«Викриття злочинців у мережі»: чим займається кіберполіція та як на обов'язки вплинула війна

Сьогодні кіберзлочини — загроза, з якою може зіткнутися кожен. Шахраї крадуть гроші з карток, зламують облікові записи, виманюють особисті дані.

Чим більше спілкування та обмін інформацією переходять в онлайн, тим активніше зловмисники використовують цифровий простір для шахрайства. А виявлення та розслідування таких злочинів — завдання кіберполіції.

Що саме передбачає робота кіберполіції та як розширились обов'язки під час повномасштабної війни, начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій розповів в інтерв'ю журналістці Фіртки.

"Якщо коротко, то ми попереджаємо, виявляємо та протидіємо злочинам, вчиненим в інтернеті.

У цілому діяльність кіберполіції сьогодні має широкі аспекти, адже безпосередньо пов'язана з діджиталізацією. Як цифровізуються та прогресують більшість сфер, так само й розширюється профіль кіберполіції", — каже Микола Худолій.

Начальник кіберполіції Івано-Франківщини продовжує, основними напрямками діяльності є протидія онлайн-шахрайствам, фішингу [вид шахрайства, метою якого є отримання доступу до конфіденційних даних користувачів — ред.], скімінгу [крадіжки даних карти та грошей з неї за допомогою спеціального пристрою — ред.].

"Наступним напрямком є протидія несанкціонованим втручанням в діяльність електронних баз та інших реєстрів, які функціонують на території України.

Третім напрямком є протидія шкідливому та незаконному онлайн-контенту, зокрема виготовленню та розповсюдженню дитячої порнографії.

Четвертим напрямком є співпраця з банками у сфері боротьби з шахрайствами. Зокрема, постійно обмінюємось інформацією про підозрілі транзакції, створюємо "чорні списки" шахраїв, швидко блокуємо їхні картки та навчаємо працівників банків щодо виявлення кібератак".

З його слів, з початком повномасштабної війни моніторять та реагують на кіберзагрози, спрямовані на критичну інфраструктуру, розслідують злочини проти інформаційної безпеки, протидіють російській пропаганді та дезінформації.

"Окрім того, щоденно моніторимо, аналізуємо та виявляємо всі повідомлення про неправдиві мінування на Івано-Франківщині.

Також, виявляємо будь-які прояви диверсійної діяльності у Telegram-спільнотах щодо пошуку роботи серед неповнолітніх та інших осіб. Надалі ці факти передаємо працівниками Служби безпеки України.

Проводимо освітню діяльність задля підвищення обізнаності громадян про кіберзагрози. Під час війни охоплюємо чимало напрямків роботи. Найважливіше для нас — виконувати роботу якісно".

Більше читайте в матеріалі: Шахраї, псевдомінери, атаки на інфраструктуру та вербування підлітків: інтерв'ю з начальником кіберполіції Івано-Франківщини Миколою Худолієм.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"BRAMA": прикарпатцям розповіли, як протидіють російським ІПСО та іншим шахрайським схемам

Чимало повідомлень надходить з Росії: як в Івано-Франківську реагують на повідомлення про мінування


Коментарі ()

12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1286
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3393
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5149
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1509
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1803
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

2012

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

342

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

702

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1502

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1577
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

611
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2302 1
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

2121
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

683
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4740
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

589
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

8277
11.04.2025

Авторка — фольклористка, антропологиня і в минулому біґьорл Dash — зібрала у книжці десятки голосів та історій представників субкультур: готів, панків, фанатів, реперів, скінхедів, брейкерів та інших.

475
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

252
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

581
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

741 2
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

918