Василь Плавюк: Виїзні робочі групи вивчать ситуацію зі створення центрів первинної медико-санітарної допомоги на місцях

 

Робочу нараду щодо виконання в області Закону України «Про екстрену медичну допомогу», який набрав чинності з 1 січня 2013 року, провели сьогодні перший заступник голови облдержадміністрації Василь Плавюк та заступник голови ОДА Роман Іваницький.

 

Її учасниками були заступники голів райдержадміністрацій та міст обласного значення (з гуманітарних питань).

За словами Василя Плавюка, необхідність прийняття цього Закону, який «ми маємо завдання виконати і обов"язково виконаємо», передбачена Програмою економічних реформ Президента України на 2010–2014 роки. Головна мета - створити єдину вертикаль центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у кожному регіоні (така модель існує в США, Канаді, Австрії, Італії, Франції, Німеччині, Польщі та інших країнах).

 

Зазначалося: Законом передбачено, що система екстреної медичної допомоги складається з Центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, станцій екстреної (швидкої) медичної допомоги, відповідних бригад і відділень екстреної медичної допомоги. У наданні первинної медичної допомоги вкрай важливе значення має оперативність.

 

Водночас мова йшла про створення Центрів первинної медико-санітарної допомоги на місцях. Зазначалося: на разі, не усі міські та районні ради прийняли рішення про створення таких центрів та їх фінансування з місцевих бюджетів.

 

Центр екстреної медичної допомоги забезпечуватиме: прийняття й обробку викликів; координацію дій бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги та закладів охорони здоров’я з надання екстреної медичної допомоги; надання виїзної консультативної медичної допомоги; розрахунок необхідної кількості та планування місцезнаходження пунктів постійного і тимчасового базування бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги для своєчасного надання населенню екстреної медичної допомоги тощо.

 

На практиці телефонний дзвінок-виклик потраплятиме до обласної оперативно-диспетчерської служби центру. Диспетчер сформує інформацію про місце події, характер та особливості потерпілого й вид необхідної допомоги для станції екстреної (швидкої) медичної допомоги та відповідної бригади меддопомоги. Він визначить заклад охорони здоров’я, до якого бригада екстреної (швидкої) медичної допомогиперевозитиме пацієнта у невідкладному стані, в разі потреби здійснюватиме інформаційний супровід надання допомоги.

 

Як поінформував учасників наради директор департаменту охорони здоров»я облдержадміністрації Роман Мельник, обласну центральну диспетчерську, куди буде поступати уся оперативна інформація-виклики з області, буде розміщено у приміщенні Станції швидкої допомоги м. Івано-Франківська (лютнева сесія міськради має прийняти відповідне рішення про передачу майнового комплексу).

 

За пропозицією першого заступника голови ОДА Василя Плавюка, створено виїзну робочу групу з керівництва департаменту охорони здоров'я з метою вивчення на місцях ситуації зі створенням Центрів первинної медико-санітарної допомоги.

 

Головам РДА та міським головам міст обласного значення рекомендовано: спільно з органами місцевого самоврядування щоквартально, при перегляді бюджетів, направляти кошти на створення та функціонування центрів первинної медико-санітарної допомоги у кожному районі. Це мають бути окремі підрозділи зі своїм головним лікарем та штатним медперсоналом.

 

Довідково:За статистикою ВОЗ, якщо швидка приїжджає протягом 5 хвилин з моменту виклику, то можливість зберегти життя потерпілого сягає 80 %, а протягом 15 хвилин і більше – лише 5 %. Наявні в Україні середні показники смертності від впливу зовнішніх причин -130–135 осіб на 100 тисяч населення, що в 3–5 разів вище, ніж у розвинених європейських країнах. При цьому в нашій державі майже 24 %постраждалих помирають у лікарнях, а 76 – поза їх межами (на місці настання невідкладного медичного стану чи на шляху до лікарні).


30.01.2013 1951 1
Коментарі (1)

walther 2013.01.30, 19:10
Все готово !Залишилась дрібничка - завезти американців, канадійців, австрійців, італіців, французів, німців та поляків. І тоді все буде як у Хранції ! Ух, аж упрів, поки "малював".
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

688
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

2132
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33429
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2332
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3044
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

5164 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

417

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1200

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

772

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

979
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

293
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

584
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

645 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1166
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

967
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1062
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

828
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30206 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

928
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3895
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

506
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

542