
На сьогодні, найчастіша проблема - це посттравматичний стресовий розлад.
Про це в етері Західного Полюсу розповіла лікар-невролог Марія Тачинська, передає Фіртка.
"Вони бувають, як і гострі, так і хронічні. Як відрізнити цей стресовий розлад? Гострі - це коли виникають у перші три дні після отримання стресової ситуації, хронічні - виникають через місяць і більше. Також, дуже часто зустрічаються панічні атаки", - каже вона.
Окрім цього, лікарка розповіла, як трапляються панічні атаки і як з ними боротися.
"Панічна атака - це стан, який характеризується швидким нападом, посилене серцебиття, відчуття страху. Також, характерним станом є - нестача повітря. У людини враження, що вона не може вдихнути на повні груди. Може розпочатися тремор", - розповідає Марія Тачинська.
Вона додає, що через це все, людина потрапляє у замкнуте кільце. Тобто, їй стає ще страшніше і сильніше впадати у панічну атаку.
Такі панічна атаки можуть бути раз на декілька місяців, або декілька разів на день.
"Людина, яка вже пережила панічну атаку - не так болісно сприймає. Проте, самостійно справитися їй дуже важко і з першого разу не вийде. Для цього, оточуючі мають знати, що це таке і надати першу допомогу. Найефективніший метод - попросити потерпілого глибоко і повільно дихати. І той хто це попросив зробити теж має глибоко дихати, щоб підопічний це бачив" - рекомендує лікарка.
І потрібно звернутися до лікаря, бо за панічною атакою може стояти щось серйозніше. Дані розлади лікують психотерапевти, хоча і неврологи теж.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Засмагати прикарпатцям потрібно, однак варто робити це правильно, - лікар-дерматолог та косметолог
Більше, ніж торік. Скільки людей постраждали від укусів змій та як вберегтись?
Де на сьогодні на Івано-Франківщині можна знайти інсулін — перелік аптек