ВОНИ наближаються

Час від часу ця давня історія знову вилазить на перші шпальти таблоїдів. Історія про інопланетян, космічний корабель яких в ніч на 2 липня 1947 року гепнувся біля ранчо Фостера, де орендар Брейзел пас вівці. Цього разу історію згадали у зв’язку із розсекреченим звітом агента ФБР, який підтверджує факт катастрофи «тарілки». Ентузіасти радіють, скептики, як і пасує скептикам, знизують плечима. Зрештою, це вже настільки класична історія, що вона починає нагадувати штучні веселощі навколо старовинного анекдоту, контекст і прикол якого майже забуті. А, між тим, віра в інопланетян вартує окремої розмови.

 

За часів державного атеїзму віра в НЛО була таким собі замінником віри в Бога. Людині притаманно тікати від світоглядного сирітства. Там, наверху, конче має хтось бути. Якщо не добрий дідусь, то зелені чоловічки. Має бути хтось незмірно мудріший за нас, хто в останній момент прийде і відбере в неслухняного людства небезпечні іграшки.

 

«Ядерної війни не буде, інопланетяни не допустять», – казали підлітки за радянської доби. Не те, щоб вони вірили в чоловічків, вони просто не хотіли вмирати від вибухів атомних ракет. Вони гнали подалі від себе видовище самогубства здурілого від гонки озброєнь людства. Зрештою, вони частково виявилися правими. Всупереч прогнозам, ядерної війни не сталося. Можливо, завдяки зеленим чоловічкам. Хоча політики весь позитив, як завжди, приписують собі. Такі вже в тих політиків звички.

 

Фільм «Ікс-файли» вивів на перший план іншу потребу в інопланетянах. Потребу у справжній таємниці. Не в дрібній побутовій чи політичній, а у масштабній і сповненій вселенського змісту. Люди насолоджуються великими таємницями, тому що великі таємниці створюють ілюзію причетності людей до чогось значного. Адже кожний може побачити на небі «тарілку» і потрапити до спільноти «свідків НЛО», до спільноти обраних.

 

А деяким, кажуть, «пощастило» попасти до прибульців у полон, стати піддослідним кріликом й, навіть, набути після того екстрасенсорних здібностей. Якщо вірити уфологічним сайтам, сьогодні на планеті живе приблизно 20 тисяч осіб, які стверджують, що були вкрадені інопланетянами і залишали Землю на їхніх зорельотах. Це при тому, що на земних кораблях за 50 років до космосу потрапили трохи більше півтисячі землян.

 

Отже, мусимо визнати, що зелені чоловічки вже грають у нашому житті важливу роль. Дехто стверджує, що витоки секретної інформації про прибульців, на кшталт документального фільму про анатомічне дослідження тіл «чоловічків», який запустив на світові екрани у 1995 році Рей Сантіллі, мають за мету підготувати нас до офіційної зустрічі з представниками інших цивілізацій. Є такі, що кажуть: урядам відомо, що ВОНИ вже на підльоті. Недарма, мовляв, календар майя закінчується у наступному році, чекайте!

 

Ми й чекаємо. Кілька тижнів тому, в рамках акції «Час читати», мав зустріч зі школярами 93-ї львівської загальноосвітньої школи. Школярі запитували. Зокрема, і про інопланетян. Відповів чесно. Сказав, що допускаю існування прибульців з того часу, як прочитав дослідження відомих уфологів Баррі Грінвуда, Дональда Шмідта, Кевіна Рендла, Бориса Шурінова та інших. Тому останні публікації на підтвердження контакту 47-го року мене не здивували. Зрештою, про звіти агентів Едгара Гувера знали й раніше. Мене турбує інше: наміри тих істот, які рано чи пізно прийдуть до нас відкрито. Що принесуть вони людству? У місію спасіння щось не дуже віриться, у тотальне знищення також. Напевне світ стане іншим, а люди ближчими одне до одного. Адже тоді ми станемо галактичною расою. Одною з багатьох.

 

Репортер


Коментарі (2)

Кук 2011.04.26, 13:51
Володимире, не перейматеся інопланетянами. Вони і про себе потурбуються, і про нас :) Займіться чимось суспільно-корисним - бабцю через дорогу переведіть, якусь квітку чи цибулину коло хати посадіть, котика бездомного нагодуйте. І буде все у вас гаразд навіть у 2012 році.
читач 2011.04.26, 22:35
котика - не кошерно. крілика, хотя правильно кролика...
26.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

168
16.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

5209 5
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2290 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1721
11.04.2023
Тетяна Дармограй

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2210
05.04.2023
Тетяна Дармограй

Востаннє воєнний стан та мобілізацію продовжили щонайменше до 20 травня 2023 року. Внаслідок цього військовозобов'язаним чоловікам заборонено виїжджати за кордон, та є винятки.

4117

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

265

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

335

Гастрономічне різноманіття м’ясних страв  українців надзвичайно велике. Серед усіх цих страв є одна особлива – ставлення до якої завжди неоднозначне з різноманітних причин.

405

Коротка історія російської державності та походження росіян на основі фактів і досліджень російських істориків. 

796
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

151
23.05.2023

Здоровий кишківник запорука не лише хорошого самопочуття, але й зовнішнього вигляду. Існують продукти, які допомагають очистити кишківник і схуднути.  

281
17.05.2023

Коза все одно недооцінена тварина в Україні, хоча її ефективність вища в два з половиною рази, ніж у корови. Основа – молоко. Бо м’ясних кіз на цілу Україну, мабуть, є два-три господарства, ділиться прикарпатський фермер.  

452
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

180
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

308 1
17.05.2023

Досить часто люди соромляться ставити відверті питання священнику.  

624
12.05.2023

Віра, молитва, Слово Боже, одновірці та добрі приятелі – ті ліки, які дійсно допомагають.

921
27.05.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5470
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

200
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

228
19.05.2023

Президент назвав пріоритети України на найближчий час.    

343
16.05.2023

Повідомлено про підозру голові Верховного Суду Всеволоду Князєву та його спільникові – адвокату у справі щодо отримання хабаря.  

520