Володимир Єшкілєв презентував в Івано-Франківську нові романи (фото)

 

Вчора в культурно-мистецькому центрі «Є» відбулася презентація нових романів відомого українського письменника Володимира Єшкілєва.

 

На розсуд глядачам було представлено дві роботи – «Побачити Алькор» і «Тінь попередника».

 

Перша праця «Побачити Алькор» є продовженням циклу робіт «Богиня» й являє собою детективний роман про невидимі війни українських масонів з окультними згромадженнями магів. Сюжет робить цей твір цікавим як для знавців магічних практик, так і для любителів пригодницької літератури.

 

Натомість, «Тінь попередника» є однією із перших спроб творити в жанрі української фантастики. І, що цікаво, не простої, яку ми звикли читати, а наукової. В її основі лежить наукова соціологія.

 

Дія роману відбувається на просторах зоряної Імперії у далекому майбутньому. Людство намагається подолати чергову кризу, ускладнену вторгненням загадкових істот з далекого космосу.

 


 «Це була спроба змоделювати суспільство через декілька століть із зміненими парадигмами існування, коли людство перейшло через певні кризови в своєму розвитку й перебуває на етапі стагнації», - зазначив автор.
Своїми незвичними творіннями літератор намагався донести до людей одну просту істину – не потрібно виходити за межі людського.

 

На разі, за словами письменника, наукова фантастика в Україні є мало затребуваною. Й це не дивно, адже високоінтелектуальний, метафізичний зміст робіт автора прийдеться до вподоби не кожному пересічному читачу. Проте, охочих послухати автора в цей день виявилось доволі таки багато. І, що найголовніше, - це читачі різних вікових категорій.

 

Попри доволі складний сюжет, роман змушує по-новому побачити звичні речі, переосмислити певні підходи до щоденного буття.

 


Модератором зустрічі виступила кого колега – письменниця Марія Микицей, що задавала дискусії цікавий й енергійний тон.

 

В ході жвавої інтелектуальної дискусії Єшкілєв не тільки розповів про причини й задумку написання цих романів, але й відповів гостям на різноманітні питання з сучасного життя української літератури. Порадив молодим письменникам? в якому руслі сьогодні варто творити й висловив сподівання на те, що з часом українська мова вийде на рівень технократичної й нею легко буде відображати навколишній світ.

 

На разі, автор працює над новими творами, не менш метафізичними. Невдовзі світ побачить його праця про великого українського філософа й гностика Григорія Сковороду.

 

 

 

 

 

 


10.02.2012 2158 2
Коментарі (2)

Jozef 2012.02.10, 13:17
Гратулюю Воване.Зичу довгого життя твоїм книгам,бо вже шоь подумалось,що ти вдарився (як відомий у минулому пан Сюся.не путати з покійним Сюсею)в епізоди з життя Тязівсько-вікторівських зайців.Співчуваю, в написанні творів українською для Вас є певні трудноші, бо ж мова українська, але цікаво чи позабирали Ви слова-перевертні про які ми мали з Вами розмову минулого літа?
ivan 2012.02.10, 17:07
Шкода, що не зміг потрапити на презентацію...
07.08.2020

Минув рік з часу виборів, й очевидно, що в Едуарда Прощука багато чого змінилося – і в житті, й у світогляді.

206
06.08.2020
Марія Лутчин

Для чого потрібні бактеріологічні дослідження, супербактерії як наслідок COVID-19 та чому ми зловживаємо дезінфекторами Фіртка дізнавалася у лікаря-бактеріолога вищої кваліфікаційної категорії  Лариси Ярич.

2542
05.08.2020
Олена Британська

Що таке наркотик та залежність, як він впливає на мозок дитини, чим можуть зарадити батьки та чому інколи вони ж запускають цей процес?  

757
31.07.2020
Роксолана Остапчук

Пандемія коронавірусу спіткала нас зненацька та внесла свої корективи в життя. Це торкнулося всіх соціальних сфер, в тому числі і освіти.

1912 1
25.07.2020
Тетяна Дармограй

Потерпаєте від вічних сварок, не можете знайти спільну мову та дійти до компромісу з близькими людьми? Посилаєтесь на карантин, замкнений простір, втому чи емоційне вигорання – і виправдовуєте такі стосунки? Усі вищеперераховані речі можуть змінитися, а ось стосунки залишаться такими ж. Чому? Пояснюємо із психологинею на життєвих прикладах.

7390 3
20.07.2020

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу запрошує абітурієнтів на навчання на різні спеціальності у семи інститутах та на кафедрі військової підготовки.  Чому ІФНТУНГ?! Бо він унікальний – єдиний в Україні університет

4169

Під час волонтерства, медики міста неодноразово скаржились мені, зосібна, на несправедливість розподілу надбавок міської влади для медиків лікувальних установ, які знаходяться на передовій боротьби з коронавірусом. Щоб хоч якось підстрахувати медиків ви

2588

Нещодавно на Фіртці започаткував свій блог Олег Саїк, де описав, що місцеві сайти державних установ, які потенційно мали б приваблювати інвесторів, у ганебному стані.

3563

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві. 

6747

Під прикриттям карантину відбувається наглий дерибан коштів і майна міста.

10741
02.08.2020

Едуард Канарян - фіналіст шоу “МастерШеф професіонали”. Чоловік запам'ятався глядачам тим, що поєднував непоєднуване і використовував у стравах дари лісу. Нещодавно він відвідав село Старуня Богородчанського району, де на відомому вулкані при

2637
28.07.2020

Літо – час, коли потрібно не тільки відпочити, але і набратися сил, зміцнити імунітет.

775
13.07.2020

Василь Стефурак акліматизував європейських овець і вивів власну породу для проживання в українських Карпатах. Василь –  Голова ГО «Асоціація вівчарів», переможець бізнесово-розважального реаліті «Громада на мільйон» в&

4015
05.08.2020

Вперше, починаючи з 1897 року, Свідки Єгови відмовилися від проведення своїх масових богослужінь на стадіонах та в  орендованих приміщеннях і  перенесли цю щорічну подію на Інтернет-платформу. Усі Свідки і гості будуть  переглядати програм

256
31.07.2020

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

667
24.07.2020

Всеукраїнська проща до Зарваниці, яка минулими роками вирізнялася присутністю величезної кількості паломників як з України, так із-за кордону, цього року відбулася набагато скромніше - онлайн. Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, який просив вірних

1555
20.07.2020

З дводенним візитом на Прикарпатті перебуває Митрополит київський і всієї України, предстоятель ПЦУ  Епіфаній. Вчора у Шешорах він очолив Божественну літургію. Сьогодні, 20 липня Митрополит очолив панахиду за жертвами НКВД в Дем'яновому лазі, і

1403
05.08.2020

У столиці Мадриді площу, на якій розташоване посольство України в Іспанії, назвали ім'ям Лесі Українки.

212
31.07.2020

Депутати Івано-Франківської обласної ради прийняли звернення до Президента України та голови Верховної Ради України щодо зміни назви Івано-Франківського району Галицький. При цьому центром району пропонують залишити Івано-Франківськ, інформує Фіртка. Н

1256 1
30.07.2020

Перший президент України Леонід Кравчук очолив українську делегацію в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

512
14.07.2020

Верховна Рада ухвалила законопроєкт про державне регулювання грального бізнесу. Законопроєкт №2285-д "Про державне регулювання діяльності з організації та проведення азартних ігор" підтримали 248 народних депутатів, пише Фіртка з посиланням на Економічну

2624
14.07.2020

За 6 місяців 2020 року на Прикарпатті прокурори взяли участь у розгляді судами 123 протоколів про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією. За їх результатами до відповідальності притягнуто 97 осіб, із яких 84 – депутати місцевих

2865