“Він жив своєю справою”: відійшов у вічність відомий прикарпатський хірург

У вівторок, 21 серпня, у віці 62 років  перестало битися серце у Миколи Гульчія – заслуженого лікаря України та Прикарпаття, доктора медичних наук, головного лікаря київського міського клінічного ендокринного центру.

Його прізвище нещодавно було внесено світовою асоціацією ендокринологів-хірургів в десятку найкращих спеціалістів світу.

Сумну звістку оприлюднила у мережі завкафедри інфекційних захворювань Національного медичного університету імені О.О.Богомольця Ольга Голубовська.

«Хочу висловити глибокі співчуття родині і всім працівникам центру…Це непоправна втрата ... Важко усвідомлювати, що такими молодими з життя йдуть люди, для яких професія лікаря була покликанням всього життя. Саме Микола Васильович ініціював створення київського міського центру клінічного ендокринного центру, усі відділення якого – унікальні. Він боровся з кожним прийдешнім керівництвом міста за збереження центру і піддавався інформаційному цькуванню за те, що не хотів віддавати приміщення, в якому лікували людей, під особисті комерційні потреби чиновників. Завдяки застосуванню в своїй практиці новітніх методів доопераційної діагностики та хірургічного лікування злоякісних новоутворень, він врятував життя тисяч людей. Він був з тих хірургів, які не поспішали різати, і якщо була можливість зберегти життєвоважливий орган - він боровся за пацієнта, а не за операцію».

Співчуття також висловила Ольга Богомолець, голова Комітету ВР України з питань охорони здоров’я.

«Перестало битися серце Миколи Васильовича Гульчія – заслуженого лікаря України, доктора медичних наук, головного лікаря київського міського клінічного ендокринного центру. Його прізвище нещодавно було внесено світовою асоціацією ендокринологів-хірургів в десятку найкращих спеціалістів світу. Хочу висловити глибокі співчуття родині і всім працівникам центру. Це непоправна втрата.

Важко усвідомлювати, що такими молодими з життя йдуть люди, для яких професія лікаря була покликанням. Саме Микола Васильович ініціював створення київського міського центру клінічного ендокринного центру, усі відділення якого – унікальні. Завдяки застосуванню в своїй практиці новітніх методів доопераційної діагностики та хірургічного лікування злоякісних новоутворень, він врятував життя тисяч людей. Вічна пам’ять Миколі Гульчію — чудовому фахівцю, професійному хірургу, відданому керівнику».

Колеги Миколи Васильовича не можуть отямитися від страшної звістки. Вони характеризують його, як талановитого хірурга, котрий повністю віддавався своїй справі – порятунку людей.

Що цікаво, він не любив наради, мовляв, це марнування часу, а пацієнтові потрібна реальна допомога. Про це Микола Васильович розповідав в інтерв’ю в 2016 році.

«Намагаюся думати лише про те, як зарадити пацієнтові. Він прийшов до мене по допомогу, а отже, ми з ним в одній зв’язці. У нас із ним одна спільна справа. Тому досить рідко відволікаюся на сторонні речі.  І саме тому страшенно не люблю нарад. Це марнування часу. Кажу своїм співробітникам: ви приходите на роботу, щоб лікувати хворих, а не сидіти на нарадах. Коли людина на нараді, вона не лікує пацієнтів. Кожен має робити свою справу й не заважати колегам….», – казав Микола Гульчій.

за матеріалами ЗМІ


Довідково:

Микола Васильович Гульчій народився в с. Коса-Річка, Пермської області, Росія 10 лютого 1956 р.

У 1971- 1975 рр. навчався в Івано-Франківському медичному училищі (диплом з відзнакою, кваліфікація – фельдшер).
1975 – 1981 рр. – Київський медичний інститут (кваліфікація – лікар).
1996 р. – Заслужений лікар України.
2008 р. – Присуджено науковий ступінь доктора медичних наук по спеціальності ендокринологія, хірургія.
2011 р. – Нагороджений орденом «За заслуги ІІІ ступеня» Указ Президента України.
2012 р. – Присвоєно вчене звання доцента кафедри хірургії та проктології.

Лікар хірург вищої категорії. Автор 86 наукових та навчально-методичних праць. Автор 20 патентів.


22.08.2018 4220
Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1082
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2798
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

975
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1034
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1038 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3101 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

893

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

773

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

370

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1085
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

144
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2335
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1144
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

446
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15064
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7380
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

813
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

376
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

286
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

376
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

656
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1108