Верховна Рада посилила покарання за домашнє насильство. Відомо, як допомагають постраждалим в Івано-Франківську

1 липня, Верховна Рада підтримала законопроєкт, який посилює адміністративну відповідальність за домашнє насильство. Для набуття законом чинності його ще має підписати президент.

Відповідний закон підтримали 336 народних депутатів, передає Фіртка.

Нововведення передбачає, що за вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі відповідатимуть також поліціянти, військовослужбовці та інші люди, на яких поширюється дія дисциплінарних статутів. Додамо, що раніше виникали труднощі з притягненням до відповідальності за домашнє насильство військовозобов'язаних, адже це не є порушенням, пов'язаним зі службою.

Окрім того, зріс розмір штрафу за таке порушення. Він становитиме від 20 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-680 гривень). Також тепер передбачені громадські роботи на строком від 40-ка до 60-ти годин, або адміністративний арешт на строк до 15-ти діб.

Додамо, що початкова редакція законопроєкту передбачала запровадження суспільно корисних робіт як покарання за домашнє насильство. Проте, до другого читання ця норма не була включена.


Водночас в Івано-Франківську існує притулок для постраждалих від домашнього насильства. Він працює на базі будинку нічного перебування. Раніше в цьому закладі вже були кризові кімнати для тих, хто постраждав від домашнього насильства. Постраждалі можуть перебувати тут близько трьох місяців. 

Також в Івано-Франківську продовжує свою роботу мобільна група з реагування на факти вчинення домашнього насильства. Вони виїжджають на всі виклики, пов’язані з домашнім насильством, що надходять на лінію "102" та надають всю необхідну допомогу сім‘ям на місці. Крім того, мобільна група працює не тільки за наявними викликами, але й перевіряє ті сім‘ї, де вже були випадки вчинення насильства.

Загалом від початку 2021 року правоохоронці мобільної групи відреагували на 504 звернення від громадян про факти вчинення відносно них домашнього насильства. Більшість з цих повідомлень подали жінки, зокрема 164 заяви, чоловіки звертались 22 рази, а неповнолітні – 15.

читайте також: Мене били за кожну дрібничку і я сприймала це як належне, – історія жертви домашнього насильства

До адміністративної відповідальності за вчинення домашнього насильства, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування притягнули 108 правопорушників, винесли 139 термінових заборонних приписів домашнім кривдникам та розпочали три кримінальних провадження.

Додамо, що від початку карантину кількість випадків домашнього насильства значно зросла. Правоохоронці закликають не замовчувати про такі випадки.

"Обов'язково звертайтеся за допомогою. Якщо ви стали жертвою домашнього насильства або вам відома інформація про особу, відносно якої вчиняється насильство, не зволікайте, а інформуйте поліцію за номером "102", - наголошують у поліції.

Як повідомляли раніше, нині законодавство серед видів покарання за домашнє насильство передбачає адмінарешт строком до семи діб.

Довідково: з 2018 року в державі діє Закон України «Про запобігання і протидію домашньому насильству», однак більшість з положень цього законодавчого акту набули чинності з січня 2019 року.

Куди звернутись за допомогою:


Читайте також:

До п'яти років позбавлення волі: франківця засудили за домашнє насильство

Підпалив будинок колишньої співмешканки: на Прикарпатті судитимуть чоловіка

За домашнє насильство над матір'ю калушанину присудили пів року арешту

В Івано-Франківську зросла кількість випадків насилля у родинах


03.07.2021 3468
Коментарі ()

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

624
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1814 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1109 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

533
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6883 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11354 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

313

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1049

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1095

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1090
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

258
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1063
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

828
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

720
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

649
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2923
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4419
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18420
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

291
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

336
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

646
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

748