверах та інших місцях масового відпочинку.

 

До проекту рішення застосовується процедура оприлюднення регуляторних актів з метою одержання зауважень та пропозицій, відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

 

Крім того, проект рішення перед розглядом на сесії міської ради пройде обговорення на засіданні виконавчого комітету.

 

Депутат Івано-Франківської міської ради

Андрій Гнатів

"Західний кур'єр"


24.10.2011 Андрій Гнатів 978 3
Коментарі (3)

Я 2011.10.24, 16:30
НІХТО НІКОЛИ НЕ ДОВЕДЕ, ЩО ПРОДАЖ АЛКОГОЛЮ Є ЧИМОСЬ КОРИСНИЙ, якщо все оцінити в комплексі. Це просто фактична неможливість повної заборони цього людського пороку й слабкості. ТОМУ ТРЕБА ДУЖЕ ОБМЕЖИТИ ДОСТУП І ПОВНІСТЮ ЗАБОРОНИТИ РЕКЛАМУ АЛКОГОЛЮ і припинити деградацію населення.
ewq 2011.10.24, 20:29
алкоголь в любому проявінічого крім біди не приносить
оппа 2011.10.24, 23:13
аа
02.02.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка зібрала актуальну інформацію про правила вручення повісток під час воєнного стану та відповіді на розповсюджені запитання.

1305
24.01.2023
Тетяна Дармограй

Втеча з дому — це найчастіше протест дитини. Згідно зі статистикою, лише у 2022 році на Прикарпатті розшукували понад 180 дітей. На щастя, правоохоронці усіх знайшли та повернули батькам. 

851
16.01.2023
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки розпитала в отця Йосафата Бойка, настоятеля парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, як зберегти подружній союз, що символізує собою таїнство вінчання та як жити в сім’ї згідно з Божими заповідями.

6006
06.01.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалась з лікаркою-терапевтом, дієтологинею Тетяною Чевалюк та дізналась, як не переїдати під час святкових застіль, як харчуватись людям, які дотримувались посту та чим допомогти організму після свят.  

1564
03.01.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які обов’язки у призовників, військовозобов’язаних і резервістів та що нового передбачає порядок.  

5962
30.12.2022
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки дізналась, як новини впливають на людину, її стан та емоції та як в сьогоденні читати новини без шкоди для психічного здоров'я.

1726

Якби усіх людей, що беруть участь у дискусіях  в соцмережах, які розгорнулися довкола Почаївського монастиря, зібрати разом, то ними можна було б  легко заповнити центральний собор обителі та й весь  монастир до зовнішніх мурів.  

370

Потенціал енергетичних запасів і підземних сховищ газу України для забезпечення надійного резервного джерела природного газу для країн Європи, включно з Великобританією. Розкриття потенціалу Лондона, як світової фінтех-столиці, для сприяння широкомасштабним інвестиційним проєктам у цій сфері та створення мережевої платформи для співпраці та процвітання компаній в Україні та Великобританії.

1034

Нова українська школа стартувала влітку 2016 року з розробки й затвердження Державного стандарту початкової освіти та Державного стандарту базової освіти. "Зображення" бажаного випускника НУШ: особистість, патріот та інноватор. Задля досягнення поставлених завдань освіта має стати інклюзивною та компетентнісно орієнтованою.

1340

Через безліч фільмів та подорожей ми познайомилися з так званим «європейським» або «американським» Різдвом, де поміж красивих гірлянд не видно жодної згадки про Христа. Різдво Христове без Христа! 

1341
31.01.2023

Найулюбленішою стравою українців вважається червоний борщ. Готують його часто із засмажкою, різними овочами та м'ясом. Однак є такі інгредієнти, які можуть лише зіпсувати смак страви.  

295
25.01.2023

Всім відома фраза "краще не їсти після шести вечора". Багато людей дотримуються цього правила, особливо, коли намагаються схуднути. Але чи може сон натщесерце погано вплинути на самопочуття? Читайте, чи можна лягати спати голодним.  

514
20.01.2023

Пропонуємо підбірку продуктів, які допоможуть зберегти здоров'я у таких несприятливих для організму погодних умовах та зміцнити імунітет.

709
31.01.2023

Якщо люди вільного стану одружилися цивільно, і в них не було раніше іншого вінчання, то щоб вони могли іти до сповіді та до причастя — мають повінчатися.

274
24.01.2023

Коли подружжя переживає кризові моменти у сім’ї – слід прийти на розмову чи то до священника, чи до духівника, чи хорошого психолога, оскільки є різні ситуації й відповідно різні ділянки компетенції.

435
18.01.2023

19 січня за юліанським календарем українці святкують Водохреще. Цього дня є безліч різних традицій, безпосередньо пов'язаних з водою.

747
10.01.2023

Спільної комісії Української греко-католицької церкви та Православної церкви України, яка працюватиме над реформою церковного календаря, поки немає, але будь-які рішення церкви ухвалюватимуть спільно.  

1243
04.02.2023

Сьогодні працюють над оформленням необхідних документів та зйомкою відеофільму, який продемонструють згодом.

53
04.02.2023

Сили безпеки і оборони України продовжують посилюватися. Так, в МВС почали формувати штурмові бригади «Гвардія наступу».  

90
31.01.2023

Президент Хорватії Зоран Міланович заявив, що виступає проти передачі зброї Україні західними союзниками, а також висловив переконання в тому, що окупований Росією Крим ніколи не повернеться до складу України.  

234
25.01.2023

Президент Володимир Зеленський подякував лідерам Німеччини й США за рішення надати Україні танки Leopard 2 і M1 Abrams, зазначивши, що провідне значення тепер має їхня кількість та швидкість постачання.  

407
20.01.2023

Голова грузинської провладної партії виступив за відновлення прямого авіасполучення між Тбілісі та москвою.  

637