Вплив гіпертонічної хвороби на чоловічу потенцію

Часто ми стикаємось з поняттям «артеріальної гіпертензії» та «гіпертонічної хвороби». Здебільшого це асоціюється з людьми, так би, мовити, поважного віку. Дійсно, вік є одним з факторів розвитку гіпертонії. Але насправді значна частина молодих людей через різного роду причини можуть страждати гіпертонічною хворобою.


Гіпертонічна хвороба – це захворювання яке характерне стійким тривалим підвищенням артеріального тиску понад 140/90. Гіпертонічна хвороба характерна наявністю так званих «органів мішеней», тобто органів, які в першу чергу страждають від високого тиску: нирки, серце, стінка судин, зоровий нерв та ін. Та чи знаєте ви, що одним з наслідків артеріальної гіпертензії може бути також імпотенція?!

Марцинюк Володимир Васильович – лікар уролог, андролог, сексопатолог медичного центру «Оксфорд Медікал»

ЯКИЙ ЗВ’ЯЗОК МІЖ ПОТЕНЦІЄЮ ТА ВИСОКИМ АРТЕРІАЛЬНИМ ТИСКОМ?

Підвищення артеріального тиску пояснюється стійким звуженням просвіту судин. Відповідно, в рази знижується кровопостачання життєво важливих органів. Деякі органи пристосовані до даного явища завдяки компенсаторним механізмам. Але ці компенсаторні механізми не є достатньо ефективними для кровопостачання статевого члена. 

Для порівняння, кровонаповнення статевих органів гіпертоніка вдвічі менше, аніж у здорової особи. Відсутність належного кровопостачання тягне за собою порушення трофіки тканин, їх дисфункцію. Як наслідок, пацієнт скаржиться на слабку ерекцію, дискомфорт під час статевого акту, згодом повну відсутність сексуального бажання.

Парадоксальним є той факт, що через порушення потенції пацієнти відмовляються від головного – лікування гіпертонії, пояснюючи це тим, що певні групи антигіпертензивних препаратів, зокрема бета-блокаторів та сечогінних засобів, спричиняють зниження чоловічої сили.

ЧИ ВАРТО ВІДМОВЛЯТИСЯ ВІД ЛІКУВАННЯ ГІПЕРТОНІЧНОЇ ХВОРОБИ?

Замість нас на це питання відповіли вчені Єльського університету. Проводилось специфічне дослідження: відібрано групу з 365 добровольців, які скаржаться на порушення потенції. Їх поділено на 3 підгрупи: гіпертоніки  незначним підвищенням АТ, гіпертоніки зі значним підвищенням АТ і нормотоніки.

Частина з досліджуваних проводила лікування АГ згідно з призначеннями лікаря, інша частина повністю відмовилась від лікування. Результати доплерометрії здивували усіх скептиків: в осіб, що приймають належне лікування, кровотік статевого члена не має жодних порушень, незалежно від стадії АГ. А в чоловіків, що не приймають антигіпертензивні препарати, відмічено значні порушення кровонаповнення статевого члена.

Тому, висновок можете робити самі. Тільки мусимо звернути вашу увагу, що повна відмова від медикаментозного лікування принесе проблеми не тільки з потенцією, а й може призвести до:

  • ниркової недостатності;
  • порушень мозкового кровообігу;
  • зниження якості зору;
  • ішемії серцевого м'яза і багато інших сюрпризів.

ЯК ВБЕРЕГТИ СВОЄ ЗДОРОВ’Я?

Якщо ви вперше виявили систематичне підвищення артеріального тиску – зверніться до сімейного лікаря, який разом з кардіологом та невропатологом встановлять основну причину та призначать доказове і дієве лікування. 

Перегляньте певні аспекти свого способу життя: відмовтесь від паління, обмежте вживання кухонної солі, внормуйте водний баланс. Уникайте стресу та більше часу приділяйте позитивним емоціям.

При появі будь-яких проблем з ерекцією – зверніться до лікаря уролога-сексопатолога. Лікар разом з суміжними фахівцями сформують курс лікування, який збереже компенсацію артеріального тиску і водночас поверне вашу чоловічу силу. Не варто зволікати з рішенням, адже час – це ваше здоров’я та ваші кошти!

 Партнерський матеріал


28.10.2020 9887
Коментарі ()

10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

1250
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1379
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1371
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5300
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

7814 1
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

10768 1

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

691

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1385

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2126

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2185
16.09.2024

Хоча вживання гострої їжі може допомогти зміцнити імунну систему, не варто на неї налягати, якщо маєте проблеми зі шлунком.  

217
10.09.2024

Якщо ви шукаєте ідеальне місце для відпочинку, де можна насолодитися не лише природними красотами, а й автентичною кухнею, то Яремче — саме те, що вам потрібно.  

2266
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3689
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2118
10.09.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

3168
06.09.2024

Християн запрошують на міжнародну прощу Вервиці до Базиліки Успіння Пресвятої Богородиці в Погоні.  

945
02.09.2024

Важливо, ділиться монахиня, людину вислухати, сказати "я поруч" і "я за тебе помолюся".

758
16.09.2024

Вперше в Івано-Франківську з сольним концертом виступить DOMIY. 

232
16.09.2024

Більшість опитаних (від майже 40% до 50%) має нейтральну оцінку схвалення діяльності місцевої влади.  

321
11.09.2024

Кандидат у президенти США Камала Гарріс заявила, про підтримку України у війні з Росією, а кандидат у президенти США Дональд Трамп, за її словами, здасться за 24 години після того, як очолить країну.   

783 1
09.09.2024

Посол України в Італії Ярослав Мельник засудив показ фільму "Росіяни на війні" російської режисерки Анастасії Трофімової на Венеційському кінофестивалі та закликав його організаторів не допускати російської пропаганди.  

488
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

1755 6