Від яких захворювань варто берегтися взимку?

Зимова пора – це не тільки про перший сніг, святкування та різдвяний настрій.

Це також про обмороження, переохолодження, травми та загострення хронічних захворювань. Взимку необхідно бути особливо обережними, адже саме у цю пору час пік викликів швидкої. Яких станів варто остерігатися і як вберегти себе – поговоримо у цій статті!

Гострі респіраторні захворювання

ГРЗ та грип набувають неабиякої актуальності у період осені та перебувають на піку «популярності» аж до весни. Причина цьому – люди більше часу проводять у закритих приміщеннях, знижується загальна опірність організму, переохолодження у холодну пору стає тригерним фактором.

Тому у такому випадку раджу одягатися тепло, уникати скупчень людей, зміцнювати імунітет, внормувати режим сну та відпочинку. Не варто забувати про активну профілактику грипу – вакцинацію. Саме вакцинація проти грипу дозволяє сформувати активну імунну відповідь та підготувати пацієнта до епідсезону. Якщо вас спіткала проблема – не займайтеся самолікуванням і одразу ж зверніться до лікаря.

Захворювання сечостатевої системи

У холодну пору люди не завжди правильно підходять до вибору одягу. Коротка куртка, голі щиколотки, недостатньо тепле взуття – це призводить до загального переохолодження, яке є основним фактором загострення циститу, пієлонефриту, гломерулонефриту та інших захворювань сечовидільної системи.

Щоб вчасно виявити ці захворювання, варто звернути увагу на наступні симптоми:

  • біль у попереку або біль у внизу живота;
  • зміна кількісних та якісних показників сечі (кров у сечі, зміна кольору та прозорості сечі, осад у сечі);
  • полакіурія – частий болючий сечопуск дрібними порціями;
  • дизурія – біль під час сечопуску;
  • набряки усього тіла;
  • лихоманка, загальне нездужання.

Щоб вберегти себе, необхідно при виборі одягу робити ставку на тепло та комфорт. Тим паче сучасна мода тримає вектор на збереження здоров’я і зовсім не «вимагає жертв».

Також варто дотримуватися рекомендацій лікаря щодо лікування хронічних захворювань і не забувати про профілактичні обстеження (огляд в уролога, УЗД, лабораторні обстеження не рідше 1 разу на рік).

Обмороження та переохолодження

Різкі зміни погоди – часте явище в Івано-Франківську. На жаль, саме взимку пацієнти часто звертаються з ознаками переохолодження та навіть обмороження відкритих ділянок тіла (руки, ступні, обличчя, вуха).

На обмороження вказують такі зміни, як почервоніння, синюшність або блідість шкіри, поява пухирів з прозорим або кров’янистим вмістом, оніміння, зниження або повна втрата чутливості, печіння.

Мої поради:

  • старайтеся по максимуму закривати тіло одягом;
  • під час приморозку проводьте якомога менше часу надворі;
  • в жодному разі не вживайте алкоголь надворі;
  • не розтирайте шкіру снігом, спиртом і т.д.;
  • не занурюйте обморожені частини тіла в гарячу воду;
  • при перших ознаках переохолодження чи обмороження – негайно зверніться у травмпункт!

Травми

Популярні зимові види спорту вирізняються своїм високим відсотком травматизації. І навіть вихід у магазин під час ожеледиці можна вважати за екстрим. Вивих, забій, перелом, розтягнення – список можна продовжувати на декілька сторінок. Зверніть уваги на такі ознаки:

  • сильний біль;
  • вкорочення кінцівки;
  • деформація кінцівки;
  • відчуття хрускоту;
  • деформація суглобу;
  • відсутність руху;
  • кровотеча;
  • непритомність та ін.

Важливо, щоб ви усвідомлювали, що у таких випадках професійна медична допомога необхідна негайно. Тому взимку запам’ятайте номер «103» і алгоритм надання долікарської медичної допомоги: як зупинити кровотечу, як знерухомити окремі ділянки тіла, як заспокоїти людину та ін.

Список популярних захворювань взимку набагато більший, тут ми розглянули тільки найбільш поширені. Бережіть себе і зима запам’ятається вам тільки позитивними моментами!

Наталія Василівна Сенів, лікар-терапевт медичного центру Оксфорд Медікал.

Партнерський матеріал


20.12.2021 929
Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

342
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13893 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1588
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

879
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6157
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1731

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

647

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1473

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1282

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1172
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

528
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

666
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1586
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

609
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

894
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5930
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13700
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

259
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

557
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

492
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

802 2