Відбулися урочистості з нагоди 66-ї річниці Прикарпатського військового округу – Західного оперативного командування

8 липня, у Львівському гарнізоні відбулися урочисті заходи з нагоди 66-ї річниці Західного оперативного командування, яке є правонаступником і продовжувачем традицій Прикарпатського військового округу.

 

Зранку військовослужбовці та працівники ЗС України управління Західного ОК поклали квіти до пам’ятного знаку першому командувачу Прикарпатським військовим округом маршалу Івану Конєву та меморіальної стели загиблим воїнам-прикарпатцям. Згодом у Львівському Національному Академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької відбулася урочиста академія.

 

У залі зібрались ветерани Прикарпатського військового округу – Західного оперативного командування, ветерани Великої Вітчизняної війни, члени Військової ради Західного оперативного командування, представники обласної державної адміністрації та міської ради, офіцери управління.

 

Звертаючись до присутніх з урочистою промовою, командувач Західного оперативного командування генерал-майор Юрій Думанський висловив щиру вдячність усім, хто створював, а згодом примножував бойову славу і традиції військового об’єднання. Він також наголосив, що воїни-прикарпатці ніколи не були осторонь проблем та трагедій народу, постійно розділяли з ним радість і горе.

 

– Наші сапери тільки в період з 1946 по 1950 рік очистили та розмінували близько 20 тисяч квадратних кілометрів земель, сінокосів, лісових масивів, польових доріг, врятувавши цим від небезпеки тисячі людей. Наші солдати та офіцери простягнули руку допомоги постраждалим від землетрусу у Ташкенті та у Вірменії. Вони відновлювали інфраструктуру в районах катастроф – разом з населенням боролися з наслідками буревіїв на Волині, повеней у Львівській та Рівненській областях, на Буковині та Закарпатті. Ліквідовували наслідки техногенної катастрофи в Ожидові, – сказав генерал-майор Юрій Думанський.

 

Він відзначив, що саме в Західному оперативному командуванні багато чого було розпочато нового і вперше як в бойовій підготовці, міжнародній діяльності, так і в житті військового організму.

 

– Наприклад, ми стали першими у Збройних Силах України щодо створення на території всього оперативного командування належних умов для проведення повноцінної бойової підготовки, повсякденного життя, утримання озброєння та військової техніки для військових частин, які будуть входити в комплект військ Збройних Сил України зразка 2015 року, міжнародних навчань, – повідомив він.

 

До привітань долучились голова Львівської обласної державної адміністрації Василь Цимбалюк та міський голова Львова Андрій Садовий. Вони вручили почесні грамоти та відзнаки 10 військовослужбовцям Західного оперативного командування. Ще 13 військовослужбовців були нагороджені відзнаками Міністерства оборони України, почесними нагрудними знаками начальника Генерального штабу ЗС України та командувача Сухопутних військ ЗС України.

 

Військовослужбовці також отримали численні музичні подарунки. Для них у супроводі оркестру Західного територіального центру військово-музичного мистецтва прозвучали пісні у виконанні заслуженого артиста України Валерія Кириченка, народного артиста України Олександра Громиша, естрадного співака Андрія Заліска. Танцювальні номери презентували хореографічна група ансамблю пісні і танцю Західного територіального центру військово-музичного мистецтва та шоу-балету “Акверіас”.

 

Довідково.

Прикарпатський військовий округ був утворений на базі військ 1-го і 4-го Українських фронтів. До його складу увійшли з’єднання і частини, що мали героїчні бойові традиції. Вони прославили себе у кровопролитних боях з фашистськими загарбниками, визволяючи від окупантів не лише територію нашої Батьківщини, а й Польщу, Чехію, Словаччину, Угорщину, Румунію.

700 воїнів, які служили у частинах, що увійшли до складу Прикарпатського військового округу, були удостоєнні звання Героя Радянського Союзу.

Війська Прикарпатського військового округу брали участь у багатьох військових навчаннях як на території України, так і за її межами. Під час цих навчань на базі військових частин військового округу були випробувані нові системи озброєння і техніки, постійно вдосконалювалась тактика ведення бойових дій відповідно до вимог сучасності.

Проголошення 24 серпня 1991 року Незалежності України поклало початок новій добі в житті нашої країни. 6 грудня 1991 року Верховна Рада прийняла Закон “Про Збройні Сили України”, а в січні 1992 року воїни-прикарпатці склали Військову присягу на вірність народу України.

У січні 1998 року на базі Прикарпатського військового округу було утворене Західне оперативне командування.


11.07.2011 2642 0
Коментарі (0)

05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

873
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1476
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

3307 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2592
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3460
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

3008

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

349

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

815

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

819

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1441
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3257
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20757
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

984
07.02.2025

Більшість (54%) громадян зазначають, що стосунки між вірянами різних церков та релігій у місцевості, де вони живуть, є спокійними.  

509
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

578
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

1135
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5836
10.02.2025

KOZAK SIROMAHA — артист, який поєднує автентичну козацьку спадщину з сучасним звучанням. Його пісні проникають прямо в серце та надихають пам’ятати, хто ми є.  

269
07.02.2025

Звернення ухвалили під час загальних зборів Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України.  

3641 1
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

689 1
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

1019
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1366 2