Відомо, як встановити факт внутрішнього переміщення особи та отримати відповідну довідку

З 24 лютого 2022 року по 31 травня 2022 року за правовою допомогою звернулось понад 12 тис. осіб, які виїхали з зони бойових дій.

Про це інформує Фіртка з посиланням на БПД.

Багато з них втратили житло, роботу, документи та потребують роз’яснень, як діяти, щоб налагодити своє життя.

Юристи системи БПД дають громадянам чіткі інструкції щодо відновлення документів, оформлення довідок, механізму відшкодування втраченого майна, отримання фінансової допомоги тощо.

Єдиний номер контактного центру системи БПД 0 800 213 103 в умовах воєнного стану став найоперативнішим і найдоступнішим способом отримання правової інформації.

«За перші місяці війни юристи контактного центру вже опрацювали понад 80 тис. дзвінків, з них велика кількість — від осіб, які перемістилися з територій адміністративно-територіальних одиниць, на яких проводяться бойові дії», – розповіла Наталія Марчук, начальниця управління забезпечення доступу до правової допомоги Координаційного центру з надання правової допомоги.

Точна кількість звернень від внутрішньо переміщених осіб невідома, оскільки клієнти, які звертаються по правову допомогу телефоном, не завжди повідомляють про те, що вони є ВПО.

Серед питань, з якими часто звертаються до контакт-центру внутрішньо переміщені особи:

  •  порядок отримання статусу ВПО;
  •  порядок отримання грошової допомоги на проживання ВПО;
  •  отримання фінансової допомоги від міжнародних організацій;
  •  порядок отримання компенсації власникам житла, які безоплатно прихистили внутрішньо переміщених осіб;
  •  порядок отримання компенсації за житло, яке пошкоджене внаслідок збройної агресії росії тощо.

Внутрішньо переміщені особи та громадяни України, які звернулися із заявою про взяття їх на облік як внутрішньо переміщених осіб, є суб’єктами права безоплатну вторинну правову допомогу (Закон України «Про безоплатну правову допомогу»).

З 5 січня 2017 року по 31 травня 2022 року місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги прийняли понад 31 тис. рішень про надання БВПД внутрішньо переміщеним особам.

З початку введення дії воєнного стану (станом на 31 травня 2022 року) місцевими центрами вже прийнято 942 рішення про надання БВПД та 124 – від осіб, які звернулися із заявою про взяття їх на облік як внутрішньо переміщених осіб.

Найчастіше у період дії воєнного стану внутрішньо переміщені особи звертаються з питаннями щодо:

  •  встановлення фактів, що мають юридичне значення (21,4%);
  •  укладання та розірвання шлюбу (17,2%);
  •  стягнення аліментів (15,3%).

Відповіді на найпоширеніші правові питання ВПО:

Встановлення факту внутрішнього переміщення особи та отримання відповідної довідки за посиланням ТУТ.

Надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам за посиланням ТУТ.

Надання грошової допомоги внутрішньо переміщеним особам коштом проєктів Організації Об'єднаних Націй за посиланням ТУТ. 

Компенсація витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб за посиланням ТУТ.

Повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій за посиланням ТУТ.

Контактний центр системи з надання безоплатної правової допомоги 0800 213 103.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!Коментарі ()

10.08.2022
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки поспілкувалася зі Святославом Балакою, головою Асоціації інтервенційних онкологів України, який приїхав в Івано-Франківськ із Харкова. 

217
04.08.2022
Тетяна Дармограй

Повномасштабне російське вторгнення майже повністю витіснило коронавірусну хворобу з інформаційного простору України. Проте, як констатують медики, українці продовжують хворіти та помирати через цю недугу.

1162
31.07.2022
Тіна Любчик

Про пережите внаслідок російського вторгнення журналістці Фіртки розповіла киянка, яка працює дитячою психологинею, Ксенія Дичко. У перші дні повномасштабної війни жінка переїхала із сім’єю до Івано-Франківська.

1362
28.07.2022
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки розпитала у психологині, як війна впливає на стосунки, як зберегти шлюб в умовах постійного стресу чи тривалої розлуки та чому сьогодні особливо важлива підтримка та щира розмова.  

1585
26.07.2022
Мар'яна Цимбалюк

У перші дні війни в село одразу зайшли російські війська, які розгорнули штаб неподалік їхнього дому. Ворожі солдати  використовували місцевих, як живий щит для захисту. Життя нагадувало сценарій фільму жахів. Як родині вдалося живими втекти на Прикарпаття, читайте в інтерв’ю для Фіртки.

1695
17.07.2022
Тетяна Дармограй

В Україні вже 144-й день триває повномасштабна війна. Через російську агресію процес загальної мобілізації продовжили до 23 серпня.

5513

Коли люди стикаються із Національною Хокейною Лігою, вони, в першу чергу, дивляться крізь призму інших турнірів та видів спорту. Наприклад, футбол й Англійська Прем’єр Ліга, Чемпіонат Світу чи Європи, Ліга Чемпіонів та інші. 

268

Питання грошей і релігії завжди хвилювало людей, ймовірно в її більш вузькому розумінні «грошей і церкви», «скільки жертвувати на церкву», «скільки давати священнику?». Періодично по селах чи містах вибухають скандали, пов'язані із майном чи фінансами тієї, чи іншої парафії, але з часом все затихає до наступного скандалу. Чому віряни повинні утримувати священників і церкву? Виявляється це питання таке ж древнє, як і сам світ, у якому живемо.

1799

Духовні пошуки на війні не тільки не припиняються й навпаки загострюються. Перебування на війні загострює  почуття віри, розставляє акценти на важливому і другорядному, показує скороминучість земного буття і близькість смерті, наскільки речі, які нас оточують і до яких ми звикли і вважаємо незамінними насправді є другорядними і неважливими. На війні загострюється нюх до фальші та брехні, там немає атеїстів. В окопах всі моляться.

1643

Московська церква в Україні, або як лукаво вони себе називають “Українською” іменуючись УПЦ, вже давно втратила риси Церкви, притаманні їй служіння Богу і людям та ведення людей до визволення душі.  

2665
09.08.2022

Перш за все фахівець радить виключити із щоденного раціону жирну та смажену їжу.

149
30.07.2022

Літо – та пора року, коли потрібно їсти максимально корисні та насичені вітамінами продукти  

951
27.07.2022

В літній період радять пити теплу воду, вона краще засвоюється організмом.  

973
09.08.2022

Після православ’я найбільше респондентів із Заходу України ідентифікували себе як греко-католиків (26%), протестантів та атеїстів (4%) і. Інші релігії та конфесії називалися рідше.  

148
05.06.2022

У Храмі Царя Христа (відомому, як церква на Майзлях) Святу літургію провів Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

4412
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

6322
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

7365 1
05.08.2022

Першого липня на п'ятому позачерговому засіданні Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини за зверненням Міністерства культури та інформаційної політики України внесено елемент “Культура приготування українського б

348
09.08.2022

Президент Володимир Зеленський закликає країна Заходу заборонити в’їзд всім громадянам росії на тлі її агресії проти України.  

125
30.06.2022

В оточенні президента кажуть, що система, привчена озиратись на Банкову, продовжила чекати команд, а у Зеленського зараз немає ресурсу розв'язувати всі питання. Показовою стала криза з пальним, яку чиновникам не вдалося вирішити оперативно.  

2601
14.06.2022

Восьмий апеляційний суд Львова 14 червня заборонив діяльність партій “Наші” та "Держава", які в Міністерстві юстиції вважають проросійськими.  

3547
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

7458