
Сьогодні законодавство не передбачає, щоб мобілізовані під час воєнного стану могли звільнитися зі служби до його закінчення.
Однак, відбуваються ротації, також військовим дають відпустки для відпочинку.
Про це в інтерв‘ю LIGA.net розповів начальник управління персоналу штабу командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач, передає Фіртка.
«Наприклад, військова частина якийсь час перебуває на одному з найважчих напрямків.
Чіткого терміну її перебування там немає — залежно від ситуації, це може бути від кількох місяців до пів року.
Потім частину відводять у спокійніше місце, і командир надає військовим відпустки — десять днів без урахування часу на дорогу. Тобто, десять днів саме вдома.
Якщо військовий повернувся з відпустки, а в нього вдома виникли якісь проблеми, він може взяти ще кілька відпусток по десять днів», — пояснює Горбач.
Водночас командування стежить, щоб потрібна кількість особового складу все одно залишалась на позиціях. Пропорція приблизно така: дві третини військової частини залишаються на місці, одна третина — у відпустках.
«Чи зміниться щось у законодавстві щодо терміну служби під час мобілізації, складно прогнозувати.
Але в будь-якому випадку в перші дні війни було мобілізовано дуже багато людей.
У всіх них зараз однаковий термін служби, і всі вони не зможуть звільнитися в один і той самий час, адже обставини на фронті легшими не стають», — говорять у Командуванні Сухопутних військ.
До слова, у ЗСУ пояснили, чи посилюватиметься мобілізація та яких фахівців потребують.
Нагадаємо, в Україні військовозобов'язаними є усі громадяни віком від 18 до 60 років, за винятком певних категорій осіб, визначених законом. Водночас виокремлюють категорії українців, які не підлягають мобілізації.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: