Володимир Попович: На Прикарпатті низький рівень "змагання за інвестиції", при тому, що в області є високий потенціал

 

За минулий рік найбільше інвестицій в основний капітал внесли у ТОВ «Карпатнафтохім», Бурштинська ТЕС, ВАТ «Івано-Франківськцемент», ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття», ТОВ «Електролюкс Україна», Брошнівська філія ТОВ «Кроно-Україна», - зазначив у своїй доповіді на колегії облдержадміністрації начальник головного управління економіки – заступник голови ОДА Володимир Попович.

 

 

За його словами, впровадження інвестиційних, енергоефективних та екологічно безпечних проектів у галузях промисловості області дасть змогу забезпечити у 2012 році приріст промислового виробництва не менше 8%, у 2013-2014рр.- 5 -6%., зростання в п.р надходжень до бюджету від діяльності промислових підприємств в 1,5 рази та створити більше 2 тисяч додаткових робочих місць.Водночас Володимир Попович бачить «низький рівень змагання за інвестиції», при тому, що в області є «високий потенціал»: база даних налічує більше 100 земельних ділянок загальною площею понад 1400 га. та 400 тис. кВ.м. вільних виробничих площ.

 

За його словами, у плані залучення інвестицій активно працює м. Івано-Франківськ, яке створило зону інвестиційного розвитку на базі Хриплинського промислового вузла. Подали пропозиції щодо створення технопарків в містах Долині та Калуші для спорудження високотехнологічних та екологічно чистих виробництв, логістичних центрів. Підготовлені земельні ділянки для розміщення великих промислових об’єктів в місті Коломия.

 

Проблемою, за словами Володимира Поповича, є і мала кількість готових до ринку інвестиційних пропозицій. Так, із 94 запропонованих інвестиційних пропозицій Верховинський район, Калуський, Снятинський і місто Яремче мають лише по одній, а інвестиційні пропозиції деяких районів «не відповідають вимогам: не містять повної, об’єктивної інформації».

 

Водночасначальник управління економіки-заступник голови ОДА Володимир Попович похвалив Надвірнянський район, який, за його словами, налагодив партнерські зв’язки із Івано-Франківським національним технічним університетом нафти і газу щодо розробки та написання десяти інвестиційних проектів.

 

Представники місцевої влади, фахівці чи уповноважені для ведення перемовин з інвестором повинні не тільки досконало володіти інформацією щодо місцевого економічного розвитку, але й враховувати професійну, ментальну, національну специфіку кожного потенційного інвестора,- переконаний Воломир Попович.  

«Ми маємо усвідомити, що потенційний інвестор повинен отримати необхідну для прийняття його рішення інформацію саме в тій формі, і через ті канали, які для нього є найбільш прийнятними,- зазначив доповідач. - Тому кожен район, кожна громада повинні активно працювати над створенням позитивного іміджу своєї території», - наголосив Володимир Попович.

 

Довідково. Наразі Верховинська райдержадміністрація не оприлюднила інформації про наявні вільні земельні ділянки. Снятинська РДА подала одну інвестиційну пропозицію та показала одну вільну земельну ділянку площею 2,6 га.

 

 

Читайте також:

Жителям Прикарпаття в 2011 році перевели з-за кордону більше 200 мільйонів доларів США


06.03.2012 2123 0
Коментарі (0)

02.02.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка зібрала актуальну інформацію про правила вручення повісток під час воєнного стану та відповіді на розповсюджені запитання.

1312
24.01.2023
Тетяна Дармограй

Втеча з дому — це найчастіше протест дитини. Згідно зі статистикою, лише у 2022 році на Прикарпатті розшукували понад 180 дітей. На щастя, правоохоронці усіх знайшли та повернули батькам. 

852
16.01.2023
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки розпитала в отця Йосафата Бойка, настоятеля парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, як зберегти подружній союз, що символізує собою таїнство вінчання та як жити в сім’ї згідно з Божими заповідями.

6010
06.01.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалась з лікаркою-терапевтом, дієтологинею Тетяною Чевалюк та дізналась, як не переїдати під час святкових застіль, як харчуватись людям, які дотримувались посту та чим допомогти організму після свят.  

1566
03.01.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які обов’язки у призовників, військовозобов’язаних і резервістів та що нового передбачає порядок.  

5964
30.12.2022
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки дізналась, як новини впливають на людину, її стан та емоції та як в сьогоденні читати новини без шкоди для психічного здоров'я.

1727

Якби усіх людей, що беруть участь у дискусіях  в соцмережах, які розгорнулися довкола Почаївського монастиря, зібрати разом, то ними можна було б  легко заповнити центральний собор обителі та й весь  монастир до зовнішніх мурів.  

371

Потенціал енергетичних запасів і підземних сховищ газу України для забезпечення надійного резервного джерела природного газу для країн Європи, включно з Великобританією. Розкриття потенціалу Лондона, як світової фінтех-столиці, для сприяння широкомасштабним інвестиційним проєктам у цій сфері та створення мережевої платформи для співпраці та процвітання компаній в Україні та Великобританії.

1036

Нова українська школа стартувала влітку 2016 року з розробки й затвердження Державного стандарту початкової освіти та Державного стандарту базової освіти. "Зображення" бажаного випускника НУШ: особистість, патріот та інноватор. Задля досягнення поставлених завдань освіта має стати інклюзивною та компетентнісно орієнтованою.

1341

Через безліч фільмів та подорожей ми познайомилися з так званим «європейським» або «американським» Різдвом, де поміж красивих гірлянд не видно жодної згадки про Христа. Різдво Христове без Христа! 

1342
31.01.2023

Найулюбленішою стравою українців вважається червоний борщ. Готують його часто із засмажкою, різними овочами та м'ясом. Однак є такі інгредієнти, які можуть лише зіпсувати смак страви.  

296
25.01.2023

Всім відома фраза "краще не їсти після шести вечора". Багато людей дотримуються цього правила, особливо, коли намагаються схуднути. Але чи може сон натщесерце погано вплинути на самопочуття? Читайте, чи можна лягати спати голодним.  

515
20.01.2023

Пропонуємо підбірку продуктів, які допоможуть зберегти здоров'я у таких несприятливих для організму погодних умовах та зміцнити імунітет.

710
31.01.2023

Якщо люди вільного стану одружилися цивільно, і в них не було раніше іншого вінчання, то щоб вони могли іти до сповіді та до причастя — мають повінчатися.

275
24.01.2023

Коли подружжя переживає кризові моменти у сім’ї – слід прийти на розмову чи то до священника, чи до духівника, чи хорошого психолога, оскільки є різні ситуації й відповідно різні ділянки компетенції.

435
18.01.2023

19 січня за юліанським календарем українці святкують Водохреще. Цього дня є безліч різних традицій, безпосередньо пов'язаних з водою.

748
10.01.2023

Спільної комісії Української греко-католицької церкви та Православної церкви України, яка працюватиме над реформою церковного календаря, поки немає, але будь-які рішення церкви ухвалюватимуть спільно.  

1244
04.02.2023

Сьогодні працюють над оформленням необхідних документів та зйомкою відеофільму, який продемонструють згодом.

55
04.02.2023

Сили безпеки і оборони України продовжують посилюватися. Так, в МВС почали формувати штурмові бригади «Гвардія наступу».  

93
31.01.2023

Президент Хорватії Зоран Міланович заявив, що виступає проти передачі зброї Україні західними союзниками, а також висловив переконання в тому, що окупований Росією Крим ніколи не повернеться до складу України.  

236
25.01.2023

Президент Володимир Зеленський подякував лідерам Німеччини й США за рішення надати Україні танки Leopard 2 і M1 Abrams, зазначивши, що провідне значення тепер має їхня кількість та швидкість постачання.  

408
20.01.2023

Голова грузинської провладної партії виступив за відновлення прямого авіасполучення між Тбілісі та москвою.  

638