Спеціалісти обласної дитячої лікарні врятували від правця трирічну дівчинку.
Про це на своїй сторінці повідомив гендиректор медзакладу Тарас Мельник, пише Фіртка.
Так, лікарі повідомляють, довгого лікування можна було б уникнути, якби дитина була вакцинована.
"Нашим спеціалістам вдалося врятувати цю трирічну дівчинку від правця. Це — смертельно небезпечна недуга.
24 дні штучної вентиляції легень та дорогих імунозамісних препаратів, трахеотомія, і навіть штучна медикаментозна кома — ось що пережила дитина.
А попереду ще тривала реабілітація. Все тому, що вона не була вакцинована", - йдеться в дописі.
Довідково:
Правець — це захворювання, що передається при контакті зі спорами бактерій Clostridium tetani, які живуть у ґрунті та кишковому тракті тварин.
Можна інфікуватися правцем при потраплянні бруду у рану або поріз, внаслідок укусів тварин чи травмування гострими предметами, уламками деревини. Від людини до людини це захворювання не передається.
Симптоми правця:
-
стиснення щелеп;
-
м’язові спазми — часто в шлунку;
-
болісна напруга у всьому тілі;
-
проблеми з ковтанням;
-
«витріщання» очей;
-
головний біль;
-
лихоманка та надмірне потовиділення;
-
зміна артеріального тиску та прискорене серцебиття;
-
неконтрольоване/мимовільне скорочення мускулатури голосових зв’язок (ларингоспазм);
-
ламкість кісток;
- ускладнення дихання.
Ускладнення, які може викликати правець:
-
закупорка головної або однієї з дрібних гілок легеневої артерії згустком крові, що потрапив з інших частин тіла через кровообіг (емболія легеневої артерії);
-
пневмонія, легенева інфекція.
Правець може призвести до смерті.
Симптоми можуть з’явитися протягом 3–21 дня після зараження. У разі появи перших симптомів негайно звертайтеся до лікаря. За відсутності медичної допомоги ймовірність смерті майже стовідсоткова. Навіть із медичною допомогою ризики смерті від правця досить високі — від 10% до 70% залежно від лікування, віку постраждалої людини та її загального стану здоров’я.
Єдиний спосіб захистися від правця — вакцинація. Імунітет після захворювання не формується, і є ймовірність повторного зараження, тому вакцинація необхідна, навіть якщо ви хворіли.
Відповідно до національного календаря щеплень, вакцинувати дітей для профілактики правця необхідно у віці 2, 4, 6 і 18 місяців (чотири щеплення). У віці 6 і 16 років необхідна ревакцинація. Дорослим поновлювати щеплення від правця необхідно кожні 10 років.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: