Вибираємо тканинні ролети для інтер’єру в сканді стилі: 3 важливі критерії

Тканинні ролети – є одним з найкращих рішень для приміщень, інтер’єр яких оформлений в стилі сканді. Ця концепція є однією з найбільш популярних для оформлення офісів та квартир. Багатьом подобається гарна освітленість приміщень та лаконічність в їх оформленні, що є характерними рисами сканді. Також цій концепції притаманний мінімалізм, стриманість у поєднанні відтінків та деталей, чіткі лінії. Загалом, цей стиль досить простий, але іноді буває проблематично визначитися саме з рулонними шторами. Вони представлені в продажі у великому асортименті рішень, через що буває важко обрати певний варіант. Аби полегшити цю задачу, розповімо, на що звернути увагу при виборі.

Основні критерії

Для сканді стилю, окрім стриманості та лаконічності, притаманні таки риси, як практичність та комфорт. Саме з урахуванням цих критеріїв обираються також і деталі інтер’єру, включаючи і оформлення для вікон. Тканинні ролети оптимально відповідають таким вимогам, вони займають мінімум вільного простору, прості у експлуатації та догляді, довговічні. Але, щоб вони виглядали в інтер’єрі в стилі сканді гармонійно, треба правильно їх вибирати. Серед основних показників, на які варто звернути увагу, відмітимо:

  • матеріал;
  • колір;
  • дизайн.

Зупинимося детальніше.

Типи матеріалу для тканинних ролетів

Виготовляються рулонні штори з різних матеріалів. Це можуть бути, як полотна з натуральної сировини, так і з синтетики. Не дивлячись на престижність та естетику природних матеріалів, для приміщень в стилі сканді їх обирають дуже зрідка. Причина – невідповідність до вимог практичності.

Натуральні полотна потребують ретельного догляду, також піддаються псуванню під впливом природних факторів. Тому краще обрати моделі з поліестеру. Серед переваг поліестеру можна відзначити:

  • довгий строк служби;
  • простота в догляді;
  • доступність.

Крім того, рулонні штори з поліестеру майже піддаються впливу природних та біологічних факторів і набагато менше псуються.

Як обрати колір

До характерних рис стилю сканді відноситься і максимальна освітленість простору. Через це зазвичай дизайнери стараються не використовувати темні предмети інтер’єру, притримуватися світлої кольорової гамми.

Аналогічний критерій використовується і при виборі тканинних ролетів. Для приміщень в скандинавському стилі слід обирати світлі моделі: бежеві, молочні, світло-сірі. Якщо ж такі варіанти занадто світлі, то можна купити сірі рулонні штори, це нейтральний відтінок, який гармонічно поєднується зі світлою кольоровою гаммою. А от від моделей в яскравих відтінках чи з контрастними поєднаннями кольорів краще відмовитися.

Особливості дизайну

Скандинавський стиль характеризується стриманістю. Ця риса проявляється, як у мінімумі кольорів, які обираються при оформленні інтер’єру, так і відсутності яскравих деталей чи елементів.

Дизайн рулонних штор не виключення. Якщо обираєте моделі для приміщень в дизайні сканді, то краще відмовитися від ролетів з візерунками, особливо з контрастними. Але коли однотонні рулонні штори здаються занадто мінімалістичними, то можна обрати моделі з вертикальними смугами чи геометричним принтом, колір яких на відтінок-два відрізняються від основного фону. В будь-якому випадку, рулонні штори не повинні яскраво виділятися на тлі інтер’єру, тож краще обрати тканинні ролети в стриманому дизайні.

Реклама


28.02.2024 455
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

6790
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1416
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1066
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2091
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3603
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1359

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1717

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

524

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1153

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1325
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

505
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24272
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

519
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

476
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

637
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1525
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

696
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

6668
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

627
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1608 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

629
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

541