Вороги ворожок

 

Я мав намір запропонувати читачеві вишукане й дуже актуальне в нинішній ситуації порівняння вартостей релігійного живопису XIV та XV століть, але тут таки почув, що Верховна Рада заборонила телевізійну рекламу ворожок і навіть це не спричинило штурм цього вертепу розбійників обуреними виборцями, більшість з яких латентні язичники.

 

Отож, я закинув під канапу всі п‘ять томів Вазарі, з яким збирався полемізувати і вдався до роз‘яснення складових виїденого яйця, до примітивного просвітництва, до перетирання банальностей, адже більшість українського суспільства досі прозябає у невігластві та фарисействі і сприймає банальності за парадокси.

 

Повернемось до ворожок. Вони огидні. Найздібніші з них допомагають клієнту прислужитися сатані, безталанні просто видурюють гроші. Проте, депутати, які завдають шкоди суспільству в цілому і кожному громадянину персонально незрівнянно більше за ворожок, не заборонили політичну рекламу себе. Вони не заборонили рекламу банківських послуг навіть після кризи 2008 року, яку спричинила безвідповідальність банків. Вони не взяли до уваги те, що банки не менш гріховні за ворожок, адже стягують лихварський відсоток і втягують у цей гріх клієнтів, які довіряють їм свої гроші. Вони, ці підступні депутати, не заборонили рекламу телевізійних шоу, самі ці шоу, саму цю телевізію, не зважаючи на те, що все це деморалізує і гірше того: псує смак!

 

Колись у мене була дуже злобна кішка. Вона дряпалася й кусалася, і не дозволяла себе гладити. Якось вона сиділа на перекладині і гралася з власним хвостом, який звисав донизу. Потім хвіст став її дратувати і нарешті вона не стрималася і кинулася на нього. Обидва болісно впали на підлогу.

 

Держава подібна на дурнуватого кота. Вона має інстинкт забороняти. Поки що вона грається з власним хвостом – політикою, банками, телебаченням, але її дратує навіть те, що належить тим, кому належить вона. Вона кинеться на хвоста і впаде, але поки що реалізовує агресію на випадкових об‘єктах – на ворожках.

 

Ніколи не слід забувати, що держава – це зло на відміну від нації, яка є добро (злом являються лише сусідні нації). І от, коли це велике, нехай навіть і необхідне, зло намагається долати маленьке зло, це не може не викликати підозру. Держава вбиває муху на нашому чолі молотком. Тому з мухами варто боротися самим, не дозволяти державі.

 

Коли в Дагестані моджахеди спалюють горілчану лавку, чи стріляють місцевого ворожбита, це призводить до покращення дагестанської екзистенції, адже примножує її на один подвиг.

 

Коли те саме робить, скажімо талібська держава в Афганістані, це погіршує загальноафганську екзистенцію. Адже в цьому випадку вона примножується не на подвиг, а на репресію.

 

Ймовірно, ініціаторами закону проти ворожок були депутати, які вважають себе християнами. Ці наші брати по вірі не здогадуються, що християнству не варто вдаватися до послуг лукавого навіть у боротьбі зі слугами лукавого. Лукавий злукавить.

 

Російська Православна Церква довго служила російській державі і користувалася її послугами, аж доки російська держава в результаті революції не відкинула необхідність приховувати, що служить сатані, і скасувала православну формальність. Можливо, дехто з духовних осіб перед розстрілом згадував, як нацьковував поліцію на штундистів.

 

Чимось подібним завершиться й нинішня симфонія РПЦ з ФСБ.

 

У католиків ніколи не було особливих ілюзій щодо того, хто саме являється президентом світу цього.

 

Так, французьке законодавство забороняє не тільки ходити до школи в хіджабах, але й вішати у класах хрести. А ще не так давно Франція вважалася найстаршою дочкою Церкви і, як королівство, йшла одразу за Царством Небесним. Нині французькі католики замислюються над тим, що обмежити для держави її можливість забороняти є не менш важливим, аніж обмежити ісламську експансію.

 

Що там Франція, згадаємо, як після 2004-го року Юля і Луценко радісно використовували репресивний апарат, замість обеззброїти його. Але вони не перевершили лукавством лукавого.

 

Для державного молоха нема різниці між камланням ворожки і телевізійною проповіддю православного священика. Навчіть Молоха забороняти перше, і він заборонить друге.

 

Парламент свого часу був вигаданий суспільством, щоб обмежувати свавілля влади. Нині влада через парламент обмежує суспільство. Як безпосередньо через прийняте парламентом репресивне законодавство, так і опосереджено – коли єдиною легальною формою суспільної активності лишається виборча марнота. Парламентаризм має змінитися. Гадаю, незабаром це доведе логіка історичного розвитку, тобто, логіка розвитку психіки олігархів.

 

Олігархи колекціонують футболістів і політиків. Їхні функції цілком можливо було б об'єднати в одному девайсі, як наприклад у смартфоні вміщається телефон та гральна приставка.

 

Згодом можна поєднати вибори та національний чемпіонат.

 

Нас не має бентежити те, що зі спортсменів першим політичним лідером став не футболіст, а боксер. Олігархи занадто фетишизують футбол, їм здається блюзнірством розплачуватися з футболістами мандатами, але це минеться.

 

В парламенті поменшає гендерної рівності, натомість побільшає расової. Це не може не тішити. Хоча, навіть такий парламент плодитиме заборони.

 

Дмитро Корчинський,

Братство


Коментарі (1)

ВІРА 2012.01.19, 12:42
Можливо не в усьому, але багато в чому Корчинський має рацію, як завжди. Шкода, що багато хто не сприймає його з-за його репутації.
21.03.2023
Тіна Любчик

Ідея виготовляти ліки для військових у "гарячі" точки виникла після того, як на запити захисників волонтери шукали ліки. Детальніше про це — журналістці Фіртки розповіла Ірина Федяк, деканеса фармацевтичного факультету ІФНМУ та відповідальна за виготовлення ліків для військових.

199
16.03.2023

Інвестиції в криптовалюту — перевірений метод заробітку. Попри значну кількість варіантів цифрових грошей (близько 11 000), особливою популярністю користується близько сотні з них. 

304
14.03.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поїхала на Косівщину, щоб поцікавитись у Йосипа Приймака, який понад 35 років займається бондарством, особливостями виготовлення дерев'яного посуду за старовинною традицією та секретами збереження первинної технології цього ремесла на теренах Гуцульщини.   

719
28.02.2023
Іван Муканик

Мирослав Карабін став керівником НОКу в Івано-Франківській області на 2023-2026 роки. Фіртка поцікавилась, що зі спортивних подій планують цьогоріч в області.

10453 21
24.02.2023
Тетяна Дармограй

Як протягом року повномасштабної війни змінилось життя на Прикарпатті та як прикарпатські правоохоронці адаптувались до роботи в умовах воєнного стану, дізнавалась журналістка Фіртки.

1357
22.02.2023
Тіна Любчик

Сили безпеки і оборони України продовжують посилювати. Так, в МВС почали формувати штурмові бригади «Гвардія наступу». Фіртка розповідає, що відомо про набір добровольців на Прикарпатті.

2630

Наукова фантастика початку ХХІ ст. через фільми, серіали нав’язує думку про однозначну загибель нашої планети та потребу колонізації для людства Марсу.

594

Відповідь на це та інші запитання дає Олег Зелез, співвласник компанії HVOYA, яка займається будівництвом каркасних будинків з 2008 року і входить до списку найкращих будкомпаній України.

1797

Концептуальні підходи психології та соціології до ведення бізнесу в Україні

997

Минулого тижня, в лютому 2023 року, делегація Івано-Франківської торгово-промислової палати перебувала в північно-західній Німеччині, в регіонах Східної Фрізії та Папенбургу, на запрошення місцевої регіональної ТПП. Програма перебування видалася насиченою.

1409
16.03.2023

На Косівщині, у селі Яворів, відкрили туристичний об’єкт «Гуцульська сироварня». Фіртка поїхала туди, аби дізнатись тонкощі роботи ферми та рецепти екологічно чистих, натуральних сирів.

1139
11.03.2023

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. Адже організмові потрібно значно більше ресурсів, які йдуть на стреси, переживання та тривоги.

575
06.03.2023

Навесні у продажу з'являються редиска, огірки, шпинат, листковий салат, цибуля та інша рання городина. І хоча у ній містять нітрати, все ж варто включати її до весняного раціону.

830
20.03.2023

У Хрестопоклонну неділю, в храмі Різдва Пресвятої Богородиці смт Ворохти, відбулося освячення двох відреставрованих старовинних ікон та їх сучасних копій.

120
17.03.2023

Чим старші респонденти, тим більше серед них тих, хто відповідає, укріпився у вірі — їх частка зростає від 18% серед тих, кому менш як 30 років, до 34% серед тих, кому понад 60 років. Частка таких найвища у Західному регіоні (31%, тоді як в інших регіонах — від 22% до 24%).

253
14.03.2023

Шлюб — це завжди про двох людей, які одружилися, бо любили одне одного. І ця любов не просто емоційна і поверхова, а любов як вияв волі людини. Священник завжди на шлюбній присязі запитує: «Чи ти хочеш взяти її за жінку чи його за чоловіка?» Відповідають: «Хочу!». Це і є волевиявлення.  

351
09.03.2023

За Біблією спочатку був створений чоловік, потім — жінка. Апостол Павло, коли говорить про сім’ю, наголошує на тому, що жінка повинна слухати свого чоловіка.  

665
17.03.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

3345
20.03.2023

Голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін сьогодні 20 березня, близько 12:00 за київським часом, прилетів до Москви на зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним.  

140
15.03.2023

Група сенаторів США від обох партій тисне на главу Пентагону Ллойда Остіна з вимогою надати більше інформації про те, що потрібно для відправки винищувачів F-16 в Україну.  

337
10.03.2023

Головнокомандувач, командувачі напрямків доповідали щодо ситуації на передовій, загалом у захисті держави.

637
06.03.2023

Кабінет міністрів на своєму позачерговому засіданні 6 березня затвердив директора Національного антикорупційного бюро України.

833