Від яких захворювань варто берегтися взимку?

Зимова пора – це не тільки про перший сніг, святкування та різдвяний настрій.

Це також про обмороження, переохолодження, травми та загострення хронічних захворювань. Взимку необхідно бути особливо обережними, адже саме у цю пору час пік викликів швидкої. Яких станів варто остерігатися і як вберегти себе – поговоримо у цій статті!

Гострі респіраторні захворювання

ГРЗ та грип набувають неабиякої актуальності у період осені та перебувають на піку «популярності» аж до весни. Причина цьому – люди більше часу проводять у закритих приміщеннях, знижується загальна опірність організму, переохолодження у холодну пору стає тригерним фактором.

Тому у такому випадку раджу одягатися тепло, уникати скупчень людей, зміцнювати імунітет, внормувати режим сну та відпочинку. Не варто забувати про активну профілактику грипу – вакцинацію. Саме вакцинація проти грипу дозволяє сформувати активну імунну відповідь та підготувати пацієнта до епідсезону. Якщо вас спіткала проблема – не займайтеся самолікуванням і одразу ж зверніться до лікаря.

Захворювання сечостатевої системи

У холодну пору люди не завжди правильно підходять до вибору одягу. Коротка куртка, голі щиколотки, недостатньо тепле взуття – це призводить до загального переохолодження, яке є основним фактором загострення циститу, пієлонефриту, гломерулонефриту та інших захворювань сечовидільної системи.

Щоб вчасно виявити ці захворювання, варто звернути увагу на наступні симптоми:

  • біль у попереку або біль у внизу живота;
  • зміна кількісних та якісних показників сечі (кров у сечі, зміна кольору та прозорості сечі, осад у сечі);
  • полакіурія – частий болючий сечопуск дрібними порціями;
  • дизурія – біль під час сечопуску;
  • набряки усього тіла;
  • лихоманка, загальне нездужання.

Щоб вберегти себе, необхідно при виборі одягу робити ставку на тепло та комфорт. Тим паче сучасна мода тримає вектор на збереження здоров’я і зовсім не «вимагає жертв».

Також варто дотримуватися рекомендацій лікаря щодо лікування хронічних захворювань і не забувати про профілактичні обстеження (огляд в уролога, УЗД, лабораторні обстеження не рідше 1 разу на рік).

Обмороження та переохолодження

Різкі зміни погоди – часте явище в Івано-Франківську. На жаль, саме взимку пацієнти часто звертаються з ознаками переохолодження та навіть обмороження відкритих ділянок тіла (руки, ступні, обличчя, вуха).

На обмороження вказують такі зміни, як почервоніння, синюшність або блідість шкіри, поява пухирів з прозорим або кров’янистим вмістом, оніміння, зниження або повна втрата чутливості, печіння.

Мої поради:

  • старайтеся по максимуму закривати тіло одягом;
  • під час приморозку проводьте якомога менше часу надворі;
  • в жодному разі не вживайте алкоголь надворі;
  • не розтирайте шкіру снігом, спиртом і т.д.;
  • не занурюйте обморожені частини тіла в гарячу воду;
  • при перших ознаках переохолодження чи обмороження – негайно зверніться у травмпункт!

Травми

Популярні зимові види спорту вирізняються своїм високим відсотком травматизації. І навіть вихід у магазин під час ожеледиці можна вважати за екстрим. Вивих, забій, перелом, розтягнення – список можна продовжувати на декілька сторінок. Зверніть уваги на такі ознаки:

  • сильний біль;
  • вкорочення кінцівки;
  • деформація кінцівки;
  • відчуття хрускоту;
  • деформація суглобу;
  • відсутність руху;
  • кровотеча;
  • непритомність та ін.

Важливо, щоб ви усвідомлювали, що у таких випадках професійна медична допомога необхідна негайно. Тому взимку запам’ятайте номер «103» і алгоритм надання долікарської медичної допомоги: як зупинити кровотечу, як знерухомити окремі ділянки тіла, як заспокоїти людину та ін.

Список популярних захворювань взимку набагато більший, тут ми розглянули тільки найбільш поширені. Бережіть себе і зима запам’ятається вам тільки позитивними моментами!

Наталія Василівна Сенів, лікар-терапевт медичного центру Оксфорд Медікал.

Партнерський матеріал


20.12.2021 945
Коментарі ()

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

442
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1836
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3324
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1194
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1218
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1278 3

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

324

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1171

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1010

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

429
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

385
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2541
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1275
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1377
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

588
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15233
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7526
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

379
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

905 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

516
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

423
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

509