ВОНИ наближаються

Час від часу ця давня історія знову вилазить на перші шпальти таблоїдів. Історія про інопланетян, космічний корабель яких в ніч на 2 липня 1947 року гепнувся біля ранчо Фостера, де орендар Брейзел пас вівці. Цього разу історію згадали у зв’язку із розсекреченим звітом агента ФБР, який підтверджує факт катастрофи «тарілки». Ентузіасти радіють, скептики, як і пасує скептикам, знизують плечима. Зрештою, це вже настільки класична історія, що вона починає нагадувати штучні веселощі навколо старовинного анекдоту, контекст і прикол якого майже забуті. А, між тим, віра в інопланетян вартує окремої розмови.

 

За часів державного атеїзму віра в НЛО була таким собі замінником віри в Бога. Людині притаманно тікати від світоглядного сирітства. Там, наверху, конче має хтось бути. Якщо не добрий дідусь, то зелені чоловічки. Має бути хтось незмірно мудріший за нас, хто в останній момент прийде і відбере в неслухняного людства небезпечні іграшки.

 

«Ядерної війни не буде, інопланетяни не допустять», – казали підлітки за радянської доби. Не те, щоб вони вірили в чоловічків, вони просто не хотіли вмирати від вибухів атомних ракет. Вони гнали подалі від себе видовище самогубства здурілого від гонки озброєнь людства. Зрештою, вони частково виявилися правими. Всупереч прогнозам, ядерної війни не сталося. Можливо, завдяки зеленим чоловічкам. Хоча політики весь позитив, як завжди, приписують собі. Такі вже в тих політиків звички.

 

Фільм «Ікс-файли» вивів на перший план іншу потребу в інопланетянах. Потребу у справжній таємниці. Не в дрібній побутовій чи політичній, а у масштабній і сповненій вселенського змісту. Люди насолоджуються великими таємницями, тому що великі таємниці створюють ілюзію причетності людей до чогось значного. Адже кожний може побачити на небі «тарілку» і потрапити до спільноти «свідків НЛО», до спільноти обраних.

 

А деяким, кажуть, «пощастило» попасти до прибульців у полон, стати піддослідним кріликом й, навіть, набути після того екстрасенсорних здібностей. Якщо вірити уфологічним сайтам, сьогодні на планеті живе приблизно 20 тисяч осіб, які стверджують, що були вкрадені інопланетянами і залишали Землю на їхніх зорельотах. Це при тому, що на земних кораблях за 50 років до космосу потрапили трохи більше півтисячі землян.

 

Отже, мусимо визнати, що зелені чоловічки вже грають у нашому житті важливу роль. Дехто стверджує, що витоки секретної інформації про прибульців, на кшталт документального фільму про анатомічне дослідження тіл «чоловічків», який запустив на світові екрани у 1995 році Рей Сантіллі, мають за мету підготувати нас до офіційної зустрічі з представниками інших цивілізацій. Є такі, що кажуть: урядам відомо, що ВОНИ вже на підльоті. Недарма, мовляв, календар майя закінчується у наступному році, чекайте!

 

Ми й чекаємо. Кілька тижнів тому, в рамках акції «Час читати», мав зустріч зі школярами 93-ї львівської загальноосвітньої школи. Школярі запитували. Зокрема, і про інопланетян. Відповів чесно. Сказав, що допускаю існування прибульців з того часу, як прочитав дослідження відомих уфологів Баррі Грінвуда, Дональда Шмідта, Кевіна Рендла, Бориса Шурінова та інших. Тому останні публікації на підтвердження контакту 47-го року мене не здивували. Зрештою, про звіти агентів Едгара Гувера знали й раніше. Мене турбує інше: наміри тих істот, які рано чи пізно прийдуть до нас відкрито. Що принесуть вони людству? У місію спасіння щось не дуже віриться, у тотальне знищення також. Напевне світ стане іншим, а люди ближчими одне до одного. Адже тоді ми станемо галактичною расою. Одною з багатьох.

 

Репортер


Коментарі (2)

Кук 2011.04.26, 13:51
Володимире, не перейматеся інопланетянами. Вони і про себе потурбуються, і про нас :) Займіться чимось суспільно-корисним - бабцю через дорогу переведіть, якусь квітку чи цибулину коло хати посадіть, котика бездомного нагодуйте. І буде все у вас гаразд навіть у 2012 році.
читач 2011.04.26, 22:35
котика - не кошерно. крілика, хотя правильно кролика...
27.05.2020
Люся Грибик

Як вийти з карантину з чистим та доглянутим обличчям Фіртці розповіла франківська косметологиня Стефанія Білусяк.

468
26.05.2020
Роса Мартинюк

 Жінка не може працювати в  урології, йти до лікаря варто тоді, коли вже болить, а простатит лікується за 5 хвилин — ці та інші міфи ми часто чуємо та чи розуміємо їхню помилковість?Розмовляємо із Владиславою Литвинець — лікарем-урологом Лікувально-ліагностично центру професора Литвинця, асистентом кафедри урології Івано-Франківського медичного університету.

2276
22.05.2020
Олена Британська

Ця історія з тих, які тягнуться роками. Про з’єднання Південного та Північного бульварів в Івано-Франківську заговорили ще у 2015-му.

2958 2
22.05.2020
Марія Лутчин

Уявити собі сучасні міста, містечка та села без асфальтного покриття просто неможливо – десь воно ідеальне, десь бажає бути кращим, а десь ями та вибоїни роками не бачили асфальтобетонного катка. Тому сьогодні асфальт впевнено можна назвати одним з

2770
21.05.2020
Роса Мартинюк

Вона справляє враження жінки, що все встигає — працює на роботі, двічі на рік організовує етнофестиваль та виховує трьох діток. Про те, як їй все вдається, з чого починалася “Крайка”, про навчання у Парижі та курйозні ситуації під час організації: говоримо із Наталією Бартків.

753
19.05.2020

Вищі навчальні заклади закінчуватимуть навчальний рік у дистанційному режимі. 

1116

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві.  Не відкрию вам Америки, якщо скажу, що багато жителів Галичини м

2029

Під прикриттям карантину відбувається наглий дерибан коштів і майна міста.

4504

Середньосвітова смертність від коронавірусу складає 5,8%. Проте це тільки середня температура по палаті, яка в кожній окремій палаті (країні) різна.

3986 2

ВЕСНу/2020 весь світ запам’ятає…

3095
17.04.2020

Пам’ятаймо, що маємо поділитися цією радісною звісткою з усіма, хто у скорботі та потребує нашої розради.

1736
10.04.2020

Великдень, Воскресіння Христове або Пасха – найбільш давнє, урочисте й радісне свято з усіх великих християнських свят церковного року. До цього світлого дня християни готуються заздалегідь. Віряни дотримуються Великого посту, обмежуючи себе у харч

4692 1
09.04.2020

Наразі церква вивчає різні механізми освячення паски.

1706
09.04.2020

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у спеціальному зверненні дав детальні поради щодо поведінки у храмі на Страсний тиждень та Великдень, зокрема щодо сповіді і причастя, та оголосив диспензи (звільнення) Церкви усім в

1748
19.05.2020

Наш дзвінок застав композитора Ігоря Іванціва в Бурштині, де він живе, працює і творить. Простий, приємний співбесідник, з прекрасним почуттям гумору, повен життєвих сил та настрою.

897