Василь Шкляр подарував свої книжки шкільним бібліотекам Прикарпаття (фото)

 

 

26 жовтня Прикарпаття відвідав один із найвідоміших сучасних письменників, укропівець Василь Шкляр.

 

Автор побував у давній (ще з 1934 року)школі села Добротова, двох освітніх закладах селища Ланчина, зустрівся з громадою селища Заболотова, а крім того, відвідав сотенного УПА Мирослава Симчича (Кривоноса), якому от-от виповниться 95 років і який став прототипом головного героя нового повстанського роману “Троща”.

 

Василь Шкляр вирішив поповнити шкільні бібліотеки своїми творами, а також презентувати громаді “Трощу”, яку написав на прохання прихильних до його творчості читачів - створити ще один твір про спротив московській окупації.

 

“Коли мене просили написати роман про УПА, то я огинаючись казав, що для цього перш за все треба знати говірки, діалекти, адже навіть у сусідніх селах, говорять по-різному. Тому я дуже довго займався мовним питанням, і скажу, що це було нелегко. До речі, саме в мові - магія твору”, - ділиться враженнями письменник.

 

Деякі літературні критики пишуть, що ця книжка сильніша від “Чорного ворона”, але письменник з цим категорично не погоджується: «Це різні твори, різні історичні часи, і, щиро кажучи, перевершувати “Чорного ворона” я не хочу».

 

Серед інших книг, які Василь Шкляр подарував бібліотекам, звісно ж, легендарний «Чорний ворон», «Маруся», «Тінь сови», «Чорне сонце», кілька дитячих ілюстрованих книжок, а також «Тарас Бульба».

 

Саме це видання письменник рекомендував філологам та історикам: «Я думаю, що якби Гоголь був живий, то спалив би варіант “Тараса Бульби”, до якого ми звикли, і сказав: “Спасибі, Василю”, - бо ж як можна читати такий твір кацапською мовою».

 

«Московська імперія» в її сучасних межах, на думку Василя Шкляра, уже в наближчому часі розпадеться, однак письменник не впевнений, що це стане доброю подією для України: «Навпаки завдасть нам лиха, бо на наші землі попливуть всі біженці, а українці зі своєю проклятущою терплячістю, те все прийматимуть. Війна з москалем ніколи не припинялася, вона просто набирала різних форм. Зараз, на жаль, у владі люблять підмінювати поняття. Ми дійшли до того, що нечисть називаємо бойовиками, а своїх героїв, я вважаю, зневажаємо словом «атошники».

 

З жодної зустрічі письменника не випускали без щирих слів подяки і прохання залишити на згадку автографи. Директор Ланчинської ЗОШ Тетяня Дикан зазначила, що це несподіваний приємний подарунок якраз на 60-річчя школи. Саме її вихованцем є кандидат на посаду голови Ланчинської ОТГ Василь Новак.

 

«Мене сьогодні переповнює гордість від того, що я маю нагоду стояти поруч з такою великою людиною, яку шаную і поважаю, книжки якого читаю на одному подиху, а також від того, що ми з Василем Шклярем працюємо в одній команді «Українського об’єднання патріотів – УКРОП», - зазначив кандидат.

 

Кандидат на посаду голови Заболотівської ОТГ Роман Білик щиро подякував Василеві Шкляру за назвичайно теплу зустріч і запросив відвідати наступного разу його власну колекцію історичних артефактів, адже, як відомо, Роман Білик здавна поглиблено цікавиться історією та краєзнавством.

 

«В моїй колекції є надзвичайно цікаві речі, - каже він, - документи, про які я готовий розповісти багато нового, і це, сподіваюсь, могло б надихнути письменника на нові починання».

 

Василь Шкляр вирушив до Тернополя, Львова та Рівного, а ще в найближчому часі презентуватиме “Трощу” бійцям на Сході. На прощання з приємністю повідомив, що розпочалась робота над зйомками фільму за мотивами “Чорного ворона”, режисер готує повнометражну стрічку, а також чотири серії для показу на телебаченні.

 

«Я відмовився навіть від написання сценарію, бо не легко себе краяти по-живому: кіно - інший вид мистецтва», - резюмував укропівець.

 


 

 

 

 

 

 

 

 


27.10.2017 1214 0
Коментарі (0)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

1159
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

411
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14280 18
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1646
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

928
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6276

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

695

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1520

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1324

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1207
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

568
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

710
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1628
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

646
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

936
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5978
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13918
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

314
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

607
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

537
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

852 2