За минулий рік найбільше інвестицій в основний капітал внесли у ТОВ «Карпатнафтохім», Бурштинська ТЕС, ВАТ «Івано-Франківськцемент», ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття», ТОВ «Електролюкс Україна», Брошнівська філія ТОВ «Кроно-Україна», - зазначив у своїй доповіді на колегії облдержадміністрації начальник головного управління економіки – заступник голови ОДА Володимир Попович.
За його словами, впровадження інвестиційних, енергоефективних та екологічно безпечних проектів у галузях промисловості області дасть змогу забезпечити у 2012 році приріст промислового виробництва не менше 8%, у 2013-2014рр.- 5 -6%., зростання в п.р надходжень до бюджету від діяльності промислових підприємств в 1,5 рази та створити більше 2 тисяч додаткових робочих місць. Водночас Володимир Попович бачить «низький рівень змагання за інвестиції», при тому, що в області є «високий потенціал»: база даних налічує більше 100 земельних ділянок загальною площею понад 1400 га. та 400 тис. кВ.м. вільних виробничих площ.
За його словами, у плані залучення інвестицій активно працює м. Івано-Франківськ, яке створило зону інвестиційного розвитку на базі Хриплинського промислового вузла. Подали пропозиції щодо створення технопарків в містах Долині та Калуші для спорудження високотехнологічних та екологічно чистих виробництв, логістичних центрів. Підготовлені земельні ділянки для розміщення великих промислових об’єктів в місті Коломия.
Проблемою, за словами Володимира Поповича, є і мала кількість готових до ринку інвестиційних пропозицій. Так, із 94 запропонованих інвестиційних пропозицій Верховинський район, Калуський, Снятинський і місто Яремче мають лише по одній, а інвестиційні пропозиції деяких районів «не відповідають вимогам: не містять повної, об’єктивної інформації».
Водночасначальник управління економіки-заступник голови ОДА Володимир Попович похвалив Надвірнянський район, який, за його словами, налагодив партнерські зв’язки із Івано-Франківським національним технічним університетом нафти і газу щодо розробки та написання десяти інвестиційних проектів.
Представники місцевої влади, фахівці чи уповноважені для ведення перемовин з інвестором повинні не тільки досконало володіти інформацією щодо місцевого економічного розвитку, але й враховувати професійну, ментальну, національну специфіку кожного потенційного інвестора,- переконаний Воломир Попович. «Ми маємо усвідомити, що потенційний інвестор повинен отримати необхідну для прийняття його рішення інформацію саме в тій формі, і через ті канали, які для нього є найбільш прийнятними,- зазначив доповідач. - Тому кожен район, кожна громада повинні активно працювати над створенням позитивного іміджу своєї території», - наголосив Володимир Попович.
Довідково. Наразі Верховинська райдержадміністрація не оприлюднила інформації про наявні вільні земельні ділянки. Снятинська РДА подала одну інвестиційну пропозицію та показала одну вільну земельну ділянку площею 2,6 га. |
Читайте також:
Жителям Прикарпаття в 2011 році перевели з-за кордону більше 200 мільйонів доларів США