
Дозвіл видають від тридцяти діб до року залежно від категорії субʼєкта.
Про це у своєму роз'ясненні повідомив Генеральний штаб Збройних сил України, передає Фіртка.
Так, особи призовного віку, військовозобов’язані та резервісти можуть виїжджати за межі місця проживання лише з дозволу військкомату.
«Шановні співгромадяни! Норма Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”, який діє з 1992 року, передбачає, що у воєнний час забороняється виїзд призовників, військовозобов’язаних та резервістів з місця проживання без дозволу керівника відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки», — йдеться у повідомленні.
Як зазначили, з метою впорядкування обліку переміщених осіб Генштаб розробив Порядок надання дозволу на виїзд за межі місця проживання (місця перебування) з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час громадянам України, які перебувають на військовому обліку у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.
Дозвіл видають від 30 діб до року залежно від категорії субʼєкта. Розглядають також додаткове унормування питань переміщення осіб, які систематично перетинають адміністративні межі у звʼязку зі службовою чи особистою необхідністю.
У Генштабі закликали з розумінням ставитися до таких регуляторних заходів в умовах воєнного стану та ведення війни.
Оновлено: представник Головного управління персоналу Генерального штабу ЗС України Олександр Хлись пояснив, що у зв'язку з поверненням великої кількості чоловіків до своїх домівок виникла потреба в актуалізації облікових даних військовозобов'язаних для розуміння можливостей мобілізаційного ресурсу.
За його словами, для виїзду за межі областей військовозобов'язані мають отримати дозвіл у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки.
«Якщо в межах області — не треба. Якщо в межах міста — теж не треба.
Якщо людина виїжджає за межі області, вона має прибути до керівника ТЦК, уточнити свої дані й отримати такий дозвіл».
Також полковник Хлись допустив використання додатка «Дія» для військового обліку у майбутньому.
До слова, у Раді пропонують розширити категорії чоловіків, яким дозволять виїзд за кордон.
Що було раніше?
24 лютого російський президент оголосив про початок операції проти України. О п'ятій годині ранку почались обстріли стратегічних об'єктів практично в усіх регіонах України. Крім цього, відбулась атака на підрозділи прикордонників по всій лінії кордону з росією та білоруссю.
Відтак, в Україні після нападу російської федерації та обстрілів у регіонах ввели воєнний стан. Президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат.
До слова, цивільне населення закликають до організованого опору на тлі повідомлень про надходження колон російсько-окупаційних військ із півночі України.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: