
"Перевіряємо усі повідомлення про мінування та виявляємо псевдомінерів.
Наприклад, у січні 2025 року на території Харківської області затримали порушника, який вчиняв мінування об'єктів критичної інфраструктури на території Івано-Франківської області.
Йому вже оголосили підозру та обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Наразі триває досудове розслідування щодо інших фактів з приводу мінувань", — каже Микола Худолій.
З його слів, чимало повідомлень про мінування об'єктів надходить з Росії.
"Бачимо, що це стала робота працівників російських спецслужб або осіб, які залучені до співпраці з росіянами щодо вчинення деструктивних дій, які впливають на соціальну атмосферу та життєдіяльність регіону.
Ми відпрацьовуємо кожне отримане повідомлення та намагаємось в рамках міжнародної співпраці отримувати дані щодо псевдомінерів", — додав Микола Худолій.
Зазначимо, після отримання повідомлення про замінування на місце одразу виїжджають вибухотехнічні служби, кінологи та слідчо-оперативна група. Приміщення ретельно перевіряють.
За всіма фактами проводять досудові розслідування за ч. 1 ст. 259 ККУ (передбачає завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками, — карається позбавленням волі на строк від двох до шести років).
Крім цього, відповідальність за подібний злочин передбачена ч. 1 ст. 258 ККУ. Цей злочин карається позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років з конфіскацією майна. За повторний такий вчинок людині загрожує від семи до дванадцяти років ув'язнення з конфіскацією майна.
Більше читайте в матеріалі: Шахраї, псевдомінери, атаки на інфраструктуру та вербування підлітків: інтерв'ю з начальником кіберполіції Івано-Франківщини Миколою Худолієм.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: