Відкрили анотаційну дошку: на фасаді медичного коледжу увічнили пам'ять про бойову медикиню Мар'яну Тряско (ФОТО)

В Івано-Франківську, на фасаді будівлі Івано-Франківського медичного фахового коледжу, відкрили анотаційну дошку бойовій медикині Мар'яні Тряско.

Про це з місця події повідомляє журналістка Фіртки.

Мар'яна Тряско народилася 7 червня 1985 року, навчалася в Івано-Франківському базовому медичному училищі за спеціальністю "Медична сестра".

Згодом вийшла заміж і народила двох дітей. З квітня 2022 року Мар'яна повернулася в Україну, аби стати на захист Батьківщини. Служила в 102-й окремій бригаді Сил територіальної оборони ЗСУ та виконувала бойові завдання на Запорізькому напрямку.

За словами мами Мар'яни Анастасії, донька була наймолодшою з чотирьох дітей.

"З дитинства Мар'яна була працьовитою та слухняною, любила природу, а особливо коней. Щойно дізнавшись про Майдан, негайно вирушила до Києва, щоб підтримати протестувальників".

Мар'яна Тряско загинула 24 вересня 2022 року поблизу Гуляйполя. За її життя лікарі боролися два дні, проте так й не змогли врятувати.

Як зазначив побратим медикині Тарас Сливчук, Мар'яна є представником справжнього українця, людиною з великої букви, людиною яка бувши там, далеко в Європі, маючи двох дітей, захист і достойне життя, знайшла сили та мужність приїхати сюди.

"Для неї слова "душу, тіло ми положем за нашу свободу" не були просто словами. Вишиванка — не була просто сорочкою. А любов до України не була просто в серці, адже Мар'яна знала, що може тут залишитися навіки. Знала, що може більше не побачити своїх дітей.

Однак вона знала одне — якщо росіянин прийде сюда, захопить Україну, вона більше ніколи не зможе побачити рідного дому.

Тому вона зробила цей важкий вибір, найбільший вибір, напевне, у її житті — пішла захищати свою державу, бути пліч-о-пліч зі своїми побратимами та посестрами і віддала своє життя за Україну.

Пам'ятаймо її! Пам'ятаймо її подвиг! Адже саме на таких подвигах, на таких людях будується сильна й незалежна держава".

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків висловив співчуття рідним Мар'яни Тряско.

"Ми докладаємо зусилля, щоби гідно вшанувати пам'ять всіх наших Героїв.

Але наша найбільша пошана буде, коли ми всі на своєму місці будемо допомагати нашій українській перемозі", — зазначив Марцінків.

Також міський голова додав, що нещодавно для 102-ї бригади передали чергове медичне обладнання.

"Я закликаю кожного докластися до нашої перемоги, аби вже не везли наших дітей та побратимів з тієї страшної війни.

Я хочу ще раз подякувати хлопцям та дівчатам за цей чин — і низько вклонитися".

Директор Івано-Франківського медичного фахового коледжу Володимир Стасюк пригадує Мар'яну завжди усміхненою.

"Важко сьогодні говорити, дивлячись на цей пам'ятний знак, на цю усміхнену дівчину, якою ми її запам'ятали, завжди життєрадісну Мар'яну.

Дякуємо мамі (ред. — Мар'яни Тряско), яка виховала таку патріотку. Ми розуміємо, який був подвиг цієї молодої жінки, яка поклала своє життя у боротьбі на полі бою з московським агресором, який страждає невиліковним, одвічним, вродженим божевіллям.

Вона перемогла, бо її смерть вже є перемогою, адже надихає сотні, тисячі тих послідовників, які мають замінити її в цих рядах. Ми завжди пам'ятатимемо Мар'яну", — зазначив Стасюк.

Зазначимо, Мар'яна Тряско була нагороджена почесним нагрудним знаком командира 102-ї бригади "За бойову звитягу" (посмертно).


Редакція Фіртки висловлює щирі співчуття сім’ї, родичам, близьким та друзям з приводу непоправної втрати. Світла пам'ять Героям України!


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Війна: як пережити смерть рідних

Віддала життя за Україну. У Долині відкрили пам'ятну дошку Мар'яні Тряско з позивним "Квітка"

На Прикарпатті попрощались з Мар'яною Тряско, яка загинула на війні (ФОТО/ВІДЕО)

Фотогалерея


24.09.2024 Тетяна Сорока 993
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

857 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

793
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1609
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2239
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4215 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3216

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

218

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

446

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

386

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

858
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

628
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

671
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

959
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1072
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

672
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6255
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1748
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31762 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1543
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

756 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

720