Василь Плавюк: Виїзні робочі групи вивчать ситуацію зі створення центрів первинної медико-санітарної допомоги на місцях

 

Робочу нараду щодо виконання в області Закону України «Про екстрену медичну допомогу», який набрав чинності з 1 січня 2013 року, провели сьогодні перший заступник голови облдержадміністрації Василь Плавюк та заступник голови ОДА Роман Іваницький.

 

Її учасниками були заступники голів райдержадміністрацій та міст обласного значення (з гуманітарних питань).

За словами Василя Плавюка, необхідність прийняття цього Закону, який «ми маємо завдання виконати і обов"язково виконаємо», передбачена Програмою економічних реформ Президента України на 2010–2014 роки. Головна мета - створити єдину вертикаль центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у кожному регіоні (така модель існує в США, Канаді, Австрії, Італії, Франції, Німеччині, Польщі та інших країнах).

 

Зазначалося: Законом передбачено, що система екстреної медичної допомоги складається з Центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, станцій екстреної (швидкої) медичної допомоги, відповідних бригад і відділень екстреної медичної допомоги. У наданні первинної медичної допомоги вкрай важливе значення має оперативність.

 

Водночас мова йшла про створення Центрів первинної медико-санітарної допомоги на місцях. Зазначалося: на разі, не усі міські та районні ради прийняли рішення про створення таких центрів та їх фінансування з місцевих бюджетів.

 

Центр екстреної медичної допомоги забезпечуватиме: прийняття й обробку викликів; координацію дій бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги та закладів охорони здоров’я з надання екстреної медичної допомоги; надання виїзної консультативної медичної допомоги; розрахунок необхідної кількості та планування місцезнаходження пунктів постійного і тимчасового базування бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги для своєчасного надання населенню екстреної медичної допомоги тощо.

 

На практиці телефонний дзвінок-виклик потраплятиме до обласної оперативно-диспетчерської служби центру. Диспетчер сформує інформацію про місце події, характер та особливості потерпілого й вид необхідної допомоги для станції екстреної (швидкої) медичної допомоги та відповідної бригади меддопомоги. Він визначить заклад охорони здоров’я, до якого бригада екстреної (швидкої) медичної допомогиперевозитиме пацієнта у невідкладному стані, в разі потреби здійснюватиме інформаційний супровід надання допомоги.

 

Як поінформував учасників наради директор департаменту охорони здоров»я облдержадміністрації Роман Мельник, обласну центральну диспетчерську, куди буде поступати уся оперативна інформація-виклики з області, буде розміщено у приміщенні Станції швидкої допомоги м. Івано-Франківська (лютнева сесія міськради має прийняти відповідне рішення про передачу майнового комплексу).

 

За пропозицією першого заступника голови ОДА Василя Плавюка, створено виїзну робочу групу з керівництва департаменту охорони здоров'я з метою вивчення на місцях ситуації зі створенням Центрів первинної медико-санітарної допомоги.

 

Головам РДА та міським головам міст обласного значення рекомендовано: спільно з органами місцевого самоврядування щоквартально, при перегляді бюджетів, направляти кошти на створення та функціонування центрів первинної медико-санітарної допомоги у кожному районі. Це мають бути окремі підрозділи зі своїм головним лікарем та штатним медперсоналом.

 

Довідково:За статистикою ВОЗ, якщо швидка приїжджає протягом 5 хвилин з моменту виклику, то можливість зберегти життя потерпілого сягає 80 %, а протягом 15 хвилин і більше – лише 5 %. Наявні в Україні середні показники смертності від впливу зовнішніх причин -130–135 осіб на 100 тисяч населення, що в 3–5 разів вище, ніж у розвинених європейських країнах. При цьому в нашій державі майже 24 %постраждалих помирають у лікарнях, а 76 – поза їх межами (на місці настання невідкладного медичного стану чи на шляху до лікарні).


30.01.2013 1876 1
Коментарі (1)

walther 2013.01.30, 19:10
Все готово !Залишилась дрібничка - завезти американців, канадійців, австрійців, італіців, французів, німців та поляків. І тоді все буде як у Хранції ! Ух, аж упрів, поки "малював".
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2168
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1949
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1966
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5832 50
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2250 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1595

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

868

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

932

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1159

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1109
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1861
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3780
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10407
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26279
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10290 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7815
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

993
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

375
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

387
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

468
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1384
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

986