Війна та бізнес: про нові виклики і нові стратегії у будівельному бізнесі від директорки БК Вертикаль

Війна суттєво вплинула на ведення будівельних графіків усіх без винятку будівельних компаній України. Незважаючи на всі наслідки військового часу в країні, клієнти все одно хочуть бачити активне будівництво і вчасну здачу будинків. Тому бізнесу сьогодні потрібні нові рішення, адаптовані під непрості умови, які диктує війна.

За статистикою, за останній рік квартири у новобудовах Івано-Франківська значно подорожчали. І такою є реакція забудовників на безліч факторів, спричинених порушеною логістикою, вартістю та дефіцитом будівельних матеріалів, відсутністю інженерного обладнання, валютними коливаннями тощо.

Врешті-решт суттєво зросла і собівартість самого будівництва: кількість великих постачальників будівельних матеріалів різко зменшилась, адже через війну призупинили роботу великі компанії у східних областях, в той час, як імпортні матеріали фактично стали важко доступними через ріст валютних курсів.

Військовий час вимагає нестандартних підходів у веденні бізнесу, враховуючи усі наведені вище труднощі. Адже ростуть і ціни, і вимоги клієнтів.

«Ми стикнулися з проблемою постачання будівельних матеріалів, пошуком нових підрядних організацій. Є багато труднощів, пов’язаних з веденням бізнесу під час воєнного стану. До прикладу, нові умови вимагають забезпечення будівельних майданчиків потужними генераторами для безперебійної роботи. І ми змушені постійно адаптуватись, приймати нові важливі рішення», — розповідає Ірина Орловська, директорка БК Вертикаль.

За словами директорки БК Вертикаль, таке переформатування роботи необхідне та є важливим, особливо на перших етапах в умовах тотального здорожчання будівельних матеріалів.

Зміни в компанії пов’язані з тим, щоб виконати зобов’язання, пришвидшити темпи будівництва і при цьому різко не піднімати ціни на нерухомість.

«Новим підходом у нашій діяльності є напрям залучення інвестицій у проєкти, які ми реалізуємо, і проєкти, які ми готуємо до старту будівництва та продажів згідно з новими вимогами законодавства. У компанії  напрацьована політика залучення великого інвестора і середніх оптових інвесторів не лише з Івано-Франківська, а й з інших міст України. Гроші — це інвестиції, тому ми практикуємо проєктне фінансування, у якому кожен проєкт має свою дохідність, своє технічне наповнення та своїх інвесторів», — зазначає Орловська.

За її словами, це — новий для компанії підхід, який гарантуватиме дохідність інвестицій для клієнтів.

«Раніше політикою компанії Вертикаль була позиція фінансування будівництва без залучення інвестиційних ресурсів великих/середніх інвесторів. Зараз на ринку є інвестори, котрі бажають вкласти кошти у нерухомість і згодом вигідно її реалізувати на високому ступені готовності, тому ми у компанії розробили вигідні умови співпраці з такими клієнтами. Це вигідне партнерство, у якому досягаються спільні партнерські цілі — висока будівельна готовність якісних об’єктів та гарантована дохідність інвестицій.

Як ми і обіцяли клієнтам, з лютого збільшуємо темпи будівельних робіт у ЖК HydroPark DeLuxe. Для повного забезпечення електроенергією всіх виробничих процесів на будівництві вже запрацював потужний електрогенератор НІМОІNSA-200 kva, який надає можливість безперебійної роботи, незалежно від графіків подачі електроенергії», — розповідає директорка БК Вертикаль Ірина Орловська.

У компанії акцентують, що темпи запланованих робіт зросли вже у лютому, позитивні прогнози у цифрах є на березень.

«Завдяки надпотужному генератору, завдяки резерву будівельних матеріалів та збільшенню робітничих кадрів з березня у ЖК HydroPark DeLuxe ми вийдемо на темпи з розрахунком будівництва 2 поверхи/місяць», — наголосила Ірина Орловська.

Зміни також стосуються адаптації роботи для комфорту працівників та клієнтів. Зокрема, БК Вертикаль забезпечила відділи продажу безперебійним мобільним інтернетом, який не залежить від електропостачання, генераторами, які дозволяють працювати команді у теплі та з постійним світлом, а також підсилювачами зв‘язку, щоб тримати контакт з клієнтами у будь-який час.

Існує ще проблема зменшення кадрового резерву, пов‘язана з тим, що люди йдуть захищати державу у лави Збройних сил. І це ті фактори, які теж впливають на роботу та потребують нових рішень.

«Багато працівників БК Вертикаль зараз на війні, однак робочі місця за командою зберігаються. На жаль, є сумні випадки, коли військові отримують поранення, зникають безвісти або помирають на війні. Такими є наші реалії, тому усіх працівників, які беруть участь у бойових діях, ми підтримуємо матеріально та технічно. Ми маємо свою зону відповідальності — працювати в тилу. Ми підтримуємо економіку, платимо державі податки, надаємо робочі місця, щоб забезпечити військових усім необхідним», — пояснює директорка БК Вертикаль.

Незважаючи на труднощі для бізнесу, рішення приймаються на користь клієнта, в першу чергу. Зокрема, зараз Вертикаль не продає нерухомість на етапі котловану чи фундаменту і пропонує лише житло з високим ступенем готовності.

«Будівельна компанія Вертикаль продає лише ті будинки, у яких готовність мінімум 30 %. Ми гарантуємо клієнтам якість будівництва, впевнені у мирному майбутньому України та акцентуємо на тому, що будемо будувати швидше, зберігаючи якість», — додає Ірина Орловська.

Партнерський матеріал


22.02.2023 3337 1
Коментарі (1)

08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

2025 1
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

1364
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

5190
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

14845 10
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

3530 1
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

3360

Війна росії проти України зірвала всі маски, і нарешті весь світ побачив жорстокість росіян, які використовують всі методи задля поневолення українського народу. Одним із цих інструментів є російське православ’я — а саме РПЦ з їх філією в Україні УПЦ МП.  

1230

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

2590

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

2569

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

3034
14.06.2024

Причин швидкого набору ваги може бути багато. Це може бути спричинене зміною способу життя або ж вказувати на серйозні проблеми зі здоровʼям.

311
08.06.2024

У Богородчанах на Івано-Франківщині з вересня 2024 року відновить роботу місцеве тепличне господарство, що простоювало вісім років.

1465
04.06.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

1237
17.06.2024

Монастир Успіння Матері Божої — чинний чоловічий греко-католицький монастир Чину Св. Василія Великого у селі Погоня.   

715
13.06.2024

Вознесіння Спасителя — це один із великих Господських празників літургійного (церковного) року.

441
09.06.2024

Війна змусила багатьох замислитись, чому Бог допускає таку страшну ситуацію в Україні?  

623
04.06.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

974
13.06.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

21905
17.06.2024

Івано-Франківська ОВА посіла дев'яте місце у рейтингу.    

401
12.06.2024

Більшість українців — 63% — вважають, що критика окремих дій влади має бути або бути в конструктивних рамках, які б не розхитували ситуацію в країні (50%).  

457 1
08.06.2024

Більшість українців віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

913 1
04.06.2024

Питання розбудови демократичних інституцій залишається одним із пріоритетів для українців. Адже понад 90% громадян віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

715