Вплив гіпертонічної хвороби на чоловічу потенцію

Часто ми стикаємось з поняттям «артеріальної гіпертензії» та «гіпертонічної хвороби». Здебільшого це асоціюється з людьми, так би, мовити, поважного віку. Дійсно, вік є одним з факторів розвитку гіпертонії. Але насправді значна частина молодих людей через різного роду причини можуть страждати гіпертонічною хворобою.


Гіпертонічна хвороба – це захворювання яке характерне стійким тривалим підвищенням артеріального тиску понад 140/90. Гіпертонічна хвороба характерна наявністю так званих «органів мішеней», тобто органів, які в першу чергу страждають від високого тиску: нирки, серце, стінка судин, зоровий нерв та ін. Та чи знаєте ви, що одним з наслідків артеріальної гіпертензії може бути також імпотенція?!

Марцинюк Володимир Васильович – лікар уролог, андролог, сексопатолог медичного центру «Оксфорд Медікал»

ЯКИЙ ЗВ’ЯЗОК МІЖ ПОТЕНЦІЄЮ ТА ВИСОКИМ АРТЕРІАЛЬНИМ ТИСКОМ?

Підвищення артеріального тиску пояснюється стійким звуженням просвіту судин. Відповідно, в рази знижується кровопостачання життєво важливих органів. Деякі органи пристосовані до даного явища завдяки компенсаторним механізмам. Але ці компенсаторні механізми не є достатньо ефективними для кровопостачання статевого члена. 

Для порівняння, кровонаповнення статевих органів гіпертоніка вдвічі менше, аніж у здорової особи. Відсутність належного кровопостачання тягне за собою порушення трофіки тканин, їх дисфункцію. Як наслідок, пацієнт скаржиться на слабку ерекцію, дискомфорт під час статевого акту, згодом повну відсутність сексуального бажання.

Парадоксальним є той факт, що через порушення потенції пацієнти відмовляються від головного – лікування гіпертонії, пояснюючи це тим, що певні групи антигіпертензивних препаратів, зокрема бета-блокаторів та сечогінних засобів, спричиняють зниження чоловічої сили.

ЧИ ВАРТО ВІДМОВЛЯТИСЯ ВІД ЛІКУВАННЯ ГІПЕРТОНІЧНОЇ ХВОРОБИ?

Замість нас на це питання відповіли вчені Єльського університету. Проводилось специфічне дослідження: відібрано групу з 365 добровольців, які скаржаться на порушення потенції. Їх поділено на 3 підгрупи: гіпертоніки  незначним підвищенням АТ, гіпертоніки зі значним підвищенням АТ і нормотоніки.

Частина з досліджуваних проводила лікування АГ згідно з призначеннями лікаря, інша частина повністю відмовилась від лікування. Результати доплерометрії здивували усіх скептиків: в осіб, що приймають належне лікування, кровотік статевого члена не має жодних порушень, незалежно від стадії АГ. А в чоловіків, що не приймають антигіпертензивні препарати, відмічено значні порушення кровонаповнення статевого члена.

Тому, висновок можете робити самі. Тільки мусимо звернути вашу увагу, що повна відмова від медикаментозного лікування принесе проблеми не тільки з потенцією, а й може призвести до:

  • ниркової недостатності;
  • порушень мозкового кровообігу;
  • зниження якості зору;
  • ішемії серцевого м'яза і багато інших сюрпризів.

ЯК ВБЕРЕГТИ СВОЄ ЗДОРОВ’Я?

Якщо ви вперше виявили систематичне підвищення артеріального тиску – зверніться до сімейного лікаря, який разом з кардіологом та невропатологом встановлять основну причину та призначать доказове і дієве лікування. 

Перегляньте певні аспекти свого способу життя: відмовтесь від паління, обмежте вживання кухонної солі, внормуйте водний баланс. Уникайте стресу та більше часу приділяйте позитивним емоціям.

При появі будь-яких проблем з ерекцією – зверніться до лікаря уролога-сексопатолога. Лікар разом з суміжними фахівцями сформують курс лікування, який збереже компенсацію артеріального тиску і водночас поверне вашу чоловічу силу. Не варто зволікати з рішенням, адже час – це ваше здоров’я та ваші кошти!

 Партнерський матеріал


28.10.2020 9460
Коментарі ()

26.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

209
16.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

5570 5
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2317 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1737
11.04.2023
Тетяна Дармограй

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2226
05.04.2023
Тетяна Дармограй

Востаннє воєнний стан та мобілізацію продовжили щонайменше до 20 травня 2023 року. Внаслідок цього військовозобов'язаним чоловікам заборонено виїжджати за кордон, та є винятки.

4148

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

304

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

356

Гастрономічне різноманіття м’ясних страв  українців надзвичайно велике. Серед усіх цих страв є одна особлива – ставлення до якої завжди неоднозначне з різноманітних причин.

434

Коротка історія російської державності та походження росіян на основі фактів і досліджень російських істориків. 

819
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

177
23.05.2023

Здоровий кишківник запорука не лише хорошого самопочуття, але й зовнішнього вигляду. Існують продукти, які допомагають очистити кишківник і схуднути.  

305
17.05.2023

Коза все одно недооцінена тварина в Україні, хоча її ефективність вища в два з половиною рази, ніж у корови. Основа – молоко. Бо м’ясних кіз на цілу Україну, мабуть, є два-три господарства, ділиться прикарпатський фермер.  

475
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

217
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

330 1
17.05.2023

Досить часто люди соромляться ставити відверті питання священнику.  

650
12.05.2023

Віра, молитва, Слово Боже, одновірці та добрі приятелі – ті ліки, які дійсно допомагають.

937
27.05.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5488
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

223
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

245
19.05.2023

Президент назвав пріоритети України на найближчий час.    

357
16.05.2023

Повідомлено про підозру голові Верховного Суду Всеволоду Князєву та його спільникові – адвокату у справі щодо отримання хабаря.  

538