Важливі речі в горах

 

/data/blog/87245/e77bb33fef85d75ffd307b29d4e460a3.jpg

 

Традиційно наплічник для походу комплектується багатьма складовими, але найбільше місця займають три основні групи:

 1. Туристичне спорядження — на низу рюкзака.
 2. Одяг та взуття — посередині.
 3. Їжа та вода — у верху.

Про інші, але не менш важливі речі читайте в даній статті.

 1. Орієнтування на місцевості. Найважливіше в поході знати куди іти і не заблукати в результаті. Тому ці речі перші в списку: карта, GPS навігатор, компас. Карту краще брати паперову — велику і детальну, а не електронну. В сучасних телефонах та смартфонах часто присутня функція GPS навігатора. Проте, якщо для великих міст це реальна допомога в мандрах, то в горах, де дуже часто відсутня мережа, ця опція часто є недоступною. Компас дуже помічна річ, особливо в погану погоду (дощ і туман), бо частково може допомогти зорієнтуватися в напрямі руху.
 2. Мобільний телефон. Зв’язок з цивілізацією в горах дуже важливий. Завжди повідомляйте куди ви йдете в похід і де знаходитесь в даний момент – це допоможе рятувальникам при пошукових роботах. Якщо з вами сталася біда, то найшвидше вам допоможуть батьки, родичі та друзі в місті, з якими ви зможете зв’язатись. Також, не варто брати в гори дорогі та тендітні телефони.
 3. Ліки. Похід в гори – це значне навантаження та стрес для організму. Тому різноманітні захворювання та пошкодження, на жаль, часті супутники туриста. Детальніше про таку важливу складову, яка збереже ваше здоров’я, читайте в статті – Аптечка для гір.
 4. Розведення багаття. Традиційним джерелом вогню для туриста завжди були сірники та запальничка. Їх звісно ніхто не відмінить і через 100 років. Проте не варто нехтувати благами цивілізації, як наприклад — сухий спирт та пальник (газовий балон). В ідеалі, треба мати всі види видобування вогню – не займає багато місця і не дорого, але сильно виручить вас в горах.
 5. Ліхтар. Якщо ви вже вирішили брати ліхтарик для гір, то не варто економити. Він має бути: якісний, водонепроникний, міцний, яскраво світити в ночі і, звісно, енергозберігаючий. Краще купляти такі речі в спеціалізованих магазинах. Варто мати один маленький ліхтарик на голову, а інший (більший) – для рук. Не забуваємо також про запасний комплект якісних та дорогих  батарейок.
 6. Окуляри. Тут теж не варто економити. Відомо, що на висоті проникнення шкідливого для людини ультрафіолетового сонячного випромінювання набагато сильніше, ніж в низу. Окуляри повинні захищати однаково добре, як від сонця так і від блиску снігу, який часто лежить в горбах навіть літом. Бережіть свої очі!
 7. Ніж. В магазинах є спеціальні ножі для походів – вони полегшені і не такі важкі, як звичайні складні ножі. Будьте обережні – дуже часто в поході люди через необачність ріжуть заміть огірків власні пальці. Увага і зібраність – запорука успішного походу! Якщо ж мандри тривалі, то не буде зайвою маленька сокирка – для розведення багаття і збору м’яких гілок під палатку на каменистому грунті.
 8. Документи. Так як гори Карпати розташовані близько від кордону з країнами-сусідами, то треба в кожен похід брати паспорт. Адже на прикордонних заставах без паспорту можуть і не пропустити далі. Якщо у вас є студентський квиток, теж беріть його із собою в похід  – окрім «ідентифікації особи» матимете часом і знижку в транспорті). Всі документи, гроші та карти слід зберігати у чохлах чи водонепроникаючій обгортці.
 9. Гроші. Часто так буває, що мінлива погода вносить значні корективи у вашу мандрівку. Бувають такі гірські райони, які мають дуже погане автобусне сполучення, а іноді воно взагалі відсутнє. Тому, під час походу доводиться викликати таксі чи інший транспорт, який довезе до потрібного населеного пункту.
 10. Засоби гігієни. Щоб не перетворитися на ведмедя чи цапа під час тривалих мандрів бажано слідкувати за чистотою свого тіла!) Звісно, що таке поняття, як «чистота в горах» буде дуже відносне. Вам стануть в нагоді: мило, зубна щітка та паста, туалетний папір, а також серветки (сухі та вологі).
 11. Фотоапарат. Найкращий спосіб зберегти спогади про чудові краєвиди, а також похвалитися ними перед друзями — це зробити світлини на підкореній вершині! Треба також обов’язково взяти якісний водоізоляційний чохол чи сумку для захисту техніки від дощу, граду чи снігу. Не забудьте перед походом повністю зарядити батарею. Останнім часом, в Україні стали доступні дзеркальні фотоапарати, які роблять якісні знимки. Проте турист із досвідом вам підкаже, що краще брати із собою малу та компактну «мильницю». Це і легше для вашої спини, а також не страшно, якщо вода все-таки проникне крізь захист. До того ж, дорогу техніку можна пошкодити під час падіння або струсів. Звісно кожен робить власний вибір, але гори, — це не місце для дорогої та надчутливої техніки.
 12. Ізоляція речей в наплічнику. В рюкзаку часто зберігаються різні речі, яким не можна поєднуватись чи змішуватись. Для цього треба дуже акуратно та відповідально пакувати його вміст, особливо їжу. Варто використовувати пластикові герметичні лоточки для харчів. В процесі використання поліетиленові кульки дуже часто і швидко рвуться. Тому завжди треба мати в запасі 5-7 пакетів різних розмірів для себе і для ваших друзів в поході.
 13. Мотузка. Завжди в похід беріть певний запас міцної мотузки. Як варіант, можуть підійти кілька довгих шнурівок, які при потребі можна зв’язати в одну. Останнім часом, серед туристів в Україні стають популярні спеціальні браслети на руку. Їх плетуть власноруч з парашутної стропи «паракорду» або дешевшого, але не такого міцного синтетичного шнура. Кріпиться мотузка звичайною пластмасовою застібкою, яка продається у магазинах швейної фурнітури. При потребі, такий браслет можна легко і швидко розпустити і отримати до 3-4 метрів якісної мотузки. Окрім ефектного вигляду на руці, — такий моток шнура буде завжди з вами і не забудеться при зборах.

 

Тарас Пасимок


21.09.2015 1341 0
Коментарі (0)

21.06.2022
Ілона Шевченко

Автор легендарних мультфільмів: "Козаки", Енеїда", "Лис Микита" Едуард Кирич разом із дружиною з початку відкритої агресії рф проживає в Івано-Франківську – саме сюди подружжя переїхало через активні бойові дії у рідному місті.

605
17.06.2022
Наталія Луцик

Тури вихідного дня західною Україною – це чудова ідея для одноденного відпочинку не лише для внутрішньо переміщених осіб, котрі вимушено змінили своє місцепроживання, але й для місцевих мешканців. 

919
13.06.2022
Тетяна Дармограй

Як в Івано-Франківській територіальній громаді змінився ринок праці за понад сто днів війни, скільки готові платити роботодавці та які вакансії мають найбільший попит — Фіртка розпитала у заступниці директора Івано-Франківського міського центру зайнятості Вікторії Максимів.  

1723
12.06.2022
Ілона Шевченко

Олена Калайтан понад 30 років працювала журналісткою газети «Приазовський Робочий» у рідному Маріуполі та від початку повномасштабної війни працює у виданні «Донбас 24». 

1122
06.06.2022
Уляна Мокринчук

Понад сто днів війни в Україні. Інформаційний фронт тримають ЗМІ та журналісти, які стали основною мішенню переслідування російських військових злочинців на тому ж рівні, що й наша військова тероборона, оскільки нападникам наказано приховати сліди своїх злочинців. 

1684
30.05.2022
Тетяна Дармограй

Однією з цілей російського нападу є начебто захист прав російськомовного населення в Україні. Проте, своїми діями російські окупанти на чолі з Кремлем роблять усе, щоб все більше російськомовних українців свідомо відмовлялися від російської та переходили на українську.

2716

Неодноразово доводилось зустрічати у сумнівних вокзальних чтивах  типу “100 порад на кожен день” – поради  на кшталт  “ікону якого православного святого прикладати до хворого місця”, або ”прикмети та заборони в день свята”, далі йде перелік що можна і чого не можна робити.  

428

Так, шановний читачу, я не помилився із заголовком статті і в цьому вбачаю парадокс публічного управління в умовах сучасної України. Моє намагання донести до виконавчої гілки влади та антикорупційної структури те, що через невиконання вимог законодавства

895

Мабуть, немає для батьків страшнішого предмета в школі як християнська етика. Немає місця в дитячій голівці для понять “добра” і “зла”, для вивчення земного життя Ісуса Христа, як засновника християнства.

917

Вже багато років, а особливо впродовж останніх 110 днів, ми  прокладаємо свій шлях до ЄС.

826
21.06.2022

Сезонні ягоди та фрукти і є для того, аби після зими та весни відновити організм. 

444
05.06.2022

Дефіцит гречки протримається до початку нового врожаю.

1606
21.05.2022

Фахівці з правильного харчування нерідко рекомендують у перший денний прийом їжі вживати каші, проте деякі з них можуть завдати більше шкоди організму, ніж користі.   

3237 1
05.06.2022

У Храмі Царя Христа (відомому, як церква на Майзлях) Святу літургію провів Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

1626
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

3616
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

4465 1
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

4899
10.06.2022

Щоп'ятниці у таборі заплановані тематичні майстер-класи. Заняття проходитимуть у "світлиці талантів", бібліотеці в монастирі та в альтанках на свіжому повітрі. Дітей педагоги об'єднають у групи за віком та уподобаннями.

1308
14.06.2022

Восьмий апеляційний суд Львова 14 червня заборонив діяльність партій “Наші” та "Держава", які в Міністерстві юстиції вважають проросійськими. Про це пише Фіртка з посиланням на пресслужбу суду.  Враховуючи дані рішення в Україні з

884
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

4816
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

6697
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

7566 10