Верховна Рада зареєструвала законопроєкт №7484-1, який суттєво розширює перелік категорій військовозобов'язаних, яким надано право на виїзд за кордон під час воєнного стану.
Також рекомендують розширити список тих, кого не мобілізовуватимуть, передає Фіртка.
Так, згідно з поясненням до законопроєкту надати право виїжджати з України пропонують тим чоловікам, в яких троє і більше дітей віком до 18 років, двоє дітей віком до 14 років, одна дитина віком до 14 років та вагітна жінка або одна дитина віком до трьох років.
Якщо у Раді ухвалять ці зміни, то таких українців не мобілізуватимуть до армії. Відповідно ця категорія людей автоматично зможе вільно перетинати кордон України під час воєнного стану.
Також пропонують дозволити виїжджати за кордон:
- жінкам та чоловікам, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років;
- жінкам та чоловікам, опікунам, піклувальникам, прийомним батькам, батькам-вихователям, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років.
Окрім того, пропонують дозволити виїжджати з України громадянам:
- які мають в інших країнах нерухомість, бізнес, посвідку на постійне проживання;
- мають діючі робочі (або спортивні) контракти, морякам (яких через створені в рідній країні перепони тепер на їх робочих місцях часто замінюють на росіян);
- особам, які через відкриття такої можливості реально приноситимуть не зрівняно більше користі вітчизняній економіці (а отже й обороноздатності), ніж перебуваючи в Україні часто без роботи та без можливостей утримувати себе та сім’ї, підтримувати волонтерський рух тощо;
- для участі у міжнародних змаганнях, навчально-тренувальних зборах;
- офіційним волонтерам — якщо вони зареєстровані та відряджені благодійними або волонтерськими організаціями, або цивільно-військовими адміністраціями для поїздки в інші країни за гуманітарним вантажем або за транспортним засобом для передачі військовим підрозділам тощо.
Також депутати пропонують розширити категорії осіб, які не підлягають мобілізації — з-поміж тих, які й так виконують важливі функції в тилу.
На думку автора законопроєкту, якщо українці, які працюють, йтимуть до війська лише за власним бажанням, це стимулюватиме більше людей шукати роботу, заробляти для себе, сім'ї, працювати на зміцнення економіки та обороноздатності.
Нагадаємо, Уряд
послабив обмеження для перетину державного кордону для військовозобов’язаних чоловіків, а також змінив терміни їхнього перебування за межами України.
Що було раніше?
21 лютого російський президент володимир путін заявив про визнання Росією незалежності окремих районів Донецької та Луганської областей. Згодом він оголосив про введення регулярних російських військ на ці окуповані території для «підтримки миру».
24 лютого російський президент оголосив про початок операції проти України. О п'ятій годині ранку почались обстріли стратегічних об'єктів практично в усіх регіонах України. Крім цього, відбулась атака на підрозділи прикордонників по всій лінії кордону з росією та білоруссю.
Відтак, в Україні після нападу російської федерації та обстрілів у регіонах ввели воєнний стан. Президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат.
До слова, цивільне населення закликають до організованого опору на тлі повідомлень про надходження колон російсько-окупаційних військ із півночі України.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Не підлягають призову: кого не можуть мобілізувати?