Вплив гіпертонічної хвороби на чоловічу потенцію

Часто ми стикаємось з поняттям «артеріальної гіпертензії» та «гіпертонічної хвороби». Здебільшого це асоціюється з людьми, так би, мовити, поважного віку. Дійсно, вік є одним з факторів розвитку гіпертонії. Але насправді значна частина молодих людей через різного роду причини можуть страждати гіпертонічною хворобою.


Гіпертонічна хвороба – це захворювання яке характерне стійким тривалим підвищенням артеріального тиску понад 140/90. Гіпертонічна хвороба характерна наявністю так званих «органів мішеней», тобто органів, які в першу чергу страждають від високого тиску: нирки, серце, стінка судин, зоровий нерв та ін. Та чи знаєте ви, що одним з наслідків артеріальної гіпертензії може бути також імпотенція?!

Марцинюк Володимир Васильович – лікар уролог, андролог, сексопатолог медичного центру «Оксфорд Медікал»

ЯКИЙ ЗВ’ЯЗОК МІЖ ПОТЕНЦІЄЮ ТА ВИСОКИМ АРТЕРІАЛЬНИМ ТИСКОМ?

Підвищення артеріального тиску пояснюється стійким звуженням просвіту судин. Відповідно, в рази знижується кровопостачання життєво важливих органів. Деякі органи пристосовані до даного явища завдяки компенсаторним механізмам. Але ці компенсаторні механізми не є достатньо ефективними для кровопостачання статевого члена. 

Для порівняння, кровонаповнення статевих органів гіпертоніка вдвічі менше, аніж у здорової особи. Відсутність належного кровопостачання тягне за собою порушення трофіки тканин, їх дисфункцію. Як наслідок, пацієнт скаржиться на слабку ерекцію, дискомфорт під час статевого акту, згодом повну відсутність сексуального бажання.

Парадоксальним є той факт, що через порушення потенції пацієнти відмовляються від головного – лікування гіпертонії, пояснюючи це тим, що певні групи антигіпертензивних препаратів, зокрема бета-блокаторів та сечогінних засобів, спричиняють зниження чоловічої сили.

ЧИ ВАРТО ВІДМОВЛЯТИСЯ ВІД ЛІКУВАННЯ ГІПЕРТОНІЧНОЇ ХВОРОБИ?

Замість нас на це питання відповіли вчені Єльського університету. Проводилось специфічне дослідження: відібрано групу з 365 добровольців, які скаржаться на порушення потенції. Їх поділено на 3 підгрупи: гіпертоніки  незначним підвищенням АТ, гіпертоніки зі значним підвищенням АТ і нормотоніки.

Частина з досліджуваних проводила лікування АГ згідно з призначеннями лікаря, інша частина повністю відмовилась від лікування. Результати доплерометрії здивували усіх скептиків: в осіб, що приймають належне лікування, кровотік статевого члена не має жодних порушень, незалежно від стадії АГ. А в чоловіків, що не приймають антигіпертензивні препарати, відмічено значні порушення кровонаповнення статевого члена.

Тому, висновок можете робити самі. Тільки мусимо звернути вашу увагу, що повна відмова від медикаментозного лікування принесе проблеми не тільки з потенцією, а й може призвести до:

  • ниркової недостатності;
  • порушень мозкового кровообігу;
  • зниження якості зору;
  • ішемії серцевого м'яза і багато інших сюрпризів.

ЯК ВБЕРЕГТИ СВОЄ ЗДОРОВ’Я?

Якщо ви вперше виявили систематичне підвищення артеріального тиску – зверніться до сімейного лікаря, який разом з кардіологом та невропатологом встановлять основну причину та призначать доказове і дієве лікування. 

Перегляньте певні аспекти свого способу життя: відмовтесь від паління, обмежте вживання кухонної солі, внормуйте водний баланс. Уникайте стресу та більше часу приділяйте позитивним емоціям.

При появі будь-яких проблем з ерекцією – зверніться до лікаря уролога-сексопатолога. Лікар разом з суміжними фахівцями сформують курс лікування, який збереже компенсацію артеріального тиску і водночас поверне вашу чоловічу силу. Не варто зволікати з рішенням, адже час – це ваше здоров’я та ваші кошти!

 Партнерський матеріал


28.10.2020 10110
Коментарі ()

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1595
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1024
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1287 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3753 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33879
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2849

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

363

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

758

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1707

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1077
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

639
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

516
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

893
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1993
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12211
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1504
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1290
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

547
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

260
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

330
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

377
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1269