Війна та бізнес: про нові виклики і нові стратегії у будівельному бізнесі від директорки БК Вертикаль

Війна суттєво вплинула на ведення будівельних графіків усіх без винятку будівельних компаній України. Незважаючи на всі наслідки військового часу в країні, клієнти все одно хочуть бачити активне будівництво і вчасну здачу будинків. Тому бізнесу сьогодні потрібні нові рішення, адаптовані під непрості умови, які диктує війна.

За статистикою, за останній рік квартири у новобудовах Івано-Франківська значно подорожчали. І такою є реакція забудовників на безліч факторів, спричинених порушеною логістикою, вартістю та дефіцитом будівельних матеріалів, відсутністю інженерного обладнання, валютними коливаннями тощо.

Врешті-решт суттєво зросла і собівартість самого будівництва: кількість великих постачальників будівельних матеріалів різко зменшилась, адже через війну призупинили роботу великі компанії у східних областях, в той час, як імпортні матеріали фактично стали важко доступними через ріст валютних курсів.

Військовий час вимагає нестандартних підходів у веденні бізнесу, враховуючи усі наведені вище труднощі. Адже ростуть і ціни, і вимоги клієнтів.

«Ми стикнулися з проблемою постачання будівельних матеріалів, пошуком нових підрядних організацій. Є багато труднощів, пов’язаних з веденням бізнесу під час воєнного стану. До прикладу, нові умови вимагають забезпечення будівельних майданчиків потужними генераторами для безперебійної роботи. І ми змушені постійно адаптуватись, приймати нові важливі рішення», — розповідає Ірина Орловська, директорка БК Вертикаль.

За словами директорки БК Вертикаль, таке переформатування роботи необхідне та є важливим, особливо на перших етапах в умовах тотального здорожчання будівельних матеріалів.

Зміни в компанії пов’язані з тим, щоб виконати зобов’язання, пришвидшити темпи будівництва і при цьому різко не піднімати ціни на нерухомість.

«Новим підходом у нашій діяльності є напрям залучення інвестицій у проєкти, які ми реалізуємо, і проєкти, які ми готуємо до старту будівництва та продажів згідно з новими вимогами законодавства. У компанії  напрацьована політика залучення великого інвестора і середніх оптових інвесторів не лише з Івано-Франківська, а й з інших міст України. Гроші — це інвестиції, тому ми практикуємо проєктне фінансування, у якому кожен проєкт має свою дохідність, своє технічне наповнення та своїх інвесторів», — зазначає Орловська.

За її словами, це — новий для компанії підхід, який гарантуватиме дохідність інвестицій для клієнтів.

«Раніше політикою компанії Вертикаль була позиція фінансування будівництва без залучення інвестиційних ресурсів великих/середніх інвесторів. Зараз на ринку є інвестори, котрі бажають вкласти кошти у нерухомість і згодом вигідно її реалізувати на високому ступені готовності, тому ми у компанії розробили вигідні умови співпраці з такими клієнтами. Це вигідне партнерство, у якому досягаються спільні партнерські цілі — висока будівельна готовність якісних об’єктів та гарантована дохідність інвестицій.

Як ми і обіцяли клієнтам, з лютого збільшуємо темпи будівельних робіт у ЖК HydroPark DeLuxe. Для повного забезпечення електроенергією всіх виробничих процесів на будівництві вже запрацював потужний електрогенератор НІМОІNSA-200 kva, який надає можливість безперебійної роботи, незалежно від графіків подачі електроенергії», — розповідає директорка БК Вертикаль Ірина Орловська.

У компанії акцентують, що темпи запланованих робіт зросли вже у лютому, позитивні прогнози у цифрах є на березень.

«Завдяки надпотужному генератору, завдяки резерву будівельних матеріалів та збільшенню робітничих кадрів з березня у ЖК HydroPark DeLuxe ми вийдемо на темпи з розрахунком будівництва 2 поверхи/місяць», — наголосила Ірина Орловська.

Зміни також стосуються адаптації роботи для комфорту працівників та клієнтів. Зокрема, БК Вертикаль забезпечила відділи продажу безперебійним мобільним інтернетом, який не залежить від електропостачання, генераторами, які дозволяють працювати команді у теплі та з постійним світлом, а також підсилювачами зв‘язку, щоб тримати контакт з клієнтами у будь-який час.

Існує ще проблема зменшення кадрового резерву, пов‘язана з тим, що люди йдуть захищати державу у лави Збройних сил. І це ті фактори, які теж впливають на роботу та потребують нових рішень.

«Багато працівників БК Вертикаль зараз на війні, однак робочі місця за командою зберігаються. На жаль, є сумні випадки, коли військові отримують поранення, зникають безвісти або помирають на війні. Такими є наші реалії, тому усіх працівників, які беруть участь у бойових діях, ми підтримуємо матеріально та технічно. Ми маємо свою зону відповідальності — працювати в тилу. Ми підтримуємо економіку, платимо державі податки, надаємо робочі місця, щоб забезпечити військових усім необхідним», — пояснює директорка БК Вертикаль.

Незважаючи на труднощі для бізнесу, рішення приймаються на користь клієнта, в першу чергу. Зокрема, зараз Вертикаль не продає нерухомість на етапі котловану чи фундаменту і пропонує лише житло з високим ступенем готовності.

«Будівельна компанія Вертикаль продає лише ті будинки, у яких готовність мінімум 30 %. Ми гарантуємо клієнтам якість будівництва, впевнені у мирному майбутньому України та акцентуємо на тому, що будемо будувати швидше, зберігаючи якість», — додає Ірина Орловська.

Партнерський матеріал


22.02.2023 862
Коментарі ()

21.03.2023
Тіна Любчик

Детальніше про це — журналістці Фіртки розповіла Ірина Федяк, деканеса фармацевтичного факультету ІФНМУ та відповідальна за виготовлення ліків для військових.

546
16.03.2023

Інвестиції в криптовалюту — перевірений метод заробітку. Попри значну кількість варіантів цифрових грошей (близько 11 000), особливою популярністю користується близько сотні з них. 

438
14.03.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поїхала на Косівщину, щоб поцікавитись у Йосипа Приймака, який понад 35 років займається бондарством, особливостями виготовлення дерев'яного посуду за старовинною традицією та секретами збереження первинної технології цього ремесла на теренах Гуцульщини.   

916
28.02.2023
Іван Муканик

Мирослав Карабін став керівником НОКу в Івано-Франківській області на 2023-2026 роки. Фіртка поцікавилась, що зі спортивних подій планують цьогоріч в області.

11857 21
24.02.2023
Тетяна Дармограй

Як протягом року повномасштабної війни змінилось життя на Прикарпатті та як прикарпатські правоохоронці адаптувались до роботи в умовах воєнного стану, дізнавалась журналістка Фіртки.

1481
22.02.2023
Тіна Любчик

Сили безпеки і оборони України продовжують посилювати. Так, в МВС почали формувати штурмові бригади «Гвардія наступу». Фіртка розповідає, що відомо про набір добровольців на Прикарпатті.

2822

Розглянемо брехню Кремля у контексті фактів. Почнемо з Будапештського меморандуму 1994 року, де Росія поставила свій підпис. 

73

Прийшов час повернення Української святині українському народу та Православній Церкві України - прямій правонаступниці древньої Київської митрополії задля відновлення історичної справедливості та зміцнення України. 

233

Наукова фантастика початку ХХІ ст. через фільми, серіали нав’язує думку про однозначну загибель нашої планети та потребу колонізації для людства Марсу.

724

Відповідь на це та інші запитання дає Олег Зелез, співвласник компанії HVOYA, яка займається будівництвом каркасних будинків з 2008 року і входить до списку найкращих будкомпаній України.

2086
22.03.2023

Правила «доїдай до чистої тарілки» можна не дотримуватись. Адже є випадки, коли людина наче сита, але, щоб нікого не образити, змушує себе доїдати. Так краще не робити, каже фахівчиня.  

152
16.03.2023

На Косівщині, у селі Яворів, відкрили туристичний об’єкт «Гуцульська сироварня». Фіртка поїхала туди, аби дізнатись тонкощі роботи ферми та рецепти екологічно чистих, натуральних сирів.

1317
11.03.2023

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. Адже організмові потрібно значно більше ресурсів, які йдуть на стреси, переживання та тривоги.

691
20.03.2023

У Хрестопоклонну неділю, в храмі Різдва Пресвятої Богородиці смт Ворохти, відбулося освячення двох відреставрованих старовинних ікон та їх сучасних копій.

242
17.03.2023

Чим старші респонденти, тим більше серед них тих, хто відповідає, укріпився у вірі — їх частка зростає від 18% серед тих, кому менш як 30 років, до 34% серед тих, кому понад 60 років. Частка таких найвища у Західному регіоні (31%, тоді як в інших регіонах — від 22% до 24%).

378
14.03.2023

Шлюб — це завжди про двох людей, які одружилися, бо любили одне одного. І ця любов не просто емоційна і поверхова, а любов як вияв волі людини. Священник завжди на шлюбній присязі запитує: «Чи ти хочеш взяти її за жінку чи його за чоловіка?» Відповідають: «Хочу!». Це і є волевиявлення.  

469
09.03.2023

За Біблією спочатку був створений чоловік, потім — жінка. Апостол Павло, коли говорить про сім’ю, наголошує на тому, що жінка повинна слухати свого чоловіка.  

780
17.03.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

3468
20.03.2023

Голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін сьогодні 20 березня, близько 12:00 за київським часом, прилетів до Москви на зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним.  

266
15.03.2023

Група сенаторів США від обох партій тисне на главу Пентагону Ллойда Остіна з вимогою надати більше інформації про те, що потрібно для відправки винищувачів F-16 в Україну.  

456
10.03.2023

Головнокомандувач, командувачі напрямків доповідали щодо ситуації на передовій, загалом у захисті держави.

752
06.03.2023

Кабінет міністрів на своєму позачерговому засіданні 6 березня затвердив директора Національного антикорупційного бюро України.

952