Верховна Рада посилила покарання за домашнє насильство. Відомо, як допомагають постраждалим в Івано-Франківську

1 липня, Верховна Рада підтримала законопроєкт, який посилює адміністративну відповідальність за домашнє насильство. Для набуття законом чинності його ще має підписати президент.

Відповідний закон підтримали 336 народних депутатів, передає Фіртка.

Нововведення передбачає, що за вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі відповідатимуть також поліціянти, військовослужбовці та інші люди, на яких поширюється дія дисциплінарних статутів. Додамо, що раніше виникали труднощі з притягненням до відповідальності за домашнє насильство військовозобов'язаних, адже це не є порушенням, пов'язаним зі службою.

Окрім того, зріс розмір штрафу за таке порушення. Він становитиме від 20 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-680 гривень). Також тепер передбачені громадські роботи на строком від 40-ка до 60-ти годин, або адміністративний арешт на строк до 15-ти діб.

Додамо, що початкова редакція законопроєкту передбачала запровадження суспільно корисних робіт як покарання за домашнє насильство. Проте, до другого читання ця норма не була включена.


Водночас в Івано-Франківську існує притулок для постраждалих від домашнього насильства. Він працює на базі будинку нічного перебування. Раніше в цьому закладі вже були кризові кімнати для тих, хто постраждав від домашнього насильства. Постраждалі можуть перебувати тут близько трьох місяців. 

Також в Івано-Франківську продовжує свою роботу мобільна група з реагування на факти вчинення домашнього насильства. Вони виїжджають на всі виклики, пов’язані з домашнім насильством, що надходять на лінію "102" та надають всю необхідну допомогу сім‘ям на місці. Крім того, мобільна група працює не тільки за наявними викликами, але й перевіряє ті сім‘ї, де вже були випадки вчинення насильства.

Загалом від початку 2021 року правоохоронці мобільної групи відреагували на 504 звернення від громадян про факти вчинення відносно них домашнього насильства. Більшість з цих повідомлень подали жінки, зокрема 164 заяви, чоловіки звертались 22 рази, а неповнолітні – 15.

читайте також: Мене били за кожну дрібничку і я сприймала це як належне, – історія жертви домашнього насильства

До адміністративної відповідальності за вчинення домашнього насильства, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування притягнули 108 правопорушників, винесли 139 термінових заборонних приписів домашнім кривдникам та розпочали три кримінальних провадження.

Додамо, що від початку карантину кількість випадків домашнього насильства значно зросла. Правоохоронці закликають не замовчувати про такі випадки.

"Обов'язково звертайтеся за допомогою. Якщо ви стали жертвою домашнього насильства або вам відома інформація про особу, відносно якої вчиняється насильство, не зволікайте, а інформуйте поліцію за номером "102", - наголошують у поліції.

Як повідомляли раніше, нині законодавство серед видів покарання за домашнє насильство передбачає адмінарешт строком до семи діб.

Довідково: з 2018 року в державі діє Закон України «Про запобігання і протидію домашньому насильству», однак більшість з положень цього законодавчого акту набули чинності з січня 2019 року.

Куди звернутись за допомогою:


Читайте також:

До п'яти років позбавлення волі: франківця засудили за домашнє насильство

Підпалив будинок колишньої співмешканки: на Прикарпатті судитимуть чоловіка

За домашнє насильство над матір'ю калушанину присудили пів року арешту

В Івано-Франківську зросла кількість випадків насилля у родинах


03.07.2021 3791
Коментарі ()

09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

1216
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

4527
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1129
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1256
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1703
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2694 1

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

166

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

328

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1216

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1335
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

1287
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26860 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

1042
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

300
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

7953
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3315
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1564
07.04.2025

Від читачів Фіртка отримала фото та відео, на яких зображено проведення ремонтних робіт у музеї-ресторані, що є пам'яткою архітектури місцевого значення.

1077
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

463 2
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

667
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

710
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4689